Ki mennyire hisz benne?
  • norbre
    #141
    Gondolom nem az újságok általános horoszkópjairól beszélünk, mert úgy tudom azt normális asztrológusok is kinevetik.
    Nem szeretnék senkit megsérteni, de sztem ez az egész egy nagy belemagyarázás.
    Volt egy barátnőm aki vérprofi módon tudott számolgatni mindenféle dolgokat, meg az ő rokona is, egy idősebb fazon.
    mikor megismertem nekem is megmondta hogy a csillagok alapján milyen tulajdonságaim vannak, és h ezek milyen jók de nem nagyon ismertem magamra.
    Eltelt 1 év, és közölte hogy basszus elszámolt valamit és az alapján már nem is vagyok olyan nyerő a csillagok szerint. Hozzáteszem az új elemzésből sem ismertem magamra, de enek ellenére még kb 1 évig voltunk együtt.

    Neki azért próbáltam elhinni ezt az egészet mert tudtam hogy nem akar átverni, meg nem pénzért számolgatja, mégsem tudott meggyőzni.

    Nem mondom hogy a bolygók nem lehetnek hatással az emberi szervezetre, mert pl a Hold is ár-apályt idéz elő, stb stb, de az hogy egy több milliárd fényévre lévő csillag ami már lehet h nem is létezik is befolyással legyen az már nehezebb dió.
    Plusz ehhez jön hogy ugye minden képlet és táblázat tapasztalati úton jöt létre.

    Szóval sztem ez "találgatás", ami a nagy számok törvénye alapján néha eltalálja v közelíti a valóságot. És ami kicsit is közelíti arra már az ember hajlamos ráfogni: jéé ez tényleg jellemző rám..