• Garfield
    #20237
    De az alapprobléma ugyanaz. A brahiból le-, illetve felpontozás nem különböztethető meg a normális pontozástól: semmiben sem különbözik az, hogy valaki bosszúból pontozza le a másikat attól, hogy a pontozó 5 különböző topikban, különböző hozzászóló különböző hozzászólását pontozta le. Illetve mennyivel lesz valakinek megbízhatóbb a véleménye attól, hogy előássa a fórum özömvíz előtti topikjait, majd kiszór több tucat pluszt pusztán a statisztikája javítása végett?

    A jelenlegi rendszerben azáltal, hogy a hozzászóló lapján azonnal látszanak a plusz-mínuszok, viszont a hozzászólásnál csak egy limit után, a hozzászóló személyének minősítése felé terelődik el az egész. Én mondjuk azt csinálnám, hogy egy adott hozzászólásnál ha nem is az összes, de mondjuk az utolsó 5-10 minősítés látszana, az adatlapról meg leszedném a minősítést, viszont az elrejtést meghagynám, a beállítási lehetőséggel együtt (vagyis hogy a profilomon felül tudom bírálni az elrejtés ponthatárát); a modik természetesen látnák továbbra is a pofiloldalon levő pontokat, csak úgy miheztartás végett. Ezzel rendszer szerintem inkább szólna a posztokról, mint a hozzászóló személyéről, és egy adott topikban meg lehetne oldalni, hogy az oda nem illő témák eltűnjenek, ugyanakkor megadva az esélyt a renitens posztolóknak is azáltal, hogy a topik témájába eső hozzászólásaik megmaradjanak.