10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • [NST]Cifu
    #89283
    Kínai QN-506: Én továbbra sem értem, hogy közvetlen irányzású irányítattlan rakétának mi a létjogosultsága egy harcjármű esetében. Meg hogy ilyen nagyjából nulla oldalsó védelemmel mit akarnak ettől a járművtől, amelyet ugye városi hadviselésre szánnak...

    Harimau alias Medium Tank: A STANAG Level 5 azt jelenti, hogy 25mm-es gépágyú lövedéknek áll ellen szemből, 500 méteres távolságból. Egy 30mm-es gépágyúval szerelt lövészpáncélos, de akár egy BTR-80A is veszélyt jelent rá. Én továbbra se teljesen értem a koncepciót, mert tűztámogatásnál nem nyújt sokkal többet, mint egy lövészpáncélos, de más páncélosok ellen nem sokkal veszélyesebb, mint egy lövészpáncélos...

    Oroszok 30mm-ról 57mm-re váltanak ha jól értem: Nem váltanak, csak megkezdik a fejlesztésekkel kapcsolatos teendőket. Ezzel annyi a probléma, hogy bár írják a BTR kategóriát is, oda az 57mm túl nagy. Lövészpáncélosnak pedig nem tudom hol lehet olyan helyzet, ahol a 30mm kevés, de az 57mm meg kell... Oké, ellenséges lövészpáncélosoknál, mint a PUMA. De várjunk csak, hiszen ott van az ATGM pont ezért a tornyon. Akkor meg?