szerinted?!
-
#3459
"Nem vethetjük el, hogy nincs (vagy nincsenek) valami ami az életet adja, az életet hozatta létre, csak mert az egyszerűbb h minden csak így véletlenül alakult ki."
Nem vethetjük el, de Occam borotvája azért még jó módszer.
"Elpusztulás nem nagyon van, minden egy folyamat. Ha meghalunk akkor is csak átalakul, de végülis szerver "élő" anyagok maradunk."
Az elhalt szerves anyag azért nem túlságosan élő, azt lebontják a mikroorganizmusok, aztán visszaforgatják az egészet az élettelen természetbe, amit felhasználnak az élők. Ez ugyanolyan anyagcserélődés hogy egy szénmolekula valahol a karodban lehet hogy már egyszer egy oroszlánba volt beépülve. Ha elhalsz, elhalsz. Minden folyamatosan cserélődik (pl. a csontjaid 16 évente teljesen kicserélődnek, már egy sejt sem lesz benned abból, amiből eredetileg felépültél), de csak egy másik élő tud mit kezdeni a szerves hulladékkal.