10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • Kurfürst
    #62983
    "Ezen felül az is problémás lehetett volna, hogy németek lőnek németre. Mert svájcban jelentős németajkú lakossági is él."

    Hát ők inkább valami némethez nagyon hasonló nyelvet beszélnek :D Különösebben meg sosem voltak komák, a "németek" valójában nagyon sok erős önálló identitással is rendelkező nép. A svájciak meg ennek a nagy német valaminek sosem voltak igazából részei, leszakadtak, külön utat jártak, más lett a vallásuk is, így már a reneszánsz idején sem okozott különösebb lelkiismereti gondot egymás halomra gyilkolása. Az 1500-as években a svájci és délnémet ("Landsknecht") zsoldosok elképesztően utálták egymást például.

    Egyebekben teljesen igaz, hogy Németországnak nem sok érdeke fűződött a svájciak piszkálásához. Haditervük az lehet volt rá, nem jelent semmit, gondolom olyan szinten, mint ahogy az USA-nak is volt haditerve Kanada lerohanására.