Felmondható az ADSL a szerződési időn belül?
  • steweee
    #9
    én decemberben tértem át chelloról.igaz az hogy kicsit gyorsabb az 512kb-os előfizu, kicsit drágább is, viszont nincs annyi szerelés miatti leállás(eddig egyszer volt 2 hónap alatt).de tegyük hozzá hogy a matáv is egy genny cég.dec 2-án küldtem be a szerződést kitöltve, 7-én jött a válasz hogy mihelyt tudnak, bekötnek.szóltam nekik hogy a kábelezést megcsináltam, csak a modemet kell hozniuk, legyenek szivesek sietni, mert csak 10 perces meló.ugye a szerelők is csak emberek, megrendelési sorrendben szerelnek, de azért 10 perces munkát ha már csak útba esik is megcsinálhattak volna.de nem, 2k4 január 10én jutottak el hozzánk.mondjuk nem véletlenül, mert tavaly a reklámban úgy volt hogy ha most köti, egy hónap ingyenes, de ez csak a 2003ban igaz.az enyém ikervonal volt, amit rögtön kicseréltek december 9én fővonalra(egy csavarhúzómozdulat),és a fővonal díját már decemberre ki is számlázták(mondjuk nem egy földhözvágás, 1500 helyett 3000)de maga az eljárás a szemétség.hazudoznak össze-vissza. természetesen január 10-re letelt az egy hónap ingyenes használat, úgy hogy egy napig nem volt internetem közben, csak papíron.hogy mi volt pontosan a szerződésben, meg kellene nézni, arra emléxem hogy csak úgy nem lehet felmondani, mert akkor is fizetni kell, de talán nem volt olyan kitétel miszerin lakóhelyváltozás esetén, ahol nem tudja biztosítani a szolgáltatást ott továbbra is fizetni kellene.mondom,az furcsa is lenne, fizetni egy olyan szolgáltatásért amit nem lehet igénybe venni.itt előfizetőről van szó a szerződésben,ami lehet magánszemély vagy cég, nem lakásról.szerintem a felmodás miatti fizetési kötelezettség ami azt hivatott meggátolni, hogy aki nem akarja tovább fizetni a havidíjat vmi miatt, az bejelentsen egy kamu új lakcímet, és ezzel megszüntesse a szerződést, viszont jogilag valószínűleg ez törvénybe ütköző8nem egyedi eset nagy cégeknél ilyen szerződés),és erkölcsileg is aggályos azok miatt, akik ténylegesen költöznek.