Laci#91
"A mai napig nincs egy hasonlóan kiforrott API más rendszerekhez, nem is beszélve az IDE-k nevetségesen béna képességeiről más rendszerekben..."
Persze te nem egy egyszerű felhasználó vagy, programozol is úgyhogy ez a helyzet nálad más. Egy sima user nem lenne akkor sem ennyire ehhez a platformhoz kötve, ha többnyire csak ez van, mert legfeljebb nem veszi meg az újabbat, de akinek ez a munkája, na ott már bonyolultabb a helyzet (mindenesetre ez a helyzet így is szar).
"Persze jöhetnék itt azzal, hogy bármely doksi megbízható szerkesztése, ami MS Officeszal készült..."
Hát az AmigaOS már nem a klasszikus Amiga Workbench és az Amiga helyzete a "klasszikus" Amigák után már nem valami említésre méltó, azt azért valjuk be ez a probléma is azért tényleg csak szoftver kérdése lenne. Megbízhatóan szerkeszteni egy C64-en is lehetne, ha átírnák rá az Office-t meg persze rákötnének egy 20Megás vinyót:)), amellett hogy azon mondjuk tényleg baromi lassú lenne a dolog, meg a 320*200-as felbontás sem könnyítené meg ott sem a dolgot:).