10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • [NST]Cifu
    #62064
    Csuka-orr: Hmmm... most így utánanézve tényleg sokkal kisebb a csoka-orrú harckocsik aránya, mint először gondoltam. Úgy tűnik a JSz-7 és társai rendesen megvezettek. :)))

    Sofőrt a toronyba? Vagy mégse?: Noha elsőre tényleg ostobaságnak tűnik a toronyba koncentrálni a teljes személyzetet, de van benne ráció. Egy küzdőtérben lehet így mindenkit összeszedni, így kisebb belső térre van szükség, illetve rövidebb lehet a harckocsiteknő, valamint alacsonyabb maga a harckocsitest (az MBT-70 testében max. feküdve férne el a sofőr, de ahhoz túl rövid a torony előtti tér).

    Tény, hogy egyszerűbb a testbe pakolni a személyzetet, de az MBT-70 esetében ez azért volt az elején elvetve, mert nem akartak automata töltőt, márpedig torony nélküli, vagy hasonló alternatív megoldások így nem kerülhettek szóba.