Sudden Strike mindörökké
  • HunButyok
    #915
    Halihó Mind 'N' kinek!

    Hú, a hétvégén lett eg ymásik játék-szerelmem is: Operation Flashpoint Cold War Crisis. Arról szól, hogy a '80-as években kitör a háború és amcsik a komcsik ellen... Egy single pályán játszottam. Egy faluba kellett berombolnom az Abrams-eimmel egy faluba. Sok géppuskás és RPG-s orosz lött ránk. Én voltam a vezértank parancsnoka. Négy Abramsecske indult el a küldetésre. Én írányítottam az embereket és paarnacsokat osztogattam. Rádión tartottam a kapcsolatot a többiekkel. Beromboltunk afaluba. Megmondtam alövegkezelőmnek, hogf ypárhuzamosított géppuskával szedje le az orosz gyalogosokat. Hát szedték is. csöücsültem a parancsnoki székben és csak pörögtem jobbra-balra és kaszált a barátom (akit a gép iránytott, de igencsak jól). Aztán elhelyezkedtünk a városban. És a keleti szélén voltam a falunak. Véletlenül elcsaptam tankkal egy amcsi bajtrsat, kipattantam atankból és megnéztem a komának mi abaja. Hát nem sok mindet érzett már. Útközben egty meggyilkolt orosztól szereztem egy RPG-t és visszacsücsültem az Abramsembe. Helyet sceréltem a sofőrömmel, hogy hadd vezessek én is eg ykicsit. Kameraállást vátottam és periszkópokon majd kémlelőnyílásokon kisasolva vezettem. A hangtechnikánkat beállítottam maxra és ekkor jött az orgazmus:
    Az ablakok megremegtek új albérletemben. Rápillantottam a műszerfalra: kilóméteróra, fordulatszám, meg mittudomén milyen gombok... És beindult az 1200 lóerős gázturbinás motor... Ami hang volt a tankban, illetve a szobában, hát az leírhatatlan... Ami gond volt az csak az, hogy annyira beindultam, hogy 1000 méterre álltam csak meg az őrhelyemről. A térképet eleinte nehezen hasznűáltam, a tájékozódás kevésbé ment. És amikor jöttek a szovjet T-80-asok és BMP-k csak nehezen találtam vissza baráétaimhoz a faluba. Elbújtam egy ház mögé. Ott kicsit beszorultam, meg a löveget sem tudtam forgatni afalak miatt (Kelly hőseiben is ez volt). Na kitolattam, és helyet cseréltem a tüzéremmel. Betöltöttem a páncéltörő gránátzot az ágyúba és bimm, egy másikat (valós töltési ideje van az Abramsnek)és bumm... igaz, hogy a tévmérő is gondot okozott, de azért egy BMP kivégeztem. A társaim, akik közül scak egy ASbramns maradt életben, segítettek kilőni a többieket. Kb 2 órába tellett ez a küldetés, de nagyon zsír volt... Ma este talán T-80-assal is lejátszok egy hasonló küldetést. A játék nagyon nagy méretű, a táj grafikája jobb is lehetne, de a fegyverekés járművek elég jól kidolgozottak. De ami igazán tetszik, az a teljes valósághűség... Meg a nagy unit-ok... persze attól függ milyen kameraállásból nézzük. A Játék olyan mondjuk, mint egy megbonyolított Medal of honour, de sokal nehezebb... Főleg ha parancsnok vagyok...
    Helikoptert is megpróbáltam vezetni, de felszállni sem tudtam vele... és lőlett amikor becsücsültem és próbáltam felszállni... :)
    Nagyon jó játék: térképpel kell tájékozódni, meg irűánytűvel, éjszaka csillagok állásából. A fegyverek célzóberendezése ugyanaz mint valóságban, ugyanilyen mutatós éjjellátóval, infratávcsővel nézelödni, vagy tankkal távmérőzni... Négy órámba tellett, amig megtanultam kezelni a parancsnoki helyzetemeben a dolgokat... XBOX-on játszottam, de megvan PC-n is ez a játék. Ezt fogja tőlem kapni karácsonyra Sven, ha meg tudom szerezni valahonan... Mutattam belőle neki is képeket is tetszik neki... Ami a hátránya, hogy minden angolul megy a játékban. A rádiózás, a parancsok... Jó ksi angol nyelvlecke a játék...
    Ja és ami jópofa, vanak civil járművek is. Zetor traktor, autóbuszok, skoda, lada, moszkvics stb... teherkocsik, jeep-ek, helikopterek, repülők, meg ami szemszájnak ingere... és minden vezethető... igaz nehezen...
    Na csörögjenek akis lánctalpacskák! Csirr-csörr-brümm-brümm!
    Jajj, játszottam egy sniperes pályán is benne, ahol három sniper (gépi) voltam egy csapatban. Becsücsültünk a jeep-be és elmentünk megolni a Specnaz-os tiszteket. 1300 méterről szedtem le őket... a hiper-szuper amcsi mesterlövészpuskámmal. Rá lehetett közelíteni a célra, és bumm! Egymás után hasaltak el a specnazosok... Igaz először a térképet megint nem tudtam megfejteni, és rossz irányba mentem a kis jeep-pel (sofőrként mentem, egyik tárasm melettem ült, a harmadik pedig a jó kis 0.5-ös géppuskánál), neki is mentem eg yfának és összetörtük magunkat, utána meg belefutottunk egy szovjet őrjáratba, és a BMP kivégzett minket... fuck.

    De amúgy lehet lenni a játékban civilekkel, ellenállókkal, szovjetekkel, amcsikkal is... A civilekkel káémkedni kell, információt gyűjteni, az ellenállókkal fegyvereket lopni, gerillharcot folytatni, a többi meg egyértelmű. Én természetesen a páncéloskat szeretem...

    Van tehát stratágia, taktika és lövöldözés E/1-ben... Isteni!!!!!!!!!