10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • F1End
    #92192
    A flare vagy DIRCM hatástalanságán kívül én más opciókat is látok:
    1. El tudom képzelni, hogy valami ZSzU-57 szerűséggel is lövöldöztek rá, s azzal találták el. Elég alacsonyan és lassan repült hozzá, a közelkeleten pedig elég gyakoriak az ilyet használó technicalok. Bár ez ellen lehet érvelni azzal, hogy egy járművet észlelt és megsemmisített volna az Apache, amilyen teherautóról R-27 -et lehet indítani, arra kb egy 57 mm -es g.á. is felszerelhető.
    2. Akár ATGM is lehetett. Egy Kornettel vagy hasonló kategoriás fegyverrel nem lehetetlen eltalálni egy alacsonyan és viszonylag lassan halado helikoptert.
    3. Egy öngyilkos drónt sem lehetetlen nekivezetni egy helikopternek. Bár az eddig felsoroltak közül talán ez a legnehezebb.
    4. Legfőképp, ami viszont még nem merűlt fel és szerintem elég esélyes lehet: SACLOS irányítású föld-levegő rakéták. Az irániak elvileg 2010 óta gyártanak ilyet, "Qaem" néven. Mivel állítólag ők támogatják a houthikat, szerintem könnyen lehet, hogy ez volt az alkalmazott fegyver.
    Utoljára szerkesztette: F1End, 2019.12.04. 18:24:54