Milyen volt számotokra?
  • nemcsakfeel
    #62
    emléxem még amikor meglett a Commodore, és nem tudtam kezelni.. tesóm be tudta kapcsolni, meg betölteni a Donaldkacsás játékot, én meg joystickal próbálkoztam. Persze a betűket nemnagyon ismertem fel:) Volt jónéhányszor, hogy hónapokig elő sem vettük, legóztunk, meg minden ami a játszótéren lógáshoz tartozik. Lassacskán lettem olyan okos, úgy ált. isk. 5-6. táján, hogy elővettem, és irogattam rá jópár programot. Akkortájban már sok osztársamnak meg ismerősöknek rég volt 386-486 a, én csak irigykedtem, meg néha unokatesómnál UFOztunk. És teljesen paráztam tőle. Apukám munkahelyéről néha hazahordott egy 486 os laptopot, de ahhoz nem mertem nyúlni. Lett egy 386 osom, persze az aktuális játékok el sem indultak rajta, amik megvoltak kezdtek unalmassá válni .. akkor qbasicban arra is irtam par dolgot, majd pascalban, mert milyen menő hogy EXE-t lehet vele csinalni. Éjszakákat ültem gép előtt, hogy már csak ezt megcsinálom, meg azt.. Pedig most milyen kevésnek is tűnik egy néhány ezer soros program. Ez kb 2 évig volt. Normális gépem lett ezután, egy P2es, ami már nagyon menő volt. Aztán két évre rá lett net.. persze csak 10 után. Kb csak arra használtam hogy oszttársaimmal emaileztem, meg nagy hekker lapokat néztem :DDD Haverommal jónéhány nyár úgy telt el, hogy C64el játszottunk két Joyyal, aztán másik gépen. Mostanában, meg már LANon sem köszönünk egymásnak....