\"Porból lettünk, porrá leszünk\"
  • [NST]Cifu
    #1855
    Ha minden pontjára hat a gyorsulás, akkor az szabadesés, és nincsen belső erő, ami kárt okozhatna(ejtőernyőzz, meglátod). A gond épp akkor van, ha csak a test egy részét éri a gyorsulás (pl katapultálásnál a fenekünket). Ekkor ugyanis a test tehetetlenségnél fogva ott maradna, míg a seggünk gyorsulna, így az ellentétes erők összenyomják a csigolyákat, és lenyomják a vért a lábunkba. A telefon hasonló, a két oldalát nyomom össze. Bár az igaz, hogy nem pont ugyanazon részeit éri a terhelés.

    Ne és én mit írtam? Hogy a belső szerkezetre is hat erő. A csatlakozási, rögzítési pontoknál. Érted már, miért nem lehet a gyorsulást úgy szimulálni, hogy ráálsz a telefonodra? :))

    Az embereknél a 10G sem a merev csontvázat terheli, hanem először a vért nyomja ki a fejünkből->ájulás, aztán a belső szerveink zúzódnak. És egy merev eszköz nem a vérre, vagy a szintén laza szervekre, inkább a csontra hasonlítanak.

    Az embereket már te keverted bele a témába, azt mondjuk nem értem miért, de ha már szóba kerültek... :)

    A "merev eszköz" nem hasonlít az emberi szervezetre, sehogy. :)