10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • JYeti
    #87330
    Jól rémlik, hogy a gyártó országoknak nincs is még AESA radaros EF változatuk?
    Még egy típus, ahol az export változat képességei jobbak, mint a gyártó országban repülő példányoké....


    A hírek szerint igen, a gyártó országoknál is tervben van az AESA radar utólagos rendszeresítése, de jelenleg inkább a levegő-föld képességek fejlesztése képez prioritást (értsd: csigalassúsággal halad).

    A legújabb képességeket (ideértve a Captor-E radart is) a közeljövőben az új közel-keleti üzemeltetők (Kuvait, illetve valószínűleg Katar és Szaúdi-Arábia is) fogják megkapni.

    A németeknél pl. jelenleg váltótípust keresnek a levegő-föld feladatkörben alkalmazott Tornado bombázóknak. Felmerült, hogy a gépek helyére F35-ösöket vesznek (anno bekérték az F35 dokumentációját, illetve egy repülős tiszt elszólta magát, hogy szerinte ilyen gép kellene), aztán a német döntéshozók jelezték, hogy - egyáltalán nem meglepő módon - az EF továbbfejlesztésében és a levegő-föld képességeinek a növelésében látják a Tornado helyettesítését.



    Luftwaffe tesztelés: az EF 500 kilós GBU-48 bombát dob


    Y
    Utoljára szerkesztette: JYeti, 2018.03.10. 10:08:24