1022
Valaki segítsen!
  • Zsoltee_a_bator
    #1022
    Probalj egy win reinstallt. Ha az nem valik be, lehet hardverre gyanakodni.
  • csrolli
    #1021
    Hali. Elindítottam egy játékot és azóta feketeség, csak csökkentett módban tudom elindítani a gépet (néha). Videókártya beje lehet? Hogy tudnám kideríteni. SAPPHIRE Radeon R7 370. Köszi
  • suba53
    #1020
    Próbáld ki úgy, hogy nem tükrözöd a két megjelenítőt, hanem csak a TV van rákötve, mint monitor. Akkor jól játszható?
    Furcsa a szitu, ha a két kép között késleltetés van, a játék honnan tudná, hogy te melyikre reagálsz. Valószínűleg a DVI kimenet a valós idejű, így ha te a késleltetett TV képet nézve reagálsz, az káoszt okoz az irányításban.
    Vagy állítsd be kiterjesztett képernyőként. Akkor csak az egyiken jelenik meg a játék, a másikon meg netezhetsz közben.
  • Synchronous
    #1019
    Azonos a refresh rate a tévénél és a monitornál?
  • Dante73
    #1018
    Sziasztok!
    Adott egy 1050Ti. Monitorra van kötve.
    Gondoltam egyet, és Hdmi kábelen rákötöttem a TV-m, úgy, hogy tükrözöm a monitor képét.
    Viszont, így játékra alkalmatlan, ugyanis van egy egész kicsi input késés, 1-2 tized másodperc, ami bőven elég, hogy pl a Forza Horizon 4 játszhatatlan legyen.
    Valami tipp, ötlet?
  • Devv
    #1017
    5870 volt a régi, bocsánat!
  • Devv
    #1016
    Sziasztok!
    Remélem valaki tud segíteni.

    Adott egy régi gép:
    XFX X58i lap
    i7 920 proc
    10 GB RAM
    HD6850

    Csgozgattam rajta de a videó kártya rohadtul melegedett (93 fok), riva tunerrel fix 60 fps-en jobb volt (85 fok). Plusz néha be-be laggolgatott a játék (ping fasza).
    Vettem egy sapphire hd 7790-et, szépen eltávolítottam az előző drivert, feltettem ennek a driverét de már a windowsba laggol az egész, cpu 40-50%-on megy, szar az egész. Win újrarakás után ugyan ez. Rendszerminősítés 2,9 a videókártyára.
    Légyszi segítsetek, köszi!
  • Zeller01
    #1015
    Gigabyte 2060S, 4 napos és ugyan ez volt. Küldtem vissza. Ha, már nem garis meg lehetne próbálni alaplapról vezérelni a ventiket :)
  • klman
    #1014
    Sziasztok!

    nvidia gt1030-nál lehetséges, hogy nem jön át rendesen a bemeneti jel, némely programnál gond nélkül felismeri és működik, másiknál nem írja ki, semmilyen hibát nem ad, de nem indeul el, csak fekete képernyő van.
  • Kozslazs
    #1013
    Sziasztok!

    Van egy Asus dual 1070-es kártyám a bedöglött 970 helyett. Ami a gondom vele hogy ha játszok akkor természetesen felpörög csumára a venti, viszont ha a desktopra visszalépek és kellően kihül a GPU (jelene esetben 37 fokra hült), akkor se lassul vissza a venti. Driver legfrissebb. Se ASUS GPU Tweak II-be se MSI Afterburner-be történő fan speed állításra nem reagál.
  • HunWindows7777
    #1012
    Nekem AOC G2460PF csinálta azt, hogy a DP port nem akart képet adni. (GTX 1080-am volt). Az volt a megoldás monitorból tápkábel ki, bekapcsológomb nyomog(ugye kisütöd a kondikat benne, hogy egy csepp áram se maradjon benne), tápkábel vissza, monitor bekapcs és jólett. De sose értettem meg, hogy miért csinálta ezt. És ezt mondjuk félévente 1x mikor kihúztam a dp kábelt elkellett játszanom..
  • joeperry
    #1011
    700W-os Zalman táp, Gigabyte alaplap, PNY kártya, AOC monitor a gyári HDMI kábellel. Modellszámokat most neki nem állok keresni, nem hiszem, hogy azon múlik...
  • HunWindows7777
    #1010
    Alaplap, táp márka/modell? Milyen 1050 Ti? Monitor milyen? Óccó HDMI kábel? :D
  • joeperry
    #1009
    Sziasztok!

    Nem biztos, hogy videókártya gond, de mostanában kissé hosszabb (pár óra) leállás után a gépem csak úgy hajlandó képet adni indításkor, ha előtte áramtalanítom a tápot pár másodpercre. Anélkül csak indul a gép, látszólag minden oké, de semmi kép. 1050ti 4gb és HDMI kimenet, ha ez segít. Előre is köszi!
  • HunWindows7777
    #1008
    Az NVIDIA 10. szériás kártyái, sőtt szerintem még az előzőekre is igaz az, hogyha terhelést kap a kártya és tud önmagán húzni a kártya még, akkor fog önmagán húzni. Ezt tudod szabályozni az Afterburner ezen opcióival :)
  • caps lock
    #1007
    Van egy új gtx1060 kártyám. A gyártói oldalon azt írják hogy a boost órajel 1708, de nekem játék közben bőven 1800 fölött van. Nincsenek vele problémák, jól mennek a játékok, de kicsit aggódom hogy nem tesz jót neki a magasabb érték. A biztonság kedvéért az Afterburnerrel visszavettem 1700-ra. Szóval ez így rendben van vagy hagyjam ahogy van?
  • Leslie878
    #1006
    Sziasztok! Fps problémám lett win7 ről win10-re átálláskor, i5 8600k nvidia 1050ti,és komoly fps esések vannak olyan programoknál pl: rfactor2 assetto corsa, ahol kéne a kraft ott jóval kevesebb az fps mint win7-et, holott többnek kéne lennie! Olyan mintha nem kapna elég teljesítményt a slotról, pedig ez a kártya nem igényel plusz tápellátást, nem tudom mi lehet a gond.
  • gforce9
    #1005
    A flash playert ki tudod zárni hamar. Jobbklikk a videón settings és az enable harware acceleration mellől kiszeded a pipát. Mozilla esetén még böngészőbeállításokban is ki lehet kapcsolni: Eszközök-->speciális-->"Hardveres gyorsítás használata, ha lehetséges" mellől vedd ki a pipát és nézd meg úgy is. Rögtön kiderül a turpisság, hogy a vga vagy a böngésző környékén van a turpisság.
    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2015.05.26. 17:58:39
  • Hunter of Deer
    #1004
    igen csak bongeszovel csinalja ezt. es csak jatek utan. mind1 majd talan egy win telepites megoldja, ha lesz kedvem ujratenni...
  • gforce9
    #1003
    Csak a flash videóknál jelentkezik?
  • Hunter of Deer
    #1002
    tévedtem, jatekbol kilepve ha bongezsos videot inditok akkor is csikoz.
    vmikor ujrarakom a windowst ha utana is csinalja visszaviszem a karit...
  • Hunter of Deer
    #1001
    ahh ugynez ki rajottem, nem a kari sem a driver a mozilla baszakszik vmit. chrome + jatek kombo megy.
    Utoljára szerkesztette: Hunter of Deer, 2015.05.18. 21:15:05
  • Hunter of Deer
    #1000
    hi alairasban szereplo gepem van, es mostanaban csinal olyan marhasagot, hogy ha jatek kozben a jatekot ledobom talcara (CSGO, Diablo3, GTAV) es mondjuk nyitok egy youtubeot vagy barmi mas videot akkor becsikozodik a kep es semmit nem latok. van hogy egy gyors alt+f4 segit, de van hogy csak a reset oldja meg.

    eddig nem volt ilyen jellegu gondom. a legujabb omega driver van fent, de a betaval is ezt csinalja. (display driver uninstallal lett eltavolitva a driver es felteve a masik).
    en a driverre gyanakszom, vagy esetleg vmi mas progira.
    aki tud vmit irjon.ty
  • Burrit
    #999
    Bocsánat elírtam: egy HD4670-et váltott le!
  • Burrit
    #998
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni olyan problémám lenne, hogy vettem egy gigabyte Radeon HD7770-es kártyát ami egy HD5670-et váltott le. De lényegi különbséget nem látok a két kártya között, mert nem hajtja ki a GPU-t BC2-ben full beállítással 40% a gpu kihasztnáltsága 30-40 fps mellett, LFS-ben 27% GPU kihasztnáltságnál 200 Fps van a régi kártyával ez 250 Fps volt. Driverből tettem fel régebbit de nem volt változás, most a legújabb beta van fent de ez is ugyan olyan. Ha valaki tudja a megoldást azt megköszönném!

    Config:

    Alaplap:Gigabyte GA-MA770-DS3 v2.0
    Proci:QuadCore AMD Phenom X4 Black Edition 9950, 2600 MHz (13 x 200)
    Memória:4096 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
    Vinyó:Corsair Force 3 SSD ATA Device (SATA-III)
    Vidókari: GIGABYTE HD7770 PCI-Ex16x 1GB DDR5 OC Rev 2.0 (GV-R777OC-1GD REV 2.0)

  • vitymaolva
    #997
    Sziasztok!Van egy alaplapi integrált Intel 845GL chipset VGA-m, és arra lennék kíváncsi, hogy meg lehetne-e növelni a vezérlő maximális grafikus memóriáját(mondjuk a BIOS-ban), lehet-e vele ügyeskedni? Szeretnék újabb op. rendszert a gépre (Windows Vista vagy 7). A VGA-n kívül minden rendszerigény magasan megvan. Ideális megoldás lenne venni bármilyen videokártyát, csak az a baj, hogy se PCI-Express, se AGP port nincs az alaplapon!thx.
  • drflsh
    #996
    http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

    Ezen a címen meg kell adnod a videókártya adatait, és letöltheted a drivert.
  • Master Rick
    #995
    Sziasztok!
    Volt egy Ati R 9800Pro kártyám(AGP), ami tönkrement és ismerőstől kaptunk egy EN7300-as kártyát(PCI-E), amit beraktam az alaplapba(van AGP-s, PCI-E-s foglalat is...), viszont nem akar elindulni a gép... Bepittyen, és utána megáll... Windows Install cd-ről sem hajlandó indulni...
    Mint kitalálhattátok, eléggé amatőr vok, meg a gép is régi, szal a segítségeteket kérném, h hol mit kellhet átállítani, ha egyáltalán az a baj? BIOSban, vagy alaplapon vmi jumper, szal h mit hol... Vagy valami más a hibás?
    Alaplapom: Asrock 4CoreDual-Vista
    Előre is köszi a helpet!:)
  • Sanyi123
    #994
    Sziasztok! van egy Ati radeon 9800 pro 128mb 8xAGP videokártyám, csak driver kellene, vki tud segíteni?
  • cargame
    #993
    Hello. Mit lehet csinalni a videokartya ventillator zugasa ellen?? Lassan megbolondulok mellette :P :D
  • Gab920926
    #992
    Üdv!
    van egy Ati Radeon 9600 asom 256 mb
    tegnap COD 4 eztem és ezt produkálta :

    http://kepkezelo.com/images/fk4rilnpu7gnonstpb88.jpg

    eddig nem volt vele gond, lefuttattam egy tesztet a kártya elvileg jó!

    aztán feltetem a company of heroest ugyan ezt produkálta, kicsit visszavettem a grafikából faszán működött!

    a Tápom csak 300 as.... ötlet?
  • csoola
    #991
    hali!

    szoftveres gondom van, 7300 GS-em van, most csináltam egy windows ujratelepitést, xp sp3 van fenn, leszedtem a legfrissebb drivert és minden klappolt, ujrainditottam a gépet és szép volt minden
    egy orával késöbb megint ujrainditottam mert frissitettem az iexplorert, és most nem hajlando a monitorom default 1440x900-as felbontását használni, se nvidia control panelben, se sehol nem tudom beállitani, vagyis nagy nehezen sikerült nvidia control panelben, de akkor csak 16 biten akar menni... feltettem a 258-as whql drivert, az se jo... mi a fenét tudok csinálni? elegem van, hogy fél 3kor is ezzel szopok :( samsung 943 nw monitorom van amugy
  • BJanee
    #990
    Hi.
    Szerintem az teljesen normális. Gondolom,van rajta auto ventillátorszabályozás,tehát a kártyád melegedésének függvényében emelni fogja a venti fordulatát és szerintem visszahűti az. De ha nem tudsz megnyugodni,akkor cseréld valami jobbra.
  • BJanee
    #989
    Szia!
    Annyit tudsz csinálni,hogy ismerősnél vagy valakinél szépen elkezded tesztelni külön külön és szépen kizárod a hardvereket. Tehát elviszed a monitort,rádugod másik gépre,ha működik, akkor a videókártya másik gépbe.Ha valamivel gond van,az úgyis kibukik.
  • memphis1985
    #988
    Hali.
    A Gond a következő!
    Berakom a kártyát bekapcsolom a gépet,monitor led bevillan majd kialszik,ezen kívül semmi sem történik
    Videókari:
    Gigabyte HD 5670 Pci-E 2.1 512MB
    Nekem Pci-E x16 slotom van.
    Mi lehet a baj?
    A videokari ventije viszont pörög:)
    Légyszi help!
  • Rufios
    #987
    Hali

    Kérdésem lene, hogy egy Geforce 250GTs- nél mennyire érdemes vagy inkább szabad felengedni a kari GPU-jának hőmérsékletét? Mert elvileg 105 a max nekem terhelés alatt 74-78 C-ig kúszik fel izmosabb idei game-ek alatt, de átlagban is 44C-on van. Nem tom ez mennyire jó avagy gáz
    előre is köszi a választ
  • BJanee
    #986
    Szia!
    Na de jó hogy összefutottunk. Nemrég én is így jártam, mindig 60Hz-en maradt a frekvenciám, akármit állítottam. Nekem is sima crt moncsim volt. (most lecseréltem lcd-re :) ) De mire rájöttem, mit kell állítani, kihullott pár szál hajam.
    A következő: Megnyitod az Ati Catalyst-et => a bal oldali listában megkeresed a "Monitor tulajdonságai" fület, azon belül a jellemzők => rákattintasz és a megjelenő ablakban a "kibővített megjelenítő azonosítók ( EDID)" előtt lévő pipát kiveszed => Alkalmaz Ezután már be tudsz állítani bármilyen frekvenciát,csak arra vigyázz, hogy annál nagyobbat véletlenül sem, amit a monitor tud, mert meg lehet vele ölni. Nekem így működött. Hogy mért van ez, ne kérdezd, talán az Ati már nem támogatja a jó öreg crt-s monitorokat...

  • omen1981
    #985
    Sziasztok!
    lenne egy kis problémám.adott egy gép gigabyte h55m-dh2+i3-530+sapphire hd 5750 videókártya.az alaplap integrált.a gondom az hogy amíg az integrált videókártyát használtam fel tudtam a monitor frekvenciát állítani 85hz-re.a monitor LG Flatron F900P max felbontása 1600*1200 85hz.crt monitor.megvettem az ati kártyát és akár xp-n,akár win7(32)bit próbálkozok a felbontást tudom állítani csak a monitor frekvencia marad 60hz.próbáltam drivereket,ugyan az a probléma,teljes windows telepítés is volt,semmi.találtam monitor drivert,ezzel sem sikerült!szerintetek lehet az a probléma hogy crt-s monitorom van?valaki?


  • cracky86
    #984
    inno3d 7600gt-hez kellene nekem bios pcie+256mbos, mert haver ellőtte a kariját (szerette volna tuningolni) először csak a kép esett szét már bootnál is majd újraflashelte, és nem adott képet. próbáltam az eredetit visszatenni, végig is fut a flash, de nem indul a kari. a gyári bioson a 2d-s memóriaérték 700 helyett több ezres számjegyű valami, próbáltam visszaírni 700ra de úgysem indul. köszi!
  • gakan
    #983
    Sziasztok!
    A következő lenne a gondom: november 26-án kora délután Wow-ozás közben grafikai bugok jelentek meg játék közben. Megkérdeztem pár embert többen a vid kari memóriájára gyanakodtak. A hiba nem mindig jelentkezik leggyakrabban 20-30 percenként, de volt hogy pl 1-1,5 órát kibírt. Általában a játék újraindítása elég volt (ez alól egy kivétel volt mikor kiléps utána a windows xp is kifagyott) , hogy a hiba megoldódjon egy rövid időre. Utánaolvastam mi lehet a gond és ráakadtam egy Video Memory Stress Test nevű programra ami ugye a vid kártya memóriáját teszteli. Lefutattam először egy full tesztet, ami érdekes módon 85 % körül lefagyott és csak reset segített. Másodikra ugyanez. Ezután megpróbáltam egy small és egy express 15 % tesztet. Mind a kettő sikeresen lefeutott nem talált hibát. Ezután egy full tesztel is megpróbálkoztam ismét és most sikeresen lefutott nem talált hibát. Ekkor kezdtem gyanakodni hogy esetleg mégse a memória a hibás mert ha igen akkor azt jeleznie kellett volna (a hibákat kiírva és számolva nem úgy hogy lefagy legalábbis én így gondolom). Azt is hallottam hogy a gépben lerakódott por is okozhat ilyet. Ebben mi az igazság? Mert restellem és igazából jó hülye is voltam, de a gépem már több mint 1 éve nem volt kipucolva. Vagy valamilyen vírus okozhat ilyet? Halottam olyanról hogy vírus tönkre vághaja a hardvert, de én annyira nem vagyok otthon az ilyenekben. Egyébként még lefutattam 3 full tesztet abból 1 kifagyott 2 lefutott hiba nélkül.
    Válaszotokat előre is köszönöm