-
#24972
David Beckham, a Milan angol középpályása bízik abban, hogy a jövőben csapata ledolgozza kilenc pontos hátrányát a listavezető Interrel szemben.
A Rossoneri az elmúlt vasárnap 2-0-ra veszítette el a városi derbit, amivel a pályaválasztó együttes hat pontról kilencre növelte előnyét. A meccs után megszakadt Leonardo eddigi pozitív mérlege, és három győztes bajnoki után először kapott ki a Serie A-ban 2010-ben. Ezzel szemben Mourinho gárdája folytatta elképesztő sorozatát, és ismét nem talált legyőzőre a San Siroban.
"Csalódottak vagyunk az eredmény miatt, de a futballban ez is megtörténhet" - mondta az angol középpályás. "Persze még semmi sem veszett el, hiszen még számos mérkőzés áll előttünk. Hiszünk magunkban, és a bajnoki címben. Egy kudarc után lábadozunk, és minden erőnkkel azon leszünk, hogy visszatérjünk a győzelem útjára."
Az AC Milan együttese vasárnap délután a Giuseppe Meazza stadionban fogadja az előző fordulóban a Napolitól 2-0-ra kikapó Livornót, amely jelenleg a tabella tizenhatodik helyén szerénykedik.
A közvetlen vetélytársaink közül Claudio Ranieri csapata, vagyis a Roma a Sienát látja vendégül. Az olasz mester együttese igen jó formában várja a találkozót, ugyanis a fővárosi klub az utóbbi három meccsből hármat nyert meg. (Juventus 1-2; Genoa 3-0; Chievo 1-0)
A bajnoki címvédő és listavezető Inter Parmába látogat, és Francesco Guidolin együttese látja őket vendégül. A milánói gárdában két meghatározó játékos hiányzik: Wesley Sneijder és Lúcio. Viszont visszatérhet Samuel Eto'o, aki Kamerun színeiben játszott az Afrika Kupán - feledhetően.
A negyedik, és egyben utolsó BL-t érő helyen álló Napoli hazai pályán fogadja a Genoát. Hamsikék 14 meccse nem találtak legyőzőre, utoljára október 4-én vesztettek, méghozzá a Roma ellen 2-1-re.
A hét meccse minden bizonnyal a Juventus-Lazio rangadó lesz vasárnap este. Új edző (Zaccheroni) új remények... A Lazio csapata sem túl acélos, hiszen jelenleg a tizenötödik helyen állnak, csupán két pontra a kiesésre álló Catania csapatától.
Cassanoék, vagyis a Sampdoria a kiesésre álló Atalantát fogadják, amely az előző fordulóban kikapott, de előtte 3-0-ra verte meg a Laziot.
A Fiorentina minden bizonnyal a harmadik egymás utáni vereségét szeretné elkerülni a hétvégi Cagliari elleni mérkőzésen. Az Udinese együttese Cataniában lép pályára a tőlük mindössze 1 pontra álló Cataniával szemben.
(B. Dávid írása a fifa.com alapján)
