Anime stílusú 2D-s verekedős game
  • Massato
    #439
    Hi!

    Huh, nem egyszerű kibogozni h mit akarsz :).

    Én story mode-t csak próbáltam, szal lövésem sincs mi a szitu, főleg nem Dizzy meg Sol ügyben. I-no-t viszont a szokásos módon lehet büntetni, védesz és utána kill. A legbüntethetőbb a levegőbeli fúró támadása, meg amikor "alád csúszik", persze ez utóbbit guggolva kell védeni... hajrá. Ha I-no boss módban van (aligha) akkor a topic elején van pár trükk az arcád módos boss I-no ellen, szal próba...

    Párszor sztem már leírtuk a netes lehetőséget, de kimásoltam egy szájbarágós mailemet, ezek alapján mennie kell az online gamelésnek :D... (jah, ha nem olvashatóak a gameben a nevek és commentek, akkor az első írásod előtti commentemben írtam h lehet olvashatóbbá tenni a ggxxnetes player listát) na a mail:

    ***

    FW:GGXX #Reload online:

    A japán verzió kell, azaz a GGXX (és nem a GGX2) #Reload

    Felrakod a gamét és a könyvtár nevét GUILTY GEAR XX "#"RELOAD-ot át kell nevezni GUILTY GEAR XX #RELOAD-ra (konkrétan oda ad valami szmötyit a "#"helyére, ami nagyon hasonlít rá de nem az, szal ezt csere # -re)(ez fontos lépés -.-)...

    Aztán az alábbi linken szerzett cuccot ki kell csomagolnod a ggxx reload főkönyvtárba (csak a fileket rakod ide, nem a mappát), és elindítod a patchert. (Ja itt megmarad a régi ggxx.exe is, ggxx.old fájlnévvel, szal ha nemjön össze a patch de játszani szeretnél legalább, egyszerűen visszanevezed ggxx.exe-re a fájlt és mehet a menet.)
    http://ggxxnet.mad.buttobi.net/index.html
    (innen a 120-2-es faja, 120-3asban csak 1 file van, ezzel írd felül a 120-2 ben lévő azonos file-t...

    ggxxnet config.exe:
    -a nevedet be kell írni (a trip key passz h mi)... ill. saját commentedet (legtöbben nemzetiséget írnak ide, meg h melyik a főkarijuk)
    -delay frame: 4
    -portot át kell írni (ott van h melyik számok közt lehet, nekem 10200 lett, az alap 10000-el nem jött be semmi, de ide egy random szám jó)
    -és fent a lobby script/text adressbe: www.nurupodensetsu.com/ggn/delay4/ggnlobby.cgi de van több szeró is, ha valamiért nemjó (a delay-2es szerón elv főleg japánok nyomják, szal lehet mazóskodni, ha működik)...

    Nah indul a játék, és egy beállítás még kell: options>>game options>>shortcut mode on... és ezt így el is kéne menteni, szal az "autosave on" remélem bentvan, és akkor "exit game"-el!!!! kilépsz (vagy manuális save...) (ha esc-el lépsz ki, baszik bármit is elmenteni) és utána újrainítod a gamét, elvileg most lett egy új menü: "ggxxnet"...
    Ott látod a spílereket, pingjüket és aktivitásukat, rákattintva (HS-el) bejön a menü miszerint letilthatod a palyert, h ne hívhasson ki, felkérheted (akkor ha idle ben van, egyből indul a fight) csatára, és beszállhatsz nézőnek is egy csatába.

    Nah playerek lehetnek:

    IDLE OK - faja, kihívható (passz, h hogy)
    BUSY NG - épp harcol
    NO RESPONCE NG - afk :D
    EX ENABLE/DISABLE NG - Ex karik engedáélyezve (ggxxnetben beállítható magadnak is)
    DELAY # NG - ő más delay framet használ mint te (ha csak vele akarsz küzdeni, akkor rakd át annyira amennyin ő van, vagy ha nem jelzi ki mennyi, akkor saccra, pl 2-re)
    VER ERR x.xx NG - régebbi ggxxnet verzijó
    VER ERR ??? NG - újabb verzija van ggxnetből

    Ja ha nagyon nem akarod h kihívjon valaki, de megteszi, egy alt-tab egyszerűen visszadob a spíler menübe a csatából (ez elég idegesítő az ellenfélnek (tapasztaltam énis -.-), szal ha sokszor eljátszod, nem fognak kihívni, letiltanak).

    Ja, ha csatáztál, akkor (talán van erre az opciókban beállítási lehetőség, hogy mentsen vagy ne) replay-el visszanézheted a csatákat, sőt le is menti a gg mappába, szal lehet küldözgetni és nézni ki mit szenvedett össze :D (16kb kb egy meccs mérete, valami spéci input mentéssel mentheti ezt le a game, szal az meg semmi)...

    ***

    Amúgy lehet letölteni olyan save fileket, amiben minden kari unlockolva van, sztem kár szendvedni nemtom mennyi óráig, ha csak erre mész (ex-, gold-, Kliff, Justice karikért).

    Én az utóbbi időkben kizárólag Testával tolom, de a gép ultra gányul játzik ám vele xF.
    Jahm én ha funolni akarok (szal mindig), akkor: training mód, unlimited time, life regeneration, 32-es cpu lvl... iszonyúan belehet pörögni, let's fight :)...

    Amiga: thx, de én kihagyom :).

    Jó mulatozást, csövi!