10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • horthy
    #88920
    Miben potens ez az S-300 orosz ex szovjet légvédelmi rakéta tipus sorozat hogy Izrael ennyire tiltakozik ellene ? Az Izraeli Légierő-nek évtizedes harci tapasztalatai vannak légvédelmi rendszerek ellen . Mi a probléma ? Mondjuk a Kornet páncéltörő rakéták ellen is tiltakoztak 12 éve amikor a Merkava harckocsik meg lettek tizedelve . Egyszer pár éve feltettem itt ezt a kérdést ( Cifu válaszolt ) de nem találom a hányadik hozzászolás . Csak most éppen nagyon aktuális a kérdés mert valoszinüleg most ki lesz élesbe probálva ( Izrael nem fog ellenálni a kihivásnak hogy bekostolja a rendszert ). S-400 miben jobb mint a s-300-as sorozat ? Mik az S-300-as lehetőségei , zavarvédelme stb az Izraeli Légierő támadásai ellen ? Igaz-e hogy az S-200 Vega rendszerrel is össze lehet kapcsolni valahol olvastam ? Azt nem értem az ösrégi S-75 és S-125-őt miért alkalmazza még a Sziriai Légvédelem ? Mire jók ezek az őskövületek 1973-ban sem szerepeltek fényesen , 1982-ben Libanonban és 1991, 2003 Irakban egyenesen lebőgtek ezek a rendszerek ( más kérdés hogy az iraki fegyverexportot tiltotta az USA 2003 elött egyszerüen nem volt más ) .