Valaki segítsen!
  • gakan
    #983
    Sziasztok!
    A következő lenne a gondom: november 26-án kora délután Wow-ozás közben grafikai bugok jelentek meg játék közben. Megkérdeztem pár embert többen a vid kari memóriájára gyanakodtak. A hiba nem mindig jelentkezik leggyakrabban 20-30 percenként, de volt hogy pl 1-1,5 órát kibírt. Általában a játék újraindítása elég volt (ez alól egy kivétel volt mikor kiléps utána a windows xp is kifagyott) , hogy a hiba megoldódjon egy rövid időre. Utánaolvastam mi lehet a gond és ráakadtam egy Video Memory Stress Test nevű programra ami ugye a vid kártya memóriáját teszteli. Lefutattam először egy full tesztet, ami érdekes módon 85 % körül lefagyott és csak reset segített. Másodikra ugyanez. Ezután megpróbáltam egy small és egy express 15 % tesztet. Mind a kettő sikeresen lefeutott nem talált hibát. Ezután egy full tesztel is megpróbálkoztam ismét és most sikeresen lefutott nem talált hibát. Ekkor kezdtem gyanakodni hogy esetleg mégse a memória a hibás mert ha igen akkor azt jeleznie kellett volna (a hibákat kiírva és számolva nem úgy hogy lefagy legalábbis én így gondolom). Azt is hallottam hogy a gépben lerakódott por is okozhat ilyet. Ebben mi az igazság? Mert restellem és igazából jó hülye is voltam, de a gépem már több mint 1 éve nem volt kipucolva. Vagy valamilyen vírus okozhat ilyet? Halottam olyanról hogy vírus tönkre vághaja a hardvert, de én annyira nem vagyok otthon az ilyenekben. Egyébként még lefutattam 3 full tesztet abból 1 kifagyott 2 lefutott hiba nélkül.
    Válaszotokat előre is köszönöm