Szoci motor
  • horthy
    #1529
    Visszatérve a 2T ( kétütemü ) olajokra ! Agip ( Eni ) Ride Scooter 2T-röl mi a véleményetek a full meg a fél szintetikusrol ? Mind a kettöt kiprobáltam 1/40-be keverve nálam nem volt gond a mocival árban is türhetö 1570 Ft és a full szintetikus meg 2200 Ft . 1 liter teljesen szintetikust és 2 liter fél szintetikus használtam el a Simson SR50-be ! A Re-Cord 2T ásványi és félszintetikusrol mi a véleményetek ez még olcsobb esetleg Hunoil verzioi ? Még probáltam 1 liter 2800 Ft-os Stihl ásványi olajat azzal is jol ment a Simson 1/40-be keverve . Egyébként olvasva a forumokat a 2T olaj üzemanygba keveréséröl elég nagy viták vannak ki milyen fajtát használ ? Van aki Repsol-t , Motul-t , Castrol-t stb használ az Arol 2T-meg pocskondiázzák miért szociba még azzal mentek ? Van aki a régi alacsonyabb fordulatszámu motoroknál az ásványi olajra esküszik vagy max félszintetikusra , mert hogy max 6000-es fordulatszámig ezek kennek a legjobban és jobb a hővezetésük mint a szintetikusé van aki meg a full szintetikusra esküszik ? De hát a full szintetikusat meg nem a nagy fordulatszámra tervezték Robogok vagy nagy fordulatszámu és teljesitményü motorok használata esetén hozza az elönyeit amit a Simson esetén nem használunk ki , vagy alkatrészkenés szempontjábol ez is jobb mint az ásványi olaj ? Mi az igazság ki milyen 2T olajat javasol kiprobálásra nemsokára vennem kell megint 1 Litert ! Az ára most nem gond
    3000-4000 FT-ig megveszem csak a proba kedvéért ennél drágábbat nem akarok !