10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • [NST]Cifu
    #982
    Kiegészítés:

    Eredeti szovjet gyártmányok:

    AK-47: (1949) első sorozat, egy tömbből forgácsolt (mart) tok.
    AKS-47: (1949) behajtható váltámaszos, deszantváltozata z AK-47-nek
    AK-47 "könnyű": (1953) a gépesített egységeknek készült alváltozat, a tokon és a táron marással könnyítettek és kisebb a tus. (ebből is készült AKS-47 "könnyű" változat)
    AKM(-47): (1959) a tok hajtogatott lemez, sok kisebb átalakítás (tok, elsütőszerkezet, tus, bajonett), később egy tovább módosított változata is kijött, új lángrejtővel.
    (a -47 jelölés később vált általánossá, és főleg nyugaton)
    AKMS(-47): (1959) Az AKM behajtható váltámaszú, deszantváltozata.
    AKMS (100 lőszeres): (1965) Egy eléggé bénán kinéző, a csőtorkolatilg érő, félkör alakú, 100 lőszert befogadó tárral rendelkező AKMS.

    Magyar gyártmányoknál (ahogy én eddig ismertem):

    AMD-63 - AKM alapjain készült magyar változat műanyag előágyal és tussal, mellső markolattal (AKM-63 néven rendszeresítették volna?)

    Az AMM/AMMSZ-t én eddig AMM és AMMSZ néven ismerem, ezt az AK-63 megnevezezést korábban is hallottam, mostmár legalább tudom, pontosan melyik fegyvert takarja :)

    Szóval a félreértés valószinüleg abból adódott, hogy én a neten fellelt (angol nyelvű forrásokból táplált) anyagok alapján alkalmaztam az elnevezéseket, te meg az MH-ban alkalmazott elnevezést vetted alapul.

    Forrás az orosz tipusokhoz (Kalashnikov.Guns.Ru)