Melyik a jobb?! Szerented?! Szerintünk!
  • zizzenet
    #90
    Nos, nem vagyok egy fociguru, de kipróbáltam mindkét játék demóját (FIFA 2005, PES4). Valahogy a Fifa nekem jobban bejön. Számomra a PES4 élettelenebbnek tűnik, a FIFA miliője inkább hajaz a valódi közvetítésekre, és ez nekem emészthetőbb. A PES4-ben látható gyep pedig szerintem egyenesen disszonánsnak hat némely más vizuális elem között, mindamellett, hogy kifejezetten ronda. A másik problémám, hogy szerintem a PES4 játékosai kissé fürge láb módjára futnak, többet lépnek, mint amennyit haladnak, ezáltal inkább "csúsznak". A játékközbeni mozdulatok közt meg nem láttam igazán különlegeset, még az ellenfél részéről sem (de ez feltehetőleg az én gyakorlatlanságomnak köszönhető). Hangok terén is meggyőzőbb számomra a FIFA, a PES4 látványban és hangban is kissé élettelen közönsége már-már lehangoló, valamint a labda minden érintésekor ugyanaz a visszhangzó, durva kongás hallatszik, ami kifejezetten zavar.
    Nem vitatom a PES4 játékmenetbeli előnyeit/hátrányait, javarészt nem is ismerem (éppúgy a FIFA ezen jellemzőit). Ugyanakkor én szórakozni ülök le, ha játszom, és nekem a FIFA sokkal szórakoztatóbb, de még csak nem is tűnik túl könnyűnek. Az ellenfél pedig csinált ott is egy-két okos dolgot, és tetszik, hogy a leszerelés végre valódi küzdelmet jelent.
    Tudjátok, ez csak egy vélemény.