10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • Hpasp #89031
    Akkor miért emelte ki HPASP, hogy a katonai vevők csak a felülről jövő jeleket veszik? Ha a titkosítás elég lenne, akkor nem lenne ilyesmire szükség, nem? Ebből nekem az következik, hogy felülről érkező zavarás esetében nem védettek ezek a rendszerek. Talán nem lehet félrevezetni őket, de "zaj" formájában el lehet nyomni a jeleket.

    Tévedés, és ráadásul eleve butaság általánosságban beszélni.
    Melyik zavaróról beszélünk, melyik vevővel szemben, mekkora távolságról?

    Általánosságban a katonai ESA vevők nem csak általánosságban fentről vesznek, hanem vételi tűnyalábjaikkal konkrétan követik a GPS műholdakat. Zavarni őket csak a tűnyalábból lehet hatékonyan, ha a zavarás azon kívülről jön, akkor a 85~125dB J/S zavarelnyomást nagyon nehéz leküzdeni.

    Persze Geostacionárius pályára nem könnyű eljutni, de ha felküld valaki mondjuk egy tucat egyszerűbb, alacsonyan keringő műholdat, amilyeknek mondjuk az lenne a feladata, hogy elnyomják a GPS jelet, akkor azok egyenletesen elosztva a föld egy adott pontját (mondjuk egy kisebb országot) folyamatosan takarásban tarthatnak, nem?
    Sőt, ha jól értem, a GLONAS/Galileo/Beidou elvileg azon a területen, ahol lefedettséggel rendelkeznek, elvileg képesek folyamatosan blokkolni a GPS -t, ha azonos frekvencián elnyomják a jeleit (vagy épp fordítva, gondolom adóteljesítménytől függ, hogy melyik rendszer melyik másikat képes elnyomni).


    Húúúú mekkora marhaság ez.
    A GPS műholdak nem GEO pályán haladnak.
    Szinte kizárt az esélye hogy te GEO pályáról csak egy pillanatra is a GPS műholdat követő GPS vevő vevő tűnyalábjába kerülj.
    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2018.10.24. 19:39:02