16
Felmondható az ADSL a szerződési időn belül?
  • steweee
    #16
    most ezért nem szedtem elő a szerződést hogy elolvassam,de hiszek neked.szörnyen hangzik.ha jól értelmezem,akkor csak a szerződéskötéstől a felmondásig tartó időtartamra kell megfizetni az árkülönbözetet és a bekötés(+egyéb)díjakat.a fennmaradó időtartamra nem.vagyis legfeljebb az elején érdemes lemodnani, nem a szerződés lejárta előtt.vki már javasolta hogy úgy kellene meghirdetni a lakást, hogy még van fél év internet, és annyival drágábban kellene eladni.talán ez a legjobb megoldás jelen helyzetben.
  • AMD rula
    #15
    Olvasni kellene:
    "A kedvezményes áron megkötött, 1 vagy 2 éves elkötelezettséggel járó előfizetés lejárat előtti felmondása esetén az Előfizető köteles a Szolgáltató részére egy összegben megfizetni a mindenkor érvényes határozatlan idejű csomag egyszeri és havi díjai, valamint az általa kedvezményes feltételekkel igénybe vett csomag egyszeri és havi díjai között lévő árkülönbözetet a tényleges használat teljes időtartamára."
  • Alien
    #14
    Most is így van, ha hűségszerződést kötsz az axeleronál, és idő előtt felmondod, akkor a maradék hátralévő időt egy összegben ki kell fizetni.
  • Breki33
    #13
    akkor eztis megbeszéltük
  • steweee
    #12
    nem rossz ötlet,nem tudom a technikai hátterét, de gyakorlatilag csak egy különálló fővonalvezeték kell meg a modem amit adnak.tesóm egy barátjával egy óra alatt bevezette a kábelt probléma nélkül, erre egy 10 perces munka volt a matávosoktól míg rátették a modemet meg elindították, egyszerű intall után működött.ha van olyan ismerősöd aki pont be szeretné köttetni magához, szerintem minden további nélkül megoldható technikailag hogy hozzá felszerelitek a modemet, majd ő fizeti tovább a te szerződésedet(nem tiltja semmi).rizikója, hogy ha nem fizeti, akkor rajtad kérik majd számon, tehát megbízható kell hogy legyen.és mikor letelik a 6 hónap az előfizudból, lemondod, ő meg megigényli magának, és közli, hogy csak akkor fizeti elő a saját nevére, ha már nem kell nyúlni a dolgokhoz amit beszereltetek, most már az ő nevével fut tovább a szerződés.valószínűleg nem szólnak majd egy szót sem,mivel káruk nem származott, meghosszabbították az élő szerződésüket(hiszen te elköltözöl) és még szerelniük sem kell.mondom még egyszer, nekik csak az a fontos hogy bevételük legyen, ezért nem szeretik ha vki előfizet, megunja és lemondja.de ebbe nem fognak belekötni.de mégegyszer mondom, annyiból rizikós, hogy ha az ismerősöd vagy barátod nem olyan megbízható mint hiszed, akkor fél évig internetezik ingyen, nem fizet, rajtad meg behajtják
  • Breki33
    #11
    lehet hogy hülyeség, de sztem ad el kicsit olcsobban annak aki veszi a lakást P

    vagy valamelyik haver, bár nem tudom hogy más helyre és névre lehet-e
    de így a kecske is meg a kápozsta.......
  • mikike
    #10
    jó a terv, de én is attól fosok, hogy egy ilyen szerződésben még az atomháborúra is kitérnek, hogy nekik akkor is fizetni kell
    igazából nem értek a joghoz, szóval a 8-10 oldalas anyagból nem tudom mit kellene megnéznem
  • steweee
    #9
    én decemberben tértem át chelloról.igaz az hogy kicsit gyorsabb az 512kb-os előfizu, kicsit drágább is, viszont nincs annyi szerelés miatti leállás(eddig egyszer volt 2 hónap alatt).de tegyük hozzá hogy a matáv is egy genny cég.dec 2-án küldtem be a szerződést kitöltve, 7-én jött a válasz hogy mihelyt tudnak, bekötnek.szóltam nekik hogy a kábelezést megcsináltam, csak a modemet kell hozniuk, legyenek szivesek sietni, mert csak 10 perces meló.ugye a szerelők is csak emberek, megrendelési sorrendben szerelnek, de azért 10 perces munkát ha már csak útba esik is megcsinálhattak volna.de nem, 2k4 január 10én jutottak el hozzánk.mondjuk nem véletlenül, mert tavaly a reklámban úgy volt hogy ha most köti, egy hónap ingyenes, de ez csak a 2003ban igaz.az enyém ikervonal volt, amit rögtön kicseréltek december 9én fővonalra(egy csavarhúzómozdulat),és a fővonal díját már decemberre ki is számlázták(mondjuk nem egy földhözvágás, 1500 helyett 3000)de maga az eljárás a szemétség.hazudoznak össze-vissza. természetesen január 10-re letelt az egy hónap ingyenes használat, úgy hogy egy napig nem volt internetem közben, csak papíron.hogy mi volt pontosan a szerződésben, meg kellene nézni, arra emléxem hogy csak úgy nem lehet felmondani, mert akkor is fizetni kell, de talán nem volt olyan kitétel miszerin lakóhelyváltozás esetén, ahol nem tudja biztosítani a szolgáltatást ott továbbra is fizetni kellene.mondom,az furcsa is lenne, fizetni egy olyan szolgáltatásért amit nem lehet igénybe venni.itt előfizetőről van szó a szerződésben,ami lehet magánszemély vagy cég, nem lakásról.szerintem a felmodás miatti fizetési kötelezettség ami azt hivatott meggátolni, hogy aki nem akarja tovább fizetni a havidíjat vmi miatt, az bejelentsen egy kamu új lakcímet, és ezzel megszüntesse a szerződést, viszont jogilag valószínűleg ez törvénybe ütköző8nem egyedi eset nagy cégeknél ilyen szerződés),és erkölcsileg is aggályos azok miatt, akik ténylegesen költöznek.
  • AMD rula
    #8
    Nem "csak" a hátralévő hónapoknak a (határozatlan idejű szerződés ára - a hűséges árat) kell kifizetni?
  • ubi
    #7
    axelerónál szankció van, ha felmondod idő elött, kifizettetik a hátralévő hónapokat!!!most nem tudom hogy van-e szankció, 1.5 éve volt még
  • steweee
    #6
    monjuk ez szolgáltatófüggő is lehet, én axelerós vagyok, nekem nem volt ilyen kikötés ha jól emléxem.mindenestere elég kellemetlen és bosszantó.
  • Emery
    #5
    El kell olvasno hogy mi van a szerzodesbe leirva.
    Nalam pl kivan kotve hogy ha olyan helyre koltozok ahol nem tud szolgaltatani akkor az en hibambol szerozdes szeges kovetkezik, es akkor fizetni kell kemenyen.
    Sot az is le van irva nalam hogy ha nemfizetek akkor polgari peres uton behajhatjak rolam, amit tuti hogy az internetszolgaltato nyer es akkor meg fizethetem a kamatot es perkoltseget is.

    Javaslatom a tema nyitonak: Addja el a internethozzafereset valakinek mondjuk az atkotes arraert (vagy ahogy megegyszzenk)
  • Laalee
    #4
    nem kötelezi senki a fizetésre. minden további nélkül felmondhatja, a szerződésnek megfelelően. igaz egy nagyhalom pénzbe kerül... sajna ez van.
  • steweee
    #3
    szerintem meg lehetne támadni jogilag a dolgot ha szép szóval nem megy.azért kötnek az internetszolgáltatók 1-2 éves szerződéseket,mert általában a bekötési/szerelési költséget és a modem árát nem kérik el az ügyféltől(marketing fogás).az erre fordított pénzt viszont busásan beszedik az előfizetési díjból.meg persze azért hogy nem térj át addig sem a konkurenciához, még ha esetleg az időközben előnyösebb is lenne.viszont ha elköltözöl, és az új helyen a régi szolgáltató nem tudja biztosítani a szolgáltatást, akkor elég furcsán hangzana, hogy fizetned kell a semmiért.olyan kereskedelmi szerződés jogiolag nem létezhet,ahol szolgáltatás igénybevétele nélkül is ki kellene fizetni a szolgáltatás díját, az ilyen szerződés bíróság előtt támadható, és érvénytelen,módosítandó.nem eltartási szerződést kötöttél a drávanettel.de mindenképpen neked kell utánajárni a dolognak, mert őket csak az érdekli hogy fizess, mindegy hogy jogosan vagy jogosulatlanul is szedik be a pénzt.először is küldj nekik egy ajánlott levelet(a másolatot tartsd meg) amiben leírod nekik a problémádat, és közlöd, hogy csak az elköltözésed hónapjáig a megkezdett hónap arányos(mondjuk fél hónap)díját vagy hajlandó kifizetni, a többi hónapot az alábbi okok miatt nem.erre valószínűleg küldenek majd egy választ, amiben felszólítanak, hogy ki kell fizetned a teljes összeget, blablabla rutinból, hátha bejön.mikor megkapod, azonnal küldj egy panaszlevelet a fogyasztóvédelemhez a leveledet meg a választ csatold.ha pozitív választ kapsz, akkor minden ok, visszamész vele a drávanethez, bemutatod, és meg fogják szüntetni a szerződést.negatív válasz esetén(nem valószínű)indíts pert ellenük.
  • Punker
    #2
    ezért nem szabad 2 éves szerzősét kötni...
  • mikike
    #1
    Tavaly januárban kötöttem 2 éves ADSL szerződést a Drávanettel. A Drávanet a MATÁV szolgáltatási területén nyújt ADSL szolgáltatást. A gondom az, hogy szeretnék elköltözni. Ahova pedig költözöm, az nem MATÁV terület, tehát ott nem tud szolgáltatni ADSLt a Drávanet.
    Nekem viszont semmi kedvem még 6 hónapig fizetni 12eFtot a semmiért. Mit lehet ilyenkor tenni? Hogyan tudom szabályosan felmondani az ADSL szerződésemet, anélkül, hogy kifizettetnének velem egy tetemes összeget?