he?
  • Taranov
    #69
    Jajj, légyszi ne égesd már be magadat a 'még gyerek vagy' dumával, hisz nem érted meg, amit magyarázok.

    "Elárulom, hogy Magyarország nem csak Budapestből áll.
    De csak Budapesten van pénz, ez tény.

    "Nem tudom, hogy honnan veszed ezt az RTL-KLUBos marhaságot"
    Az RTL Klubon terjesztik, hogy az EU-s csatlakozás utáni ingatlan-áremelkedés stb.
    Közben ilyen nem lesz, ehhez még gazdasági újságokat se kell olvasni, csak napilapokat. csak nem Blikket.

    "Nem hiszem, hogy az utóbbi 5 évben több 10-szeres volt az infáció, mert az ingatlanárak, több 10-szeresét érik ma, mint 5 évvel ezelőtt."
    Óriási tévedés, ha a 10×-esét érnék, akkor szerintem igen sok ember meggazdagodott volna egy második lakás eladásából.
    Elég kellemetlen, hogy teljes marhaságokat írsz, magad sem gondolod végig, hogy mit mondasz.
    Komolyan gondolod, hogy egy lakás, ami 1998-1999-ben 8 millió Ft volt az most 80 millió Ft????
    80 milliós lakás alig van. Csak a budai hegyekben, de az meg sosem volt 8 millió, talán a 80-as években.
    Ha a 80-as évek beli árakkal hasonlítjuk a mai árakat, akkor emelkedtek, de nem 10×-esére és ez újra nem történik meg, csak egyszer volt.
    Ha nem hiszed el, akkor mondok példát.
    Volt egy lakása anyámnak, egy panel (50m2) a III. kerületben, azt 72-ben vette 300.000-ért. (ezt direkt megkérdeztem) és eladtuk 7,4 millióért 2001-ben. Na most ez a pénz 2001-ben sem ért semmit, most egy ilyen lakás eladó mondjuk 9-10 millióért. Hát 3, lassan 4 év alatt 2, max. 3 millió haszon igencsak szerény!
    Másik pedig egy a Mátyáshegyen van (70m2), azt 18-ért vettük 2002-ben és most áruljuk 21-ért.
    Ez megintcsak elég gyenge üzlet, mivel egy lakás eladásánál illetéket kell fizetni, ami ekkora összegnél jóval fél millió fölött van, illetve fent kell tartani, közös költséget fizetni stb.
    Tudok mondani még 4 példát, ha érdekel, leírom priviben.