94980
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • Hpasp #87207
    Seawolf-al kapcsolatban csak találgatni lehet, nálam pl: 1300ft pont elég.
  • [NST]Cifu
    #87206
    A Seawolf osztály ellen a 400 méter például már nem elég. Oké, összesen 3 egység. De hát akkor is...
    A japán Sorju-osztály 500 méterre tud merülni, oké, ők meg spéci példák.
  • Oddball29
    #87205
    Jaj, ha ugyan nem kapják el előbb a hősies partizánok, mert ki akart maradni a dologból. Kevés annál rohadtabb helyzet van.
    Utoljára szerkesztette: Oddball29, 2018.03.01. 17:54:01
  • Hpasp #87204
    Az USzET-80 1000m-es merülési mélysége egyetlen tengeralattjáró ellen volt releváns, de az még 89-ben elsüllyedt.
    Azóta bőven elég a 4~500m.

    USzET-80 után jött a modernebb UGSzT, és most jön majd az UET-1.
    Viszont lassan utolérik a fej érzékenységben az amcsi 80-as (Mk.48 mod.4) szintet.
    (1km, 2.5km, 3.5km)
    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2018.03.01. 17:44:37
  • [NST]Cifu
    #87203
    Valami nem kerek. Az USzET-80 direkt tengeralattjáró elleni torpedó, ezért merül akár 1000 méterre is (és volt 45 csomó végsebessége illetve 18km hatótávolsága).
    Ez az adatai alapján az UGSzT váltására szolgálhat inkább, az volt 500m merülési határú, 50 csomó sebességre és kis sebességgel 50km-es hatótávolságra képes.
  • fonak
    #87202
    Mármint a juta-dombi csatára gondoltam, a jutasi elírás volt bocs
  • JanáJ
    #87201
    Nyilván ehhez képest semmi lehetett Irak ahol RPG-vel lövöldöztek, meg akkora IED-t robbantottak,hogy egy M1-es Hold körüli pályára állt.
  • fonak
    #87200
    Itt is voltak, akik egyetértettek és segítettek a szovjeteknek, nekik osztogatták a szochazás kitüntetéseket, csak erről nem divat manapság beszélni. Harcolni pedig csak néhány kis létszámú csoport vette fel a harcot, a többség nem volt olyan lelkes, hogy életét adja a hazáért, amikor reménytelennek látszik a helyzet, ez van. Azok harcoltak zömmel, akik vagy elég idealisták voltak, vagy nem volt veszteni valójuk (szabadult bűnözők, utcagyerekek stb.) A honvédség nagy része harc nélkül adta meg magát, addig pedig többnyire a felkelőket lőtte. Egy-két kivétel volt, pl. a jutasi domboknál majdnem sikerült is megölni a szovjet főparancsnokot is (némi szerencsével kilőhették volna az ő páncélautóját is), a mecseki láthatatlanok is megölték az ellenük küldött szovjet alakulat parancsnokát. Máshol is addig, ahol épp voltak ellenállók, nem volt semmiféle sima szovjet győzelem, csak a világsajtót bejárt képek tornyát veszített ISZ-3-asról stb. Szóval ha '56-ban itt valami népi háború bontakozott volna ki a szovjetek ellen, akkor itt hatalmas vérfürdő és több hónapos harcok lettek volna, még úgy is, hogy kevés terület alkalmas a gerillaharcra. Kb. mint a II. vh-ban. Értelme persze nem lett volna sok.
    Utoljára szerkesztette: fonak, 2018.03.01. 16:44:04
  • Hpasp #87199
    2019-től, öt év alatt 73db UET-1 torpedót kap a flotta, 7.2milliárd Rubel értékben.
    Szintén USzET-80 váltótípusnak szánják őket. (ezek szerint az UGSzT sem terjedt el)
    Sebesség: 50 csomó
    Hatótávolság: 25km
    Max merülés: 400m
    Rávezető fej érzékenysége: 3500m

  • fade2black
    #87198
    A polgárháborúk egyik jellemzője, hogy különösen véresek szoktak lenni. A másik, hogy ha vmelyik népes oldal mellé a hadsereg beáll akkor a kérdés eldőlt.

    "Akkor kepzeld el jarorbe vagy amerikai varosban. Egyszer csak ket csipoloves a melleny ala."

    jájjj. Polgárháborúban, statáriumban jön a hadsereg, másik oldal milicia über laza ROEvel. Már ha van ROE.
    Tudom nem igazi polgárháború, de 56ban mi is kifosztottuk a Szovjet laktanyákat, lakossági támogatása meg minimális volt Szovjeteknek mégis über simán bedaráltak minket. Na pont ilyen amikor a hadsereg beállt vmelyik oldal mellé. Csak ott még van egy másik oldal ami segít egyetért a katonasággal.
  • ximix #87197
    Off
    Ezzel csak az a probléma, hogy egy idő után elfogynak a hazafiak vagy megnyomorodnak és a társadalomban többen lesznek a megalkuvók.
    A gerilla háború amolyan veszett fejsze nyele, nagyban függ ki a támadó, ha a politika elhiteti, a sajtó beadja, hogy a gerilla csapatod szakadár lázadók, már indul is a mészárszék.
    A mai nagyhatalmakat csak a többi nemzettel való kapcsolata zavarja, mert ha akarná bármelyik kisebb országból csinálna sivatagot.
    De nem ez a lényeg, hanem, csinálj nagy káoszt, fegyveres "lázadást", ahol a káosz közepette az adott országból lassan ellehetetleníted, eltünteted a hazafias embereket, az elitet, aki nem tűrne téged, majd a maradékkal alakítasz egy új kormányt, akit te irányítasz, és importálod az ipart, gazdaságot, új piacot nyitsz az országodnak.
    Hiába van minden embernél fegyver az országban, azt országa válogatja mennyi használná ha baj van és mennyien adnák le amikor jönnének összeszedni és egy hk. áll az utca végén.
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2018.03.01. 13:12:14
  • aksurv2
    #87196
    És ezzel még több embert állít át másik oldalra.
    Szerintem hagyjuk, ez már így süketek párbeszéde.
  • molnibalage83
    #87195
    Reülőteret és támaszpontot még bevédesz. Távvezetéket nem.
  • Oddball29
    #87194
    Aztán mindig a civil lakosság szívja meg többszörösen az ilyen rambózást, ha a megszálló elunja a finomkodást.
  • aksurv2
    #87193
    Te meg az egyszeru tenyt nem tudod felfogni, hogy az abrams nem megy uzemanyag nelkul. Kicsit olvass utana hogy rettegtek az orosz teherautosoforok. Komoly szivas volt ha valakit konvojba osztottak be. Erdekelne hogyan vedesz be tobb millio km koolajvezeteket autopalyat vasutvonalat repuloteret tamaszpontot 1.4 millio emberrel aminek jelentekeny resze no vagy tengeresz tehat loszart nem er a harcban.
    Pont az lenyege a 2A nak amig az embereknel fegyver van meg se erdemes probalni.
  • molnibalage83
    #87192
    Te meg azt nem vágod, hogy mire a jó a gerilla hadviselés.

    Polgárháborús helyzetben és ha megszállnak, mert kvázi ugynaz, csak az elnyomó erő különbség. Dél-Vietnámot nem gerillák foglalták el, normális konvencionális hadviseléssel.
  • aksurv2
    #87191
    Egyszeruen nem eritek mit jelent katonailag, hogy barkinel lehet fegyver. Akkor kepzeld el jarorbe vagy amerikai varosban. Egyszer csak ket csipoloves a melleny ala. Van ket sulyos serulted aki egy oran belul bem jut orvoshoz meghal. Es ez barhol barmikor megtortenhet.
    Varod segitseget. Jon. Amikor szemed lattara telibe veri egy IED. Egy ilyen helyzetben magyarazd mar meg mit er a SAM v. tuzerseg? Es egy ilyen akciohoz nem kell SFnek lenni. Egyebkent 25 millio veteran van az usaban. Akik mondjuk kicsit tisztaban vannak az aktualis harci eljarasokkal. Egy szoval sem allitom hogy fejlett haditechnika nem jo. Csak a gerilla haborunak pont az a lenyege, hogy ugy harcolsz hogy ez minel kevesbe ervenyesuljon. Ahogy a vietkong mondta ragad meg az ovenel es ugy harcolj.
  • JanáJ
    #87190
    Érzel összefüggést a két ország között? Mondjuk hogy háború volt/van.
  • JanáJ
    #87189
    "Az gondolom nem zavar, hogy szarra se mentek a ruszkik a tűzerezredűkkel, ellen puskás helikopteres speznaz majdnem meg fogta az afgánokat."

    Ezen már nevetni tudok csak. Azért ahhoz nem kell Rommelnek lenni, hogy rá gyere, hogy arra a terepre a helikopter nyerőbb, mint a tüzérezred. Mellesleg mit vittek pár évtizeddel később az amik? MRAP, helikopter és tűzérség...
    Az általad felsorolt gerilla háborúkat egy vagy több állam támogatta. A mi gondolat kísérletünkben ez nem opció. Persze tudnak kellemetlenségeket okozni, de attól mert egy bácsi jól lő, abból ne vond már le, hogy 100 millió SF szintű über katona van az amik között. De még ha lenne is, ha beütne a gebasz, tuti hogy öten ötfelé mozdulnának. Te most pont olyan vagy, mint akik azt szajkózzák, hogy a tank felett eljárt az idő, mert van ami ki tudja lőni, vagy hogy nem kellenek vadászgépek, elég pár SAM.
  • aksurv2
    #87188
    Hetvegen segitettem egy idosebb jovalis konyvtaros bacsinak mert pisztolyos loveszet uj volt neki.
    Beszelgetunk. Kiderult precizios lovo es par eve egy hosszu tavu puskaversenyen az orszag legjobb hivatasos mesterloveszeit is megverte hobbilovokent. Termeszetesen ettol nem lesz mesterlovesz. Viszont barmit eltalal ezer meteren belul, es ha ratorod az ajtot meg csak meg se fordul a fejedben hogy o lott.
    Gerilla hadviselesben pont az lenyeg, hogy te dontod el hol es mikor tamadsz. Ha futni kellene utana nem tamadsz.
    Egyebkent hatalmas kultja van az amerikai lovok koreben a terheles loveszetnek, es szerencsere most mar lesznek ilyen versenyek itthon is.
  • Oddball29
    #87187
    Ha valaki emlékszik Amon Bundyra meg azokra a mormon fundamentalistákra (igen, ilyen is van), akik megszálltak egy még Teddy Roosevelt által alapított természetvédelmi területhez tartozó épületet, azok a kétbites pózerek 1 mérföldet nem tudtak volna lefutni vagy 50 métert kúszni hosszú fegyverrel.

    Ezek az elemek, meg az ilyen home arsenal gyűjtő y'all-kaidások kb. arra lennének jók egy polgárháború esetén, hogy tisztogassanak a "nem eléggé amerikai" elemekkel szemben. Kb. erre is készülnek.
  • aksurv2
    #87186
    Egy szoval nem allitottam, hogy MINDEN gerilla haboru nyert. Egyebkent dolog vegtelenul egyszeru, ha kelet ukran teruletek Ukrajna resze marad akkor az ukranok gyoznek, ha nem akkor szakadarok. Es mindegy hogy mennyi ideig tart. Erdekes az ukran fegyvertartas is kezd hasonlo lenni a szerbhez.
    fegyvertartas ukrajnaban
  • F1End
    #87185
    "A sorozatlövés nem tesz veszélyesebbé egy fegyvert a képzés és gyakorlás teszi azzá."
    Igen, mondjuk a másik oldalról meglehetősen vicces, hogy sokszor azzal védik a puskákat/karabélyokat, hogy mivel nem alkalmas sorozatlövésre annyira nem veszélyes, ergó nem kéne betiltani őket, de maga a US Army is olyan fegyvereket alkalmazott sokáig egyéni lövészfegyverként, amik egyes és burst lövésmódra voltak csak alkalmasak. :D

    *mondjuk szerintem sem kéne, de az indoklás akkor is nevetséges
    **vagy még mindig? nem tudom pillanatnyilag mi is a helyzet, mert rémlik valami változtatás
  • Oddball29
    #87184
    Nem tudom, amikor 2014-ben Kelet-Ukrajna erős külső rásegítéssel milicistát kezdett játszani, a reguláris ukrán hadsereg lenyomta volna őket, mint a bélyeget, ha nincs a határon átlövő orosz tüzérség és a légierő. Végül több orosz katona halt meg abban a háborúban, mint beöltözött milicista.
  • aksurv2
    #87183
    Ar15 vs. kés
  • Oddball29
    #87182
    Te meg én nem. Más meg, ki tudja. Boldog-boldogtalan FFL nélkül azt ad-vesz, amilye van/amit akar.

    Attól, hogy feketén is meg lehet oldani, attól még nem kell megkönnyíteni.
    Utoljára szerkesztette: Oddball29, 2018.02.28. 19:03:24
  • aksurv2
    #87181
    Vannak kitelepült kereskedők akik elvégzik két magánszemély között. Te se adnád el olyannak aki nem csekkolnak. Aki meg feketén nyomja azzal se így se úgy nem tudsz mit kezdeni.
  • Oddball29
    #87180
    Amennyire én tudom, gunshow-on nincs background check.
  • aksurv2
    #87179
    Nagyjából azonnal kitörne a polgárháború. Európai aggyal nem tudjátok felfogni, hogy nem fogsz attól engedélyt kérni a fegyvertartásra aki ellen tartod.
    Egyébként láthatóan fogalmad sincs mit jelent fegyvert tartani, csak az okosságokat sorolod. Amit felírtál egyik se védene semmitől.
    Elárulnád mitől véd ha külön szekrénybe teszed a fegyvert meg lőszert ha nálam meg pajszer van?
    A hivatalos szervek a legnagyobb hívei a fegyvertartásnak. És ez nem csak az USA-ban van így hanem még cseheknél is.

    "Ami biztos, bump stock-nak menni kell, gun show loophole-nak menni kell. "
    Nincs gunshow loophole, ez csak demokraták hülyesége. Az eladónak érdeke a guncheck tehát meg is csinálják. Ez kizárólag egyenesági rokonok között nem kell, mert röhejes lenne, ha nem tudnál a gyereked svindlijéről.
    A bumstock semmire, csak gumi csontnak jó. A sorozatlövés nem tesz veszélyesebbé egy fegyvert a képzés és gyakorlás teszi azzá.
    Javaslom olvassátok el a lemil sorozatát az amerikai fegyvertartásról, magyarul ez legjobb.
    Amerikai fegyvertartás.


  • aksurv2
    #87178
    "Talan mar ideztem ezt itt parszor. A hadosztaly harcaszata c. orokbecsu szovjet tudomanyos munkaban olvastam a kovetkezoket:
    "A hadosztaly tuzerejenek a felet a tuzerezred adja."
    A harckocsiezred, meg a zaszloaljtuzerseg meg az aknavetok meg ehhez jonnek hozza. A puskas emberek csak ezutan kovetkeznek.
    Puskas gerillak okozhatnak vesztesegeket egy regularis seregnek, de meg megrenditeni sem tudjak, nemhogy legyozni."
    Az gondolom nem zavar, hogy szarra se mentek a ruszkik a tűzerezredűkkel, ellen puskás helikopteres speznaz majdnem meg fogta az afgánokat.
    Vettem fáradságot utaná néztem hány sikeres gerilla háború volt. Teljesség igénye nélkül Írország Kina Jugoszlávia Vietnám Algéria Afganisztán.
    1920 években a pöcsömnyi Irországban 200 000 katona állomásozott semmit nem tudtak az Irekkel kezdeni. Jellemző többen haltak meg az utána következő polgárháborúban mint az angolok ellen.
    A 90' években kb. 300 aktiv fegyveres tagja volt IRA nak meg persze a támogatok. De pont beépülés megakadályozására nagyon kevés ember vett benne részt. Ezzel a kevés emberrel nem bírt brit hadsereg SAS SBS DET Mi5 És végül azzal ültették le a briteket a tárgyalóasztzalhoz, hogy háborút átteték az anyaországba. Észak Íroszágban még mindig az IRA az úr, Párhuzamos igazságszolgáltatással sajátos büntetésekkel, mint a six packs, 50-50, meg blacke decke.
    Az angolok a függetlenségi háborúban azzal gúnyolták az amerikaiakat hogy csak 3 % harcolt. Van is olyan milícia mozgalom ami 3 percenter névre hallgat. Ez jelenleg 9 millió fegyverest jelent.
    Nincs az hadsereg aki 9 millió gerillát semlegesíteni tud, főleg annak ténynek a tudatában, hogy Vietnamban az összes harcerinkezés 80% a VC kezdeményezte. Az amerikai hadsereg még közrendet se tudná ilyen esetben fenntartani.



    A jelenlegi vita amerikaban nem is igazan az alkotmanyos jogok alapjat ereintik, hanem azt, hogy ha egy 18 eves labilis idegrendszeru gyerek nem vehet alkoholt, nem vezethet autot, nem szavazhat, akkor automata fegyverekkel se jattszon.
    18 éves gyereknek csak seregben adnak a kezébe automata fegyvert, ahol sokkal valöszinűbb hogy aljasságot csinál vele mint civilben.
    Olvass egy kis Zimbardót. Elemezte Abu Graibot meg a többit. De ezt nagyvonalúan elintézitek, hogy háború van.
    Egyébként én elég sok 18 évesnek adtam kezébe automata fegyvert. Lófaszt se tudtak róla. Hogy veszélyesek-e? Velem egy idős katona lepattant a Petőfiből, és belehúzott egy sorozatot a Kosztolányin a villamos oldalába, isteni szerencse hogy nem halt meg senki. Karácsonykor az egyik őrségben eszrevették hogy hiányzik 30 kézigránát egy vér egyszerű trükkel ellopták őket. Én meg olyan ellenőrzést kaptam hogy mellettem bokázott a fegyverszobában a szpk. meg zpk.
    Mint írtam 372 embert öltek meg 2016-ban hosszú fegyverrel tehát kurvára nem puska a a legveszélyesebb fegyver,. Annál még pusztakézzel és késsel is több ember ölnek meg.
  • Oddball29
    #87177
    Már az is sokat segítene, ha csak regisztrált fegyverhez lehetne lőszert eladni/vásárolni.

    Ami biztos, bump stock-nak menni kell, gun show loophole-nak menni kell.
    Utoljára szerkesztette: Oddball29, 2018.02.28. 16:57:32
  • JanáJ
    #87176
    Emlékeim szerint a mészárlásokat általában legális fegyverekkel követték el.
  • ximix #87175
    F1End #87173
    Az lehet, hogy félre értelmeztem valamit, de a fegyverhez való jog így sem csorbulna, mert önvédelmi kategóriába eső fegyvereket birtokolhatna a illető, de túlzással élve, azért mégse egy 800 lőszeres SAW-al rohangáljon mindenki alanyi jogon.

    JanáJ #87174
    Sok olyan fegyó, bekerülne a rendszerbe, amiről lehet nem is tudtak.
    Szerintem a probléma egyik forrása a korábban kikerült mennyiség, a szabályozások előttről.
    A szűrésnek meg az volna a lényege, hogy felderítsen rendellenességeket.
  • JanáJ
    #87174
    Ennek így mi értelme lenne? Ha gyilkolászni akarok ahhoz nem kell 20 fegyver, elég 2 karabély meg sok tár. Akinek több fegyvere van, az szerintem semmivel sem veszélyesebb, mint akinek egy, főleg hogy sokszor különböző kaliberű cuccok. Az első fegyver megszerzését kellene feltételhez kötni. Nekem az is meglepő, hogy a Las Vegasi barom a hotelből csak ennyi embert ölt meg, bár lehet hogy a gyors eü ellátás sokakat megmentett, ezért ők "csak" megsérültek.
  • F1End
    #87173
    Pontosan azt írtad le, amit el akarnak kerülni a fegyverkedvelők.
    A lényeg épp az, hogy ne a "hivatal" (= éppen uralmon lévő politikusok) döntsék el, hogy kinek milyen fegyvere lehet.
  • ximix #87172
    agymenés on
    Szerintem
    Amerikában (US) 1 éves moratóriumot kellene hirdetni, ez idő alatt mindenki felelősségre vonás mentesen regisztrálhatja bármilyen forrásból származó fegyverét a nevére és egyben megemlíteni, hogy a moratórium lejárta után akinél olyan fegyvert találnak ami nincs a nevére regisztrálva, szigorúbb eljárás keretében vizsgálják, megemelt büntetés kiszabásával.
    Legyen az a dédnagypapi vagy nagypapi elöltöltőse vagy vietnami emlék 1911-es a zoknis fiókban.
    A menete lehetne online, otthon akár, helyi rendőr, seriff hivatalban, esetleg fegyverüzletekben, online űrlap kitöltésével.

    Amikor a moratórium lejár,
    jöhetnek a "szigorító" törvények
    - pl bizonyos fegyver típus, kaliber, darabszám fölött milyen tárolók szükségesek, teszem azt fel 20db automatát fémszekrénybe és azon belül is egyenként lezárva, lőszerek külön szekrénybe
    - behoznának egy önvédelmi fegyver szabályozást ami annyit jelentene egy házban egy személynél milyen és mennyi fegyó lehetne önvédelmi célból, pl egy ilyen típus, ilyen kaliberű ,ilyen lőszer, ilyen tár
    ezen fagyókhoz lehetne alanyi jogon hozzájutni, már ha delikvens megfelel a bizonyos kereteknek.
    - a hivatásos szervek átvizsgálják a beérkezett eredményeket személyre, lakcímre..ect,
    hogy pl: egy tetőfedő kisiparosnak akinek a felesége műkörmös minek 20db automata fegyó, gyűjtő, sportlövő...ect, hogyan tárolja, vannak e gyerekei, és ez alapján hozhat döntést a hivatal
    miszerint minden oké, példamutató, vagy full gáz és max önvédelmi fegyvert használhat otthon, esetleg nem minden oké, de ha ezeket e vizsgákat elvégzi, + engedélyeket beszerez, megfelelő tartási körülményeket kialakít akkor megtarthatja.
    - lehetne olyan is, hogy jelenlegi státuszod (engedélyek, vizsgák, lakhely, munkahely..ect) milyen és mennyi fegyóra lehetnél jogosult, egy oldalon bepötyögöd az adatokat és kidobná
    - a lőtér használat is csak helyszíni online adategyeztetés után lehetne, a nevedre regisztrált fegyóval, ez is szűrné a nem legálisokat

    A lényeg, regisztráltatni, szűrni.
    agymenés off
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2018.02.28. 10:13:52
  • JanáJ
    #87171
    Nehezen tudom elhinni, pláne hogy egyes államokban már engedélyezik.
  • Oddball29
    #87170
    A fűért egyes államokban azért csuknak le, mert valakikkel meg kell tölteni az állami normatívából hasznot húzó magánbörtönöket.

    A börtön is biznisz, a fegyver is biznisz, ennyi.
  • molnibalage83
    #87169
  • JanáJ
    #87168
    És egy reguláris seregben szolgáló puskás embernél sem az emnégy adja a tűzerőt. :-)
    A puskás gerillák is ott voltak hatékonyak, ahol egy - másik - állam támogatta őket.
    Nem éltetem az amcsi fegyver gyártást. Vicc hogy 14 évesen lehet/lehetett lőfegyvered, míg 21 éves koráig nem ihat, a fűért meg lecsukhatták.