banner
  • broman191
    #997
    Tegnap délutánra végigtoltam a játékot, mindenbe beleütve az orromat, igazsátot szolgáltatva, humánus, leütős-sokkolós-elkábítós lehetőleg senkit meg nem ölős lopakodós karakterrel (intro-t nem számítva), így körülbelül 21, kellemesen eltöltött óra után futott le a credits. Esetleges kisebb spoilerek előfordulhatnak, de inkább általánosságban írok dolgokat, direkt nem lelőve, részletezve semmi konkrétat. :)

    [imgw]http://iaro.3dmax.hu/images/2011/08/27/dxhr_2011-08-26_03-45-20-22.jpg[/imgw]

    Az újrajátszhatósági faktor elég magas, lopakodva sem lehetetlenítették el a játékot, egészen a végéig működőképes, folyamatosan ebben a stílusban is, nem erőltetnek semmiféle vérengzést, ahol az elvekből engedni kellene. A főellenségeken kívül persze. Őket sem muszáj lövöldözni, szerintem nem is célszerű, ellenük ott van a typhoon (érdemes kifejleszteni, és tartalékolni a muníciót a játék ezen pontjaira, ha találunk hozzá nagyritkán), fél perc-egy perc alatt sikerült végezni ilyen módon mindegyikkel "give me deus ex" fokozaton. :D

    [imgw]http://iaro.3dmax.hu/images/2011/08/27/dxhr_2011-08-25_19-24-47-68.jpg[/imgw]

    A fejlesztésekkel teljesen a stílusunkhoz szabhatjuk a karaktert, nem éreztem azt, hogy mindenképpen el akarnának tolni erőszakosan valamilyen irányba a játék előrehaladtával. A fegyverek fejleszthetősége kellően sokrétű, megmutatkozik a külsejükön is. Habár a játékot az elejétől a végéig, mondhatni kizárólag a sokkoló-kábító kombóval játszottam, pár fegyvert mellettük direkt megtartottam - nem is lettek szinte soha használva, mozgásérzékelős aknákat kilőni esetleg - csak úgy fejlesztgetni, nézegetni.

    [imgw]http://iaro.3dmax.hu/images/2011/08/27/dxhr_2011-08-26_13-33-20-33.jpg[/imgw]

    A hangzás & effektek számomra teljesen a helyén voltak, igaz nem egy megszállott, végletekig vájtfülű audiofil vagyok, drága kellékekkel. Egyedül a csatornában éreztem eltúlzottnak egy átvezető videó alatt a fürdőszoba effektust. Az aláfestő zenék hangulatosak, többnyire illenek az éppen zajló történésekhez - azért csak többnyire, mert itt-ott kissé harciasnak éreztem a zenét, annak ellenére hogy lopakodtam, de ezt nem rónám fel mindenképpen hibának, mivel lopakodva szinten tartja a kellő feszültséget, harc esetén pedig az adrenalint. :)

    [imgw]http://iaro.3dmax.hu/images/2011/08/27/dxhr_2011-08-25_23-46-32-38.jpg[/imgw]

    A grafika összességében szép lett, annak ellenére hogy enyhén "műanyagnak" hat. Az vizuális effektek többsége átlagos színvonalú, a tüzet és a hozzátartozó részecske effekteket emelném az átlag felé, de tetszett még az utca porát seprő szellőé is. A textúrák részletessége is inkább csak az átlagos jelzővel illethető. A karakterek, egyes ruhák, fegyverek, kellékek, a környezet dizájnja ellenben kiemelkedő, egyedi hangulatot adnak a játék világának. All-in-all a grafikai színvonal nagyon is a helyén van, ahhoz mérten amit el szerettek volna érni vele - tehát művészi értékekben jóval gazdagabb az átlagnál, de a kiemelkedő high-end technikai megoldások imádói sajnos csalódni fognak, ne számíthatnak grandiózus megoldásokra, "nem egy krájzisz".

    [imgw]http://iaro.3dmax.hu/images/2011/08/27/dxhr_2011-08-26_10-34-18-27.jpg[/imgw]

    A végére hagytam a sztorit, mert elég vegyes érzéseim vannak. A meglehetősen tartalmas in medias res kezdés után, egy ideig élvezetes a nyomozgatás, az ember folyton belebotlik valamibe, amely sejtet egy nagy-nagy összesküvést, mindenek felett álló, befolyásos ismeretlenek mindent elkövetnek hogy a sötétben tapogatózásnál többet ne tehessünk. Folyamatosan fennmarad az érzés, hogy haladunk előre, többé kevésbé meg-megtorpanva. A sztorit építgető, mellékes elemek számomra csalódást jelentenek, mivel szinte nem is léteznek, az e-mail-ek, PDA-k tartalmának olvasgatása hamar egyhangúvá, unalmassá válik, hasznosságuk és információ tartalmuk általában - nagyon kevés kivétellel - kimerül egy új megismert ajtó kódban, számítógép esetén egy érvényes user névben és jelszóban - mindkét esetben nyilván a hack kiküszöbölésére (amely egyébként jól sikerült, élvezetes kis minijáték, hangulatos aláfestő zenével). Adott volt egy hatalmas volumenű, világrengető (inkább csak a játék világát megrengető...) sztori, amelynek megvalósítása sajnos számos ponton kívánnivalót hagy maga után. Az alapjaiban véve nagyszerűen felépített történet több helyen is vakvágányra fut, annak kommunikálásának, felépítésének részleteiben rejlő hiányosságai miatt.

    [imgw]http://iaro.3dmax.hu/images/2011/08/27/dxhr_2011-08-26_09-49-55-39.jpg[/imgw]

    Zárszó: Az új Deus Ex egy csiszolatlan gyémánt, kisebb-nagyobb hibáinak ellenére élvezetes, összetett, élménydús, kellemesen hosszú játékidővel megfűszerezve.