27305
  • remark #20238
    Engem érdekel a hozzászóló személye, azaz aktivitása. Ha valaki akkora marha, hogy nekiáll kozmetikázni a statisztikáit, akkor kozmetikázzon - egymás statisztikáinak kozmetikázását most is elvégzik páran egymás között. Ezt úgyse tudod megakadályozni és majd úgyis megunja mindenki.

    Én egyébként alapvetően a saját adataimra lennék kíváncsi. Teljesen mindegy hogy brahiból pontoznak fel/le vagy sem, érdekes látni a pontokat. Magamat meg nincs értelme becsapnom, én azt akarom látni, hogy én eddig hányszor tartottam értékelésre érdemesnek egy hozzászólást, akár negatív, akár pozitív irányban.

    Az oda nem illő témák eltűnésében meg ne bízz. Lehet pont az derülne ki az új rendszer által, hogy azok a témák igenis oda illenek. A lényeg az, hogy kiderülne végre. Ezért támogatom azt, hogy a hozzászólásnál azonnal jelenjenek meg az értékelések. (Segítség lenne az egyébként kapacitáshiánnyal küzdő moderátoroknak is - vagy ők azonnal látják az értékelést?) De ez attól független, amit én javasoltam.
  • Garfield
    #20237
    De az alapprobléma ugyanaz. A brahiból le-, illetve felpontozás nem különböztethető meg a normális pontozástól: semmiben sem különbözik az, hogy valaki bosszúból pontozza le a másikat attól, hogy a pontozó 5 különböző topikban, különböző hozzászóló különböző hozzászólását pontozta le. Illetve mennyivel lesz valakinek megbízhatóbb a véleménye attól, hogy előássa a fórum özömvíz előtti topikjait, majd kiszór több tucat pluszt pusztán a statisztikája javítása végett?

    A jelenlegi rendszerben azáltal, hogy a hozzászóló lapján azonnal látszanak a plusz-mínuszok, viszont a hozzászólásnál csak egy limit után, a hozzászóló személyének minősítése felé terelődik el az egész. Én mondjuk azt csinálnám, hogy egy adott hozzászólásnál ha nem is az összes, de mondjuk az utolsó 5-10 minősítés látszana, az adatlapról meg leszedném a minősítést, viszont az elrejtést meghagynám, a beállítási lehetőséggel együtt (vagyis hogy a profilomon felül tudom bírálni az elrejtés ponthatárát); a modik természetesen látnák továbbra is a pofiloldalon levő pontokat, csak úgy miheztartás végett. Ezzel rendszer szerintem inkább szólna a posztokról, mint a hozzászóló személyéről, és egy adott topikban meg lehetne oldalni, hogy az oda nem illő témák eltűnjenek, ugyanakkor megadva az esélyt a renitens posztolóknak is azáltal, hogy a topik témájába eső hozzászólásaik megmaradjanak.
  • remark #20236
    Engem sem az értékelő személye érdekel, mert azt úgyis kb. tudom. :-) Hanem az érdekelne azonnal, hogy mely témákat tartja egyáltalán értékelésre méltónak a közösség, és ezen belül pozitív vagy negatív ez az értékelés.
  • remark #20235
    Jó amit mondasz, csak én nem erről beszélek. Én annak megítéléséhez adtam volna eszközt, hogy az adott fórumozó beállítottságát meg lehessen ítélni. Tehát aki szinte csak mínuszt ad, attól ha kapok egy mínuszt az kb. annyit is jelent. És ha az annyit is jelent, akkor ez a többségében mínuszt osztó ember magatartására is hatással van.

    Ettől függetlenül tetszik az az ötlet is, hogy legyen azonnal látható, ha egy hsz értékelést kapott.
  • ManoNegra
    #20234
    Ezt már régebben többen javasoltuk, mert így látható lenne, hogy melyik hozzászólással nem elégedett valaki. Még akár az is jó lenne, ha öt értékelésig anonim lenne, csak az jelenne meg, hogy milyen az értékelése a kommentnek.
  • Garfield
    #20233
    Semmit nem ér, mert ahogy van brahiból lepontozás, ugyanúgy van brahiból felpontozás, melyek közös jellemzője, hogy a minősítésnek semmi köze a hozzászóláshoz, hanem pusztán a hozzászóló személyének szól.
    Az igazi transzparencia akkor valósulna meg, ha a minősítők személye a kezdetektől látszódna, nem pedig csak 5 után: ez a limit ugyanis bőven elég ahhoz, hogy a teljesen érdektelen, amúgy minősítésre sem érdemes hozzászólásokat sutyiban megszórják úgy, hogy az 5-ös limitet az életben nem éri el a minősítések száma.
  • remark #20232
    Úgy képzelem ahogy több másik fórumban is láttam, hogy az adott fórumozó avatarjának adatlapján ott van hogy hányszor köszöntek meg neki hozzászólást és ő hányszor köszönte meg más hozzászólását. Az sg-n mindez ugye úgy jelenne meg, hogy a fórumozó adatlapján szerepelnének ezek a számok, és nem csak az hogy hányszor köszönte meg más hozzászólását, de az is hogy hányszor minősítette le a másik hozzászólását.
    Ez is jó mércéje annak, ahogy írod is, hogy kit kell komolyan venni, és kit nem kell komolyan venni. Szerintem jó ötlet, és erősítené az emberek önmoderálási hajlandóságát.
  • Efreet
    #20231
    Nem jó helyre írtad, minden főcsoport topiclistáján felül van egy-egy Moderátor figyelmébe nevű topic, ott kell az ilyesmiket jelezni. (amúgy a képen a kutya magától ugrik ki)
  • SzirmosSzisza
    #20230
    VIP-eknek kivenni a 15 másodperces korlátot ? Gondolom az újraküldések miatt van benne, de azt úgyis tudjuk törölni.
  • mNzJean
    #20229
    Sziasztok , nem tudom jó helyre írok e de a battlefield3 topic-ba beszúrt mozgó kép nálam nagyon kiveri a biztosítékot #38005 . / egy kutyát kidobnak egy száguldó autóból / Szerintem ez egyáltalán nem vicces és nem való egy játékokkal foglalkozó topicba . Beteg lelkü ember aki ezt viccesnek találja , szeretném ha törölnétek a hozzászólását . Köszönettel .

    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1192029268
  • Dzsini
    #20228
    Én sem vagyok döntéshozó helyzetben, a főszerkesztő mellett St és Robaj döntik el, hogy mi hogy legyen - az ajánlatokat ide beírtuk, hogy mi lesz (lett) belőle, abba nincs érdemi beleszólásunk.
  • ManoNegra
    #20227
    Régebben volt szó róla, hogy megjelenik jobb oldalt, a fórumstatiszikához hasonlóan. Azt az ötletet elvetettétek?
  • Dzsini
    #20226
    Moderátoroknak (hasonlóan a hozzászólásszámhoz) van lehetőség arra, hogy a 100 legtöbb plusz és mínuszpontot adók listáját megnézzék - az nem látszik, hogy kinek adott, csak a kiosztott pontok száma - ez alapján már le lett tiltva néhány olyan felhasználó, akik sok éve nem szóltak hozzá sehol, és vagy ezer (főleg mínusz) pontot kiosztottak, a munkásságuk nyomtalanná vált..

    (ugyanígy van lista a legpozitívabb/legnegatívabb értékeléssel rendelkező felhasználókról)
  • ManoNegra
    #20225
    Legalább kiderülne, ki sugároz "sötét energiát"!
  • remark #20224
    Bocs ha már lett volna ez az ötlet, de jó dolog lenne ha egy felhasználónál nem csak a kapott mínusz/plusz látszana, hanem az adott mínusz/plusz is. (Köszönet Bucsernek az ötletért.)
  • gergely1991
    #20223
    De ha nem haladja meg az általad említett 2000 hsz-t,akkor nemhiszem. :)
    Jobban átgondolva mondjuk a spamvédelem kérdése(#20221) csak a nem publikus fórum kategóriáknál lenne megoldva.
  • kifli
    #20222
    ha időhöz kötöd akkor megint az lenne mint mos, a többéves használatlan lopott regekkel nyílnának az idióta topikok...
  • gergely1991
    #20221
    Esetleg még azt hozzátenni hogy minden ilyen visszautasítás egy figyelmeztetést kap "Rendszerüzenetben" hogy ez a topik már létezik legközelebb használd a keresőt stb. . Öt ilyen visszautasítás után jár egy büntipont automatikusan. Vagy a durva/reklám topikok miatt pedig hozzátenni a perban vagy 5 pontos ban lehetőségét. Mondjuk nemcsak hsz-hez kéne ezt kötni hanem a regisztráció időpontjára is (mondjuk 1-2 hónap). A törölt illetve a nem nyílt topikok hozzászólásai(gumi,saját) ne számítsanak bele ebbe a 2000-be. Így spamvédelem is megoltódhat.
  • kifli
    #20220
    szerintem ezt úgy lehetne megoldani, hogy akinek nincs meg a 2000 hsz, annak a topikja, csak moderátori jováhagyás után nyílik meg, a többieknek azonnal.

    Így az újregek topikjai már ki sem kerülnének ha az baromság.
  • Dzsini
    #20219
    Pláne úgy, hogy sokan azért regisztrálnak, hogy valamit megkérdezzenek (persze ott vannak az általános segítségkérő topicok, de nem minden fedi le azokat, sok esetben jogos az új téma nyitása).
  • Dean Winchester
    #20218
    #"Csak az nyithat új témát akinek 2000 hsz-e van. "

    ez megbukott mert van aki pár alkalommal szól hozzá adott témához , ő neki soha a büdös életbe nem lesz meg a 2000hsz-a. és mivan ha 200 hsz után szeretne egy topicot nyitni?... veszett ötlet.
  • kifli
    #20217
    enmnél sokkal jobb, hogy az sms-ben kapott kódot kell beírni valahova, és nem az usernek fizetni. Bár ez a fórumnak kerül pénzbe...
  • N o N a m e
    #20216
    semmi esély...
  • byzhouse
    #20215
    lol mikor te vagy alreg :D
  • Dzsini
    #20214
    "A regisztrációkor az email-re kapna az illető egy kódot, amit nem emelt díjas sms formájában kellene visszaküldenie az SG-re."

    Ezzel lendületből elijesztenél bármilyen jószándékú új regisztrálót - inkább megy a többi, ingyenes fórum valamelyikére, minthogy itt kérdezzen meg valamit, ahol fizetnie is kellene érte.

    Másik apróság, hogy a kitiltott "problémás" alregek túlnyomó többsége legalább 1-2, de gyakran 5 vagy még több éves elfekvő regisztráció, tehát még kevesebb haszna lenne, mint gondolnád, visszamenőlegessé téve pedig ezrével hagynák el a fórumot az egyébként aktív, hasznos tagok is. Esetleg meg lehet fordítani a dolgot, de az SG sem fog kifizetni néhány tízezer SMS küldést csak azért, hogy egy csomóan elhagyják a fedélzetet..

    Az adatkezelési problémákról, jogosultságokról nem is beszélve (komolyan utána kell nézni, hogy milyen adatbázist lehet vagy szabad építeni a telefonszámokból, ki és hogyan férhet hozzá, stb.), keveseknek lenne kedve egy ilyen fórumot használni, még kevesebbeknek hirdetni rajta.
  • jackoneill90
    #20213
    Akkor olyat írok, hogy: Ugrás az utolsó olvasatlan üzenethez alatt az is állhatna: Téma olvasottnak jelölése.
  • georgesmatyas
    #20212
    Alreg áradat ellen:

    A regisztrációkor az email-re kapna az illető egy kódot, amit nem emelt díjas sms formájában kellene visszaküldenie az SG-re.
    Így egy telefonszámról 1 ember tudna felregelni és csak a SIM kártyáinak száma döntené el, hány rege van, nem az, hogy mennyi emailt csinál.

    Ha ez az SMS kicsit drágább lenne, akkor bizonyos idejű VIP mellé az SG-n keresztül hozzáférhetne fizetős adatbázisokhoz (SG szerződne velük és SMS díjába építené bele) és az SG maga is összeállíthatna egy dokumentum adatbázist: játék FAQ-okkal, felirat fájlokkal, free és shareware szoftverekkel, magyarosításokkal egyéb legális cuccokkal.

    A fórumtémáknál a Sanoma egyik nagy állásportáljainak hirdetésire is tematikusan elérhetőek legyenek. Hardver fórumnál a regisztráltak hirdetést adhatnak eladó számítógép+ egyéb cuccaikat illetően.

    Aki SG tag az kedvezményt kap szoftvervásárláskor (hogy hány % azt kitudja) és egyéb kedvezményekre jogosítaná fel.

    Válaszható téma desing-ok. Pl ha lehetne én a TDU topic stílusában nézném az egészet. De megmaradna a mostani letisztult is.

    A szövegbeviteli boxban a betűtípus választás/kiemelés/szín stb nem ezzel a lassú makrós dologgal történjen, hanem a Hajrá a cset-hez hasonló (nem pont az) word-höz hasonló stílusban.

    A fórumok nem mindegyikében számolja a hozzászólásokat, de minden tag összes hsz-e listázható lenne.

    #Csak az nyithat új témát akinek 2000 hsz-e van. Egyben ő szerkeszthetné a fejlécet stb.
    #Minden hsz-nél lenne egy gomb, ami -azt- problémásnak jelöli és a probléma jellegét is meg kellene adni. Így nem kell fórumkategóriánként mindenhova mod topic. A problémás hsz-ek listáját pedig csak a modik látnák.

    A büntetőpont rendszer jellege, zsánere maradva kivéve, hogy megszűnne a permbann. (ezt az első pont küszöbölné ki). 3-4 hét után re...

    Egyes témákról egyes fórumozókat le lehessen tiltani.

    Minden topicnak saját chatfal több napos visszakeresési lehetőséggel.

    A bővítményekben a letiltást kiegészíteni, hogy: "a fórumtagok értesüljenek, hogy kit tiltottál le" illetve letiltáskor nem csak én nem lássam őt, hanem ő sem engem funkció.

    Évente egyszer nyereményjáték, sorsolással. Ehhez valamit venni/csinálni a tagoknak évközben.

  • Guren
    #20211
    akkor utalj
  • SzirmosSzisza
    #20210
    Kellemetlen.
  • jackoneill90
    #20209
    Nagyobb képméretet szeretnék betenni. De sms-t nem akarok küldeni.
  • Lyukasbogrács
    #20208
    "kivették", ahelyett, hogy lekorlátozták volna arra, hogy csak a tulajdonos láthassa a hozzászólásai számát, így mindenki boldog lett volna, ehelyett meg megy sírás, hogy miért nincs.
  • SHADOWEYES7
    #20207
    Miért nem tudsz leállni az okoskodással?
  • [NST]Cifu
    #20206
    Én nem következtettem semmit, de ha te ezt látod bele, akkor biztos így van.

    BTW az eredeti tétel, miszerint kinek hány hsz.-e van egyéni izlés kérdése. Az mondjuk szerintem is furcsa, hogy amíg a hozzászólások hasznossága jelzője ott van a publikus adatlapon, a hozzászólások száma nincs...
  • Büdös Bohóc
    #20205
    a következtetési lánc odáig vezet ezek szerint, hogy az sg-t látogató emberek idióták
  • [NST]Cifu
    #20204
    Ha jól tudom a gumi és a saját fórumok itt sem számítanak bele...
  • LaliK
    #20203
    Az egyik fórum ahová járok már több mint 8 éve, ott ugyanez volt aztán tanácsoltam olyat, hogy ne mindenhol számolja a hozzászólásokat. Pl. a gumiszobában meg saját fórumban nem kellene, csak a főbb kategóriákban. Ha nem oda tartozik vagy spam, valaki úgyis törli.
    Minden megnyitott topik (elvileg) a helyes kategóriába kerül, ha valaki elnézi (vagy átmegy flém/spam topikká) akkor át lehet helyezni.

    Ott ez bevált, nem spammelnek mert tudják hogy semmi értelme, mert törölve lesz vagy nem számít bele a HSZ számba.
    Persze gondolom ezzel a sok áthelyezgetéssel, törléssel lenne egy kis tennivaló...
  • [HUN]FaTaL
    #20202
    Régebben lehetett, és mindenki spammelt miatta, ezért kivették.
  • Calver
    #20201
    régebben lehetett látni az adatlapon, az ok amiért eltűnt, hogy ne legyen e-peen méregetés belőle.
  • LaliK
    #20200
    Amióta járok SG-re mindig azon gondolkoztam hogy miért nem lehet megnézni a hozzászólásaim számát?
    Igazából ez az egy olyan fórum ahol csak a modik látják. Bár nem tudom mennyi munka lenne vele, vagy lassulna-e valamit...
    De a 'Top fórumozók' topikot is erre használják.
  • akyyy
    #20199
    Mi lenne ha lenne olyan nézett, mint mikor rámegyek az általános eszmecseére, vagy valamelyik kategóriába, és ott az összes kedvenc topik szerepelne, és igy lehetne modositani az időrendi sorrendbe hol szóltak utoljára hozzá, összesítve.