249
he?
  • Galy
    #88
    kardinális kérdés!
  • Galy
    #87
    hol lehet ilyet venni?
  • Loál János #86
    Hova lett a #70?
  • Punker
    #85
    és ha szerencséd van a banki kamatnál még magasabb is a hozam nekem is abban volt a pénzem...
  • Punker
    #84
    ingatlan befektetésnél az ember nem az első eladó házat veszi meg ha esze van, körülnéz hogy milyen változások várhatók a környéken, mert az növelheti és csökkentheti is egy terület értékét.....
  • Dzsini
    #83
    kincstárjegy vagy befektetési alap. megveszed, vársz, fizet.
  • Galy
    #82
    ok, mi lehet a legegyszerűbb befektetés?
  • Hellhammer
    #81
    Másik buli: külföldön venni egy lakást, bejelentkezni oda állandó lakhelyre, közben kiadni. Ha jól tudom, akkor az állandó lakhely szerint kell fizetni az adókat, és a környéken szinte nálunk a legmagasabbak az adóterhek...
  • Hellhammer
    #80
    Haverom vett 3 éve egy panel lakást 2 millióért, most 6,5-et ér. Szóval azért nem kellene ennyire általánosítani...
    Azért légyszíves áruld már el, hogy melyik bank ad neked 3-4 év alatt 7,4 millióra 3 millió hozamot. Holnap nyitok náluk egy számlát.
    Nagy, de nem eléggé nagy (nem milliárdok) összegeket szvsz legnagyobb hülyeség bankba tenni...
    Jó buli még: betársulni egy lemezkiadóhoz vagy csinálni egyet (bár ehhez elég nagynak kellene lennie az x-nek). A szerzői jogdíjakból még talán az unokáknak is fog csurogni egy kis lé...
  • kiserik
    #79
    De jelen pillanatban még ez nem így van, hiába vagyunk már az EU-ban:(
  • Galy
    #78
    hát, lehet, hogy az egészből lottószelvényeket veszek :)
  • Taranov
    #77
    Világos, de a banknál jobb ötletem nincs. Vállalkozást indítani kockázatosabb.
  • Cat #76
    az euban már azért fizetnek, ha nem termelsz rajta semmit :)
  • Galy
    #73
    jelenleg ez van, de többet akarok :)
  • Taranov
    #72
    Én nem zárkózom el tőle :D
  • Taranov
    #71
    Igen, sajna. Szóval nekem ha lenne hol laknom és lenne egy 'x' millióm, akkor bankba tenném, ott is van sokféle lehetőség, kincstárjegy, stb.
  • Taranov
    #69
    Jajj, légyszi ne égesd már be magadat a 'még gyerek vagy' dumával, hisz nem érted meg, amit magyarázok.

    "Elárulom, hogy Magyarország nem csak Budapestből áll.
    De csak Budapesten van pénz, ez tény.

    "Nem tudom, hogy honnan veszed ezt az RTL-KLUBos marhaságot"
    Az RTL Klubon terjesztik, hogy az EU-s csatlakozás utáni ingatlan-áremelkedés stb.
    Közben ilyen nem lesz, ehhez még gazdasági újságokat se kell olvasni, csak napilapokat. csak nem Blikket.

    "Nem hiszem, hogy az utóbbi 5 évben több 10-szeres volt az infáció, mert az ingatlanárak, több 10-szeresét érik ma, mint 5 évvel ezelőtt."
    Óriási tévedés, ha a 10×-esét érnék, akkor szerintem igen sok ember meggazdagodott volna egy második lakás eladásából.
    Elég kellemetlen, hogy teljes marhaságokat írsz, magad sem gondolod végig, hogy mit mondasz.
    Komolyan gondolod, hogy egy lakás, ami 1998-1999-ben 8 millió Ft volt az most 80 millió Ft????
    80 milliós lakás alig van. Csak a budai hegyekben, de az meg sosem volt 8 millió, talán a 80-as években.
    Ha a 80-as évek beli árakkal hasonlítjuk a mai árakat, akkor emelkedtek, de nem 10×-esére és ez újra nem történik meg, csak egyszer volt.
    Ha nem hiszed el, akkor mondok példát.
    Volt egy lakása anyámnak, egy panel (50m2) a III. kerületben, azt 72-ben vette 300.000-ért. (ezt direkt megkérdeztem) és eladtuk 7,4 millióért 2001-ben. Na most ez a pénz 2001-ben sem ért semmit, most egy ilyen lakás eladó mondjuk 9-10 millióért. Hát 3, lassan 4 év alatt 2, max. 3 millió haszon igencsak szerény!
    Másik pedig egy a Mátyáshegyen van (70m2), azt 18-ért vettük 2002-ben és most áruljuk 21-ért.
    Ez megintcsak elég gyenge üzlet, mivel egy lakás eladásánál illetéket kell fizetni, ami ekkora összegnél jóval fél millió fölött van, illetve fent kell tartani, közös költséget fizetni stb.
    Tudok mondani még 4 példát, ha érdekel, leírom priviben.
  • Taranov
    #68
    Ja sajna :( Lakásbérlet nem jó, mert ahhoz sok lakás kell, szóval szerintem marad az agglomerációban egy nagy telek. Az nem lehet rossz, ha már ingatlanról beszélünk.
  • Galy
    #67
    parkoló jó ötlet, csak ahhoz nem elég az "x" :-)
  • Taranov
    #64
    Na látod, ebben igazad lehet. Pár év múlva mégkijjebb terjed Budapest/minden város.
  • Taranov
    #62
    Teljesen marhaságokat beszélünk össze-vissza, mert az ingatlan az igen tág fogalom. Ha veszel egy elhagyatott területet, szép környéken, akkor azt jó sok tízmillióért/százmillióért tudod eladni egy lakóparknak, vagy valami építési vállalkozásnak, ha szerencséd van, szóval ilyen szempontból az ingatlan az jó.
    Viszont egy villát vagy egy lakást venni nem jó üzlet, annak az ára kevésbé növekszik, mint a banki kamat.
    Ezt pedig onnan tudom, hogy 2000 óta 5 lakást vettünk/adtunk el, és szoktam néha olvasni a Népszabadság gazdasági rovatát, ahol ezt leírják.
    Szóval az óriási tévhit, hogy a lakóingatlanok kitűnő befektetések, mert hogy majd az EU-ban felmegy az áruk és majd belgák, hollandok, franciák jönnek ide lakni...
    Lakóingatlant (kivéve mondjuk egy 100 milliós budai villát) bérbeadni sem érdemes, mert lelakják, a felújítás többe kerül, mint amennyit el lehet kérni, és azért nem lehet sokat elkérni, mert egyre könnyebben lehet lakáshitelhez jutni, egyre kisebbek a kamatok, ezért mindenki, akinek van pénze és hosszú távra akar ingatlant, az sajátot vesz. Aki pedig 2-3 hónapra, annak meg nem buli kiadni.
  • kiserik
    #61
    Inkább ne szólj bele olyanba, amihez lövésed sincs.
  • Punker
    #60
    ingatlan nem jó? ezt te hol hallottad? a bank sokkal kevesebbet hozz...
  • Punker
    #59
    ha gyorsan akarsz sokat kaszálni és nem félsz a törvénytől:
    1. fegyverbe és narkóba kell fektetni
    2. be"szevaztatod" magad politikusnak :DD

    amúgy ingatlan a befutó, pl pár éve falun pár százezerért lehetet nem kicsi tekeket venni most hogy bejelentették hogy elkezdik kiépíteni a hőforrást az értéke kb 10x annyit ér.
  • Taranov
    #58
    Az ingatlan az biztos nem jó. Mindenképpen jobb a bank.
    Az infláció mértékének megfelelően mennek fel az ingatlanárak, a banki kamatnál sokkal kisebb az áremelkedés.
    Én vennék egy területet a belvárosban és őrzött, fizetőparkolót üzemeltetnék.
  • Mike
    #57
    akkor kell birka, majd azok lelelgelik :)
  • Mike
    #56
    az, köszi! :)
  • FREAK
    #55
    hát nem biztos, hogy rosszabbul állnak (mondjuk természeti kincsekben)
  • kiserik
    #54
    izé=Parlagfű?
    Van egy rossz hírem. Ha szántót veszel, akkor művelned kell, mert az állambácsi különben megbüntet. Akkor legelőt vegyél (legalább évi 2* fűkasza, vagy állat) + erdőt, baár ez drágább, de nagyon.
  • Mike
    #53
    én nem akarok rajtza termelni, hanem szépen meghagyom tenyésszen rajta ami akar, talán a izét kivéve, izé allergén cucc, nemjuteszembe a neve :)

    csak az kell, hogy ameddig a szem ellát, az az enyém legyen

    meg lehessen rajta pacizni, meg off-roadozni :))
  • Mike
    #52
    de az érintetlen tenmrészet tecc
    szal nem építeném be :)
  • Dzsini
    #51
    az EUnak szüksége van rájuk (anyagi szempontból) ezért beveszi őket seperc, legyenek bármilyen állapotban.

    visszatérve a földvásárlásra külföldön - elsőre utána kell érdeklődni lehet-e külföldieknek, vagy állampolgárság kell (ha emlékeztek ebből volt balhé itthon is), és tudsz-e románul eléggé és ismered-e az ottani jogszabályokat, vagy fizetsz egy helyi szakértőt...
    no mindegy, nekem az ingatlanozás legyen akár föld akár lakás/ház egy nehéz ügynek tűnik - bár a lakás talán kevésbé, csak ahoz irdatlan pénz kell...
  • kiserik
    #50
    Az az infód honnan van, hogy pár száz ezerért ha-okat lehet venni?
  • kiserik
    #49
    Annyival több nem kell, mert Kelet-Magyarországon elég gyenge minőségű földek vannak, és még olcsó az aranykoronája a földnek. Bár néhány évvel ezelőtt pár ezresért több ha -t lehetett venni:(
  • Random_
    #48
    Na azért hiszem ha látom Romániát az EU-ban. Az a 3 év kicsit optimista elképzelés.
  • Mike
    #47
    köszi, szupi
  • Cat #46
    hülye vagy, romániában kell mostanában venni
    hatalmas erdőségeket, füves legelőket vehetsz érintetlen környezetben, tavacskák mellett
    elméletben románia is belép 3 év mulva az EUba (2007re van kituzve a dátum), szal ezt csak akkor érdemes, ha legalább 5 évig bennehagyod a pénzed
    viszont pár százezerért is hektárokat vásárolhatsz
  • Random_
    #45
    vagy még talán több is
  • kiserik
    #44
    A föld ára soha nem fog lemenni, csak föl. Erre a nyakamat teszem.
  • kiserik
    #43
    Van rá kb.10 millió forintod? + nem igazán találsz eladó földet, ugyanis az okosok már megvettek mindent.