http://www.peking2008.hu - hivatalos oldal
http://www.telesport.hu - élő magyar közvetítés, éremtáblázat, program
http://www.eurovisionsports.tv/olympics - nemzetközi közvetítés (12 kamera, IE szükséges!)
-
#755
Portugalia hol volt gazdag orszag ? 1400as evekben ? :D
Elmondom neked 15 eve meg a legszegenyebb orszag volt az EU-n belul, es ebben az evszazadban magyarorszag lenyegesen gazdagabb orszag volt nala.
Raadasul nem abbol kell leszurni, hogy egy gazdag orszag vagy szegeny orszag, de aki figyelmesen elolvasta a leirtakat, nem csak nezett ki a fejebol, rajon, hogy azt irtam le, hogy nem ettol eredmenyes egy orszag fokent, hiszen masokat is pl Svajcot is ide sorolhatnank, hanem a hozzaallas a sporthoz. Vannak kenyelmes lakosu orszagok, ahol pont a penz bosege ami miatt a sport sehol nincs, mert az emberek inkabb a joletukkel foglalkoznak es inkabb hiznak a TV elott.
Vagy vannak olyan orszagok, amikben massal nem lehet kitunni a szegenysegbol csak a sporttal es pont ezert olyan jok valamiyen tradicionalis sportjukban. De ezek nem a fo jellemzok, minimalis az ilyen elteres mindossze 1-2%.
De egy biztos az orszagban uralkodo allapotok visszatukrozodnek a sportban is. Egy apatiaba sullyedt orszagnak a sportoloinak joreszeben is a beletorodes a jellemzobb vagy a nyerni akaras olyan orszagokban, mint pl Kina, ahol az eredmenyessegert mindent elkovetnek es ha kell meg a sportoloikat is agyonverik "neveles" kozben.
A veletlenek egyre ritkabbak, mert most mar olyan munkanak kell a hatterben lennie a sikerhez ami emberfeletti es valljuk be mi erre magyarok kevesbe vagyunk alkalmasak, foleg nem csapatsportokban, kiveve talan a vizilabda.
Induvialista nemzet vagyunk eppen ezert lehetett az, hogy eddig ilyen jol szerepeljunk, mert ott a tehetsegesek jobban kituntek a tobbi kozul.
Csakhogy mar a tehetseg nem eleg, tobbet kell dolgozni az ellenfelnel es bizni a szerencseben.