10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • m18
    #46589
    Már írtam,hogy csak "műkedvelő" amatőrnek számítok a témában,a fizikával pedig nem állok le vitatkozni:)
    Először is:a NATO-lőszert pusztán csak példaként hoztam fel,az perszehogy átviszi a mellényt,de ha egy 9 mm-essel csinálod meg ugyanezt...
    Másodszor:Hogy mitől szakadna szét becsapódáskor?Passz,ehhez ennyire nem értek,csak azt tudom,hogy szétszakad.Vagy elő is készítheted a köpenyt hozzá.Vagy egy hollow pointból csinálod meg.
    Harmadszor:egy kedves vadász kolega mesélte anno a 100 m-t,aki ezt ki is próbálta-persze csak döglött disznón:)Nem "ki tud nagyobbat mondani"címszó alatt.Valahogy előkerült a lövedékek témaköre az egyik töriórán,erre a srác csak úgy benyögi,h ő lőtt higanyossal is-mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne,h van ilyen lőszer.Erre a tanár közölte vele,h az nem éppen legális,a srác erre kicsit kifehéredett.Különösen akkor,amikor a tanár megkérdezte,h ez biztonságos-e egyáltalán.(Nem akartam ezt leírni,mert utána megint csak jönne a kérdezősködés,h mit,merről,h méterről,meg miért,hogyan,stb.Meg az illetőre sem vetne jó fényt-még így anonimban sem)
    Negyedszer:biztos van szakirodalma.Csak pipogya civilként tutira nem férnék hozzá.Annyi minden "hülyeséget" kitaláltak és leírtak már az emberek a történelem folyamán.Ennek ne lenne?;)Nektek szerintem több időtök lenne utánanézni,mint nekem.Amcsiországban szinte biztos találnál róla valamit-na nem a neten gondoltam.
    Ötödször:igen,a higany amalgámot alkot egy csomó fémmel.Erre csak azt tudom válaszolni,hogy ne hagyd benne az ólmot.És ne ólommal zárd le.
    De az lenne a biztos,ha mi is kipróbálhatnánk az összes "robbanónak" elnevezett töltényt.Nem?
    Nem ide:teflonos folyadék?Olyanról hallottam/olvastam,h teflonnal vonják be a lövedéket,h becsapódáskor ne torzuljon.
    A következő pár hétben meg nem leszek,de érdeklődve várom a folytatást.
    UI:egyik filmet sem láttam:)