mindenféle ellenőrökről várunk történeteket
  • cSuwwi
    #47
    metrónál ha csúcs van, akkor a kezedve veszel egy régi jegyet, és amikor felérsz lobogtatod.
    Ha nyúl érte, a kezébe nyomod, és megállás nélkül mész tovább. Mire kibogozza a számokat rajta, már el is tűntél.

    Üres kitépett jegy ne legyen (amikor 2-t raksz be 1xre), mert az egyből kiszúrják.

    Jó móka még, hogy amikor rakod be a lyukasztóba a jegyet, gyorsan megrántod kifelé. (Bár az automata megfogja erre az időre, vagy legalábbis csak próbálja) :P
    Kis gyakorlás, és a jegyen az állomásszám valamennyire olvasható (bár az úgyse nézik), a dátum közepe/vége, az időpont teljesen elmosódik, maszatolódik.

    Ha elkap vele, nem kell beszarni, szar volt a gép, hagyjon már békén, stb. Ezért nem baszhat meg, főleg, hogy nem tudja elolvasni mikori a jegy. Ha nem tépi el, többször is felhasználható természetesen.

    Régebben jártam csekkel is. Haveromnak egy régi cím van a személyijében, ott viszont nem tudják hova költöztek...
    Az utóbbi jópár évben sosem vett jegyet/bérletet, én meg hoztam tőle jópár csekket, amit csúcsforgalomban felmutatva nem néznek meg (bár volt pár dátum nélküli csekkem is)

    szóval bkv ellenőrők suxxx, ezernyi jó módszer van a kijátszásukra, csak nem kell parázni :)