Probléma: Magától kikapcsol a számtógép!
  • kisviku
    #106
    Szia!

    Én most cseréltem pár hete hűtőt a Sapphire HD4890 VaporX-en egy Arctic Cooling Accelero Twinturbo 2-re.Alapjáraton 20-25 fokkal hidegebb, terhelt állapotban 30-35 fok!Próbáld ki, ha esetleg nem tudod jelentősen csökkenti a hőmérsékletét.Leírom a tapasztalataimat:
    Nem hangos,sőt egyáltalán nem hangosabb, mint a gyári hűtő.Elsőre kicsit nagynak tűnik, de ugyanúgy elfér tőle a VGA az alaplapon.
    A felszerelés/csere egy kicsit komplikált, de minden segédletet,alkatrészt,csavart,keverőecsetet,sőt még magyar leírást is adnak hozzá!Két komponenses hűtőpaszta/ragasztó van hozzá, melynél min.5 óra száradási-kötési időt írnak elő.Magyarán, ne szereljük be azonnal a gépbe, miután a hűtőcserével végeztünk.Én több,mint 12 órát hagytam, kiválóan működik.
    Dupla ventilátor,rengeteg hűtőborda a VGA minden részéhez,réz hűtővezeték.Én nem bántam meg vele,csak türelem kell az összeszereléshez, mert egy kicsit pöcsölős.
    Eredetileg sokkal erősebb kártyákhoz való,mint a 4890,de nagyon sok kártyával kompatibilis.
    Az ára...hát 12 ezer,de nagyon megéri.