10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • SZUsszan
    #90717
    Már ne haragudj, kettőnk között most te vagy a nagyobb fotel kommandós.

    Tény, a bullpup fegyver rövidebb. És pl a Steyr AUG-ot egy mozdulattal lehet ki és visszaszerelni a csövét.
    Ha a GAU-5-öt szétszedve kell az ülésben tárolni, akkor megvan rá az esély, hogy katapultáláskor és földetéréskor elveszhet a fele.

    Az is tény, hogy ha csak egyetlen egy rosszfiú jön rád és neked a fegyveredet nem elég az ülésből kiszedni és tűzkész állapotba hozni, még össze is kell szerelni, az időveszteség.

    Az is tény, hogy sérült kézzel inkább tudsz lőni, de mint hogy össze tudj szerelni gyorsan.

    És miért ne tudna mindenki használni egy bullpup fegyvert? A tár benne lesz, csőre rántod, rátartod a rossznak a mellkasára és lősz. Most komolyan, mit hiszel, ha az alapkiképzést egy M4-el kapod meg, akkor nem fogsz tudni lőni egy AUG-gal? És ezért te nevezel engem fotelkommandósnak?

    Egyébként te hány különböző éles fegyverrel lőttél már eddig és mennyi lőszert? Mert én nagyjából 20-22 különböző fegyverrel lőttem már el kb. 3000 lőszert. Tudom ez marha messze van a valódi kommandósoktól, de lényegesen több az itt fórumozók egy jelentős részétől.

    És igen, lőttem már M16-ossal. Valóban, egy AK-hoz képest .22-es kispuska lövészetnek tűnik. De ez leginkább a kalibere miatt volt.