116
Probléma: Magától kikapcsol a számtógép!
  • Árnyvadász
    #116
    Nem lehet, hogy esetleg erősebben rányomtad a hűtőt a cpu felületére? Lehet elhajlottak a lábak és ez okozza ezt az újraindulást. Persze csak tipp, de lehet érdemes lenne ránézni.
  • Örült kutya
    #115
    Az előző hűtő 12V és 0,22 Amper volt az Ashura pedig 12V - 0.37 Amper.
    Több áram kell neki? Valamit állítani kell a bios-ban?
    Valahol olvastam hogy hardver változások esetén, nagyobb áram igénynél
    állítani kell valamit.
    Ötlet? A gép korábban sem volt tuningolva.A ram -ok szerintem jók.
  • Örült kutya
    #114
    Ez az egész úgy történt hogy egy proci hűtő lett cserélve. A gyári lett nagyobbra.Pontosan egy Scythe Ashura hűtőre.Ez nagyobb és elvileg jobban hűt.
    Miután betettem,utána mielőtt elindulna a win7 2-3szor újraindul a gép.
    A táp jó,(Crossair TX650) soha nem volt vele semmi baj,egy éves sincs.
    A proci 1366 Core i7 960 3.2Ghz.
    A bios-ban minden alapértelmezésen,tuning nincs.
    Az lehetséges, hogy több áram kell neki,és induláskor a táp nem tudja leadni?
  • gergely1991
    #113
    Helló,F8 nyomogatása mellett a "Automatikus újraindítás kikapcsolása" lehetőséget válaszd,majd a felugró képernyőről jegyezd le a stop-kódot, majd "googlezd" be.
  • Örült kutya
    #112
    Nekem most az a bajom hogy többször újraindul a gép mielőtt a win7 -et
    betölti.
  • Spark2469
    #111
    Sziasztok!

    Nekem egy 2010-es samsung r580/590 i5 430m geforce gt 330m laptopom van 8 giga rammal. Mostanáig minden tökéletes volt, igaz volt h már túlmelegedett a gép, de olyankor annak voltak jelei, éreztem h forró a billentyűzet és szaggattak a játékok. Azonban most az a problémája h akármilyen játékot elindítok pár perc után fogja a gép és kikapcsol. Egy hete még simán kijátszottam az assassin creed 2-t. Utánna a héten feltettem a 3. részt, illetve a metal gear revengeance-t és előjött ez a kikapcsolásos hiba, és most már az assa 2-nél is kilövi magát...

    Túlmelegedés nincs, ha a töltőt kihúzom aksiról is ugyanezt csinálja, nvidia drivert frissítettem, vírusirtó (avast) futtattam semmi. A windows telepítés még viszonylag friss, fél éve sincs h újraraktam. Ötlet?
  • kisviku
    #110
    Az a zúgás inkább "ciripelés", nem? Na az jelzi, hogy vagy túlterhelt vagy hibás és hamarosan kifingik.Elég sok tápot cseréltem már, ez jellegzetes hibajelenség.Volt olyan esetem, hogy ciripelt, majd felrobbant...nagy szikra, füst,és annyi.Ja és még csak 2 hónapja ment.
    A gtx560-nak elég nagy a teljesítményfelvétele és akkor számold rá még a többi hardverelemet is.Azon se lepődj meg, ha gyárilag hibás tápot kaptál.Amíg garis, vidd vissza és kötelesek másikat adni.
  • szelljr
    #109
    hali!..lenne egy kerdesem ,a gepem IP dual core E6600,gigabyte gtx 560,2 vinyo stb ,...szoval ,kiverte" a 450 -es tapot ,vettem egy 550 w -ost .de azota furan viselkedik ...,kikapcsol jatek koozben ,ami meg furabb .,ha megterhelem" azaz bemegyek egy games-be akkor elkezd ....zugni ...szoval valami fura "elekromos" zugast produkal .,hogy mi azt nem tudom ,de szerintem nem a tap .Jaa...pl .rfactorban a menuben ahogy az egerrrel mozgatom a kocsit ugy valtozik a az a fura zugas is....lol ,nem tudom ,hogy irjam le na..valakinek valami otlete ,hogy mi lehet a gond a gepemmel ???
  • kisviku
    #108
    :) Bocs... igen, igazad van, a szerelése az hagy némi kívánnivalót maga után.Ami engem leginkább aggasztott, hogy minek ide kétkomponenses több óra múlva megkötő paszta?
    A pici chiphűtők felragasztgatása sem leányálom...De megérte vele pöcsölni.
  • Jakuza001
    #107
    A hutesi teljesitmenyevel en is elegedett voltam de a szerelesevel viszont nem.
    Egyenesen duhitett sok dolog. Ilyen volt peldaul a bordak ontapado felulete, ami egy vicc volt, alig ragadtak meg magas homersekletu jaszaritozas utan sem. A felfogatas pedig kriminalis. A szerelesi utmutatorol nem is beszelve, ami egy lap kis abrakkal.
  • kisviku
    #106
    Szia!

    Én most cseréltem pár hete hűtőt a Sapphire HD4890 VaporX-en egy Arctic Cooling Accelero Twinturbo 2-re.Alapjáraton 20-25 fokkal hidegebb, terhelt állapotban 30-35 fok!Próbáld ki, ha esetleg nem tudod jelentősen csökkenti a hőmérsékletét.Leírom a tapasztalataimat:
    Nem hangos,sőt egyáltalán nem hangosabb, mint a gyári hűtő.Elsőre kicsit nagynak tűnik, de ugyanúgy elfér tőle a VGA az alaplapon.
    A felszerelés/csere egy kicsit komplikált, de minden segédletet,alkatrészt,csavart,keverőecsetet,sőt még magyar leírást is adnak hozzá!Két komponenses hűtőpaszta/ragasztó van hozzá, melynél min.5 óra száradási-kötési időt írnak elő.Magyarán, ne szereljük be azonnal a gépbe, miután a hűtőcserével végeztünk.Én több,mint 12 órát hagytam, kiválóan működik.
    Dupla ventilátor,rengeteg hűtőborda a VGA minden részéhez,réz hűtővezeték.Én nem bántam meg vele,csak türelem kell az összeszereléshez, mert egy kicsit pöcsölős.
    Eredetileg sokkal erősebb kártyákhoz való,mint a 4890,de nagyon sok kártyával kompatibilis.
    Az ára...hát 12 ezer,de nagyon megéri.
  • Cypres
    #105
    Igazad volt videókártya túlterhelés.
    a gpu-z progi terhelésnél 109C fok volt.
    Ez kicsit gáz....
    Kiszedem a vga-t kipucolom új paszta aztán meglátjuk.
    na nem segít hűtő csere a vga-n.
    azért köszönöm a segítséget!!!
  • gergely1991
    #104
    Videokártya túlterhelés?Mondjuk az laplapcserét sem említetted.
    Ha esetleg újra is indul akkor nyomogasd a F8-at majd válaszd ki A rendszerhiba utáni automatikus újraindítás letiltása funkciót.Természetesen a vírus is okozhatja ezt a jelenséget (Kaspersky Rescue Disk(benne van hogy kell usb-re kiírni),Malwarebytes Antimalware ajánlott)
  • Cypres
    #103
    Sziasztok!

    Nagy segítségre lenne szükségem remélem tudtok vmi okosat mondani.
    A gépem nagy megterhelésnél magától kikapcsol./csak 1-2 játéknál/
    kicseréltem a tápot egy FSP Hexa 500W-ra, hiba még mindig fenn áll úgyhogy kilőve.
    A processzor hűtőt kipucoltam, új paszta ..stb megvolt. semmi változás.
    Hálózati tábkábel cserélve, ugyanaz.
    optikai meghajtó leválasztva megvolt.
    egyszerűen nem tudok mit kitalálni hogy mi okozza.

    A további alkatrészek:
    ati 4850
    2gb kingmax ram ddr2
    intel core2dou 8400

    nagy helpre volna szükségem, kérlek segítsetek!!!
  • gergely1991
    #102
    Szerintem még az a 450 is kevés lenne (vagy csak rossz a táp).Esetleg a optikai illetve egy sata meghajtót kivehetnéd és úgy megpróbálni.Próbaként a 350 -est is beleteheted de nagyobb a valószínûsége hogy kevés esélyel indul csak el.
  • amdopteron
    #101
    Hello van egy gép 1155proci intel pentium
    msi alaplap
    4850 video kari
    2x2gb ram
    2vinyo sata
    1dvd iro
    meg 2db rendszerhütő
    a gondom az ,hogy a gép megy és fogja és magától kikapcsol utána mikor vissza kapcsolom nem engedi..proci hőfokra gondoltam én elsőnek de az kilőve mert 50c az sztem korekt
    Másik a táp mert az egy 450watt codegen retek
    de van egy haveromnak egy 350watt fsp táp szerintetek elbírja? s
  • Atilorn
    #100
    Sziasztok!
    Az lenne a problémám, hogy mikor elindítok egy játékot, néhány perc után egyszerűen kikapcsol a laptopom. Ha nincs játék elindulva, gond nélkül működik a gép. Pár hete kezdte, néhány óra után beszaggatott, majd kilőtte a gépet. Most már van olyan játék, ahol már a főmenünél kikapcsol, van ahol megy rendesen 1-2 percig. valamelyik játék után gond nélkül el tudom indítani, de másiknál meg indítanám a gépet de a Windows embléma feljövetele után megint kikapcsol és csak sokadik próbálkozásra indul. Még az indítási probléma javítás közben is kikapcsol, mikor már betöltené az adatokat. Légyszi segítsetek!
    a laptopom:
    MSI CX623
    Intel Core i3-370M 2.4 ghz
    Geforce 310M 1gb
    2*2 gb DDRIII ram
    2010 októberében vettem.
  • DukaMYStro
    #99
    Sziasztok!
    Egy eléggé érdekes problémával fordulok hozzátok.
    A konfigom: codegen, 400W táp, intel core 2 quad 2,4 GHz, Sapphire Radeon HD4850, 4Giga Kingmax ram, MSI alaplap. A konfig már nem mai gyerek, jó pár órát hajtottam (több évet).
    A problémám a következő:
    Néha a videokártya fogja magát és "leáll", a hátoldalán lévő két piros led pedig ilyenkor világít (gondolom hibajelzés). Leggyakrabban csak fekete képernyő "no VGA signal" felirattal, jóval ritkábban pedig csak a windows háttere marad meg.
    A hőmérséklete tökéletes, (a gyári 70-80 fokhoz képest levittem 56-62-re), tehát ezzel nincs baj. Már szinte mindent megnéztem (ami tudásomtól tellett), mégsem jövök rá, mi lehet a baja.
    Van, amikor egymás után megcsinálja 8-10 alkalommal, van amikor 2 hétig semmi. Ezért kérem a véleményeteket!

    Előre is köszönöm!
  • gyula1971
    #98
    Én is járok úgy, hogy bekapcsolás után, gondol egyet a gép és kikapcsol, pontosan újraindítja magát. Az Avast vírusírtó meg bekapcsolás után feldobja: A legutóbbi vírus adatbázis frissítés nem sikerült. Utolsó hiba: A csomag sérült. És nekem kell kézileg rákattintani a frissítésre. Ez miért nem frissíti magát automatikusan, vagy miért nem sikerülhet neki?
  • gergely1991
    #97
    A bootolási folyamat közvetlenül, a BIOS POST tesztje után indul.A vírust a meghajtó boot szektorában tárolja.Ezt nevezzük BOOT vírusnak,detektálása nehézkes mert a vírusirtó ilyenkor még inaktív.Ezért érdemes gyanús esetben ellenőrizni a gépet(a vírusirtók többsége lehetővé teszi hogy, a rendszerleállításkor átnézze a gépet).
  • gabe paul logan
    #96
    meg most azt mondták nekem, hogy ha boot vírus lenne, akkor a biosig mindenképpen el kéne jutnia az indításnál
  • Danny1987
    #95
    Helo!

    Nekem is lenne egy problémám.
    A gépem 2 naponta inditás után leáll.
    Érdekesség hogy van egy tartalék tápkábelem és azt cserélgetem 2 naponta és elindul.
    Mi lehet a gond?
  • gabe paul logan
    #94
    Az a baj, hogy fingom sincs hogy melyik lehet benne a HDD :D megtisztogattam a portól, ennyit tettem nagy bátran, de nem ez a baja tényleg :D meg félek is hogy megkúr az áram ha olyan helyre nyúlok, még ha ki is van húzva, olvastam hogy hozzá nem értő ember ne nyúlkáljon benne. (:

    Lehet vírus is, lehet...mert 1-2 hete elavultnak jelezte a gép a vírusírtómat és nem frissítettem.

    Annyit figyeltem meg hogy kb 20-25-öt (nagyon gyorsan alig bírtam számolni) pittyeg indításkor, majd ismét és ezt 6x és utána ujraindul. És utána néztem ezeknek hanghibakódoknak, de hasonlót még csak nem is találtam.

    Ami a monitort illeti, semmi, szerintem jelkereső állapotban van, tehát abszolút nem indul a gép, ha erre voltálkíváncsi és nem...semmi újat nem raktam bele, rakott bele senki, már kb fél éve az enyém, én meg nem szoktam ügyködni a hardware részén.
  • gergely1991
    #93
    Akkor itt elég komoly hardverhibáról lesz szó.Nem lett belerakva valami új hardver a gépbe vagy valami módosítás(pl.:BIOS)?
    Monitor az elején még kiír-e valamit mielőtt csipogna?
    Ha hardverteszten túl van,és közvetlen utána kezd sípolni akkor valami boot vírus lehet.Húzd ki a HDD-t majd ellenőrizd hogy sípol-e.Valamiért az alaplapra gyanakszom vagy a memória modulba.
  • gabe paul logan
    #92
    Sziasztok!

    Olyan gondom lenne, hogy ma este be szerettem volna kapcsolni a gépet és a kezdő sípoló hang helyett őrült pittyegésbe kezdett a gép és onnan setovább semerre, még a digitális képernyő az órával sem éled a gép elején /talán nem bútol, abszolút hozzánemértő vagyok/ és az őrült sípolás után újraindul, majd előről az egészet, ráadásul kikapcsolni se lehet. Semmi rendhagyót nem csináltam rajta az nap vagy azt megelőzően, és a legutóbbi használatkor is normálisan állt le. Sose tapasztaltam ilyet. Nem tudom, hogy ennyi info elégséges-e, xp és win7 is fenn van...a gép paramétereiről nem sokat tudok, tesómé.
  • Calee
    #91
    megoldodott kozben a problema, koszonom!
  • gergely1991
    #90
    Nem lehet hogy annyit mindent kötöttél rá hogy a táp nem bírja? Hűtés rendesen biztosítva van?
  • Calee
    #89
    Sziasztok! Van mar tapasztalatom a gepek osszerakasaban es idaig az osszes gepem indult miutan osszeraktam. Most vettem egy uj konfigot es sajnos 2 masodperc utan leall. A ventik felporognek aztan leall. Minden a helyen van, es minden vadonatuj, valamiert megsem jo. Eloszor a tapra gondoltam amit el is vittem egy boltba ahol teszteltek es minden rendben volt vele. Mas otletem nincs. Mi lehet a problema? Tudna valaki segiteni?
  • shakwill
    #88
    Sziasztok! Elég sok gépet stereltem, és a "spontán" lekapcsolást sokszor tapasztaltam. Az ember alapból tápegység hibára gondol, pedig kilencven százalékban a processzor túlmelegedése miatt a bios kapcsolja le a gépet.
    Gagyibb alaplapoknál el szokott törni a hűtőtömböt leszorító műanyag kengyel. Ez csere. Mindenképp érdemes leszedni a processzor hűtőt és alaposan megtisztítani. Egy tiszta ronggyal a proci és a hűtőtuskó hőátadó felületeiről alaposan le kell törölni a kiszáradt régi szilikonzsírt és mind a két felületet vékonyan újra kell zsírozni, majd a hűtőt és a ventilátort vissza szerelni. A hűtőtömböt leszedéskor óvatosan jobbra balra elfordítva szedjük le, mert ha függőlegesen húzzuk és a régi szilikon rá van száradva, előfordulhat hogy kijön a processzor a foglalatból ami big csöcs, mert elgörbülhetnek a lábai. Ne felejtsük el a ventilátort visszacsatlakoztatni az alaplapi dugaszba. Az összeszerelt hűtőnek stabilan kell állnia a helyén, semmiképpen sem lötyöghet mert akkor megsül a processzor. Győződjünk meg, hogy a ventilátor szabadon forog. Ha nincs otthon szilikonzsír, végső esetben savmentes gépzsír is használható, de csak ideiglenes megoldásként.
    Egy két évente mindenképp érdemes ezt a karbantartást elvégezni, mert a szilikonzsír kiszárad és a melegedés jelentősen rontja a proci teljesítményét. Ez nem csak a procira érvényes hanem minden szerelhető hűtőfelületre.
    A gép szerelését kihúzott tápkábellel és a statikus töltődést kizárva végezzük.(PLd: egy hosszabb műszerzsinórral a karóra fém karkötőjénél odaföldeljük magunkat a gép házához)
  • gergely1991
    #87
    Próbáld meg kiiktatni egy optikai meghajtót(elképzelhető hogy a táp nem bírja a sok meghajtó tápellátását).
  • tbalazs88
    #86
    lefutott, nem talált hibát :\ azért köszi szépen!
  • gombabácsi
    #85
    van a memtest nevű program, amit felraksz egy usb memre bootolhatóan (van hozzá ilyen install) és azzal lehet tesztelni
  • tbalazs88
    #84
    Köszi, megpróbálom a memóriát letesztelni valahogy..
  • gombabácsi
    #83
    kieg: 1066-os memóriát kezeli nem OC módban
  • gombabácsi
    #82
    Hasonló gondom volt.
    Nekem egyszerűen rossz memóriát adtak a géphez a boltban. Visszavittem, adtak újat, az is rossz volt. Harmadjára amit adtak az jó volt.
    Azóta jó a gépem...

    A másodjára adott memória még kontakt hibás is volt.

    Bár mindhárom memóriára érvényes, hogy 1333-as, amit az alaplap csak O.C (overclocked) módban kezel. Pontosan nem értem mit jelent ez, hiszen ha kezeli (biosban default és safe módban is), mégis overlockedként kezeli... Ja és ezt az infót a Gigabyte honlapján találtam meg. Bár a kézikönyv is írta hogy a honlapon nézzük meg hogy milyen memóriát kezel az alaplap...
  • tbalazs88
    #81
    Sziasztok!
    Kb 3 hónapja van ez a problémám a géppel, nagyon örülnék, ha valaki tudna nekem segíteni, mert már teljesen tanácstalan vagyok.
    Az a gond, hogy a gép teljesen random szerűen (tehát nem csak terhelésre, de főleg akkor) leáll, vagy újraindul. Amikor leáll, nem teljesen áll meg, mert a ledek égnek, a ventillátorok pedig működnek, csak se kép, se hang (illetve hang az van: ha zene ment, amikor kifagyott a gép, akkor az utolsó tizedmásodperc a számból zúg, nagyon nagy frekvenciával).
    A gépet már többször visszavittem a garanciális szervízbe, ahol mindig azt mondták, hogy nekik nem jött elő a probléma. Itthon is van, hogy napokig nem tapasztalom ezt, aztán van, hogy naponta többször is.
    A processzorhűtéssel nincs gond, 100 %-os terhelés esetén is 50 fok körül van mind a négy mag. Tápot műszerrel vizsgálták, elvileg azzal sincs gond. Tápkábelt már kettőt is megnéztem, a gép ugyanúgy kikapcsolt.
    A gépem:
    lap: Gigabyte GA-MA770T-UD3
    cpu: AMD Athlon x4 955 3,2 Ghz
    cpu hűtő: CoolerMaster Hyper TX3
    vga: Gigabyte gtx 460
    táp: Corsair 500 W VX
    ház: Gigabyte LUXO X142
    A segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm
    Balázs
    [email protected]
  • Firerock
    #80
    Sziasztok!
    Nagyon zúgott a Gigabyte SuberB tápomban a ventilátor,tűrtem egy kicsit,de aztán rájöttem hogy van egy 12cm-es házventim,viszont az csak max 1200Fordulatos ami a tápban van az meg 2200. Na ma nem bírtam tovább,kicseréltem a ház ventilátorra mert olyat amilyen kell bele nem lehet kapni a környéken. Szóval levágtam az eredeti ventit és a a ház ventilátort átvezettem a tápba(az eredeti házventi helyére van bedugva) hűt rendesen,a táp nem meleg,nem fúj ki meleg levegőt,csak éppen langyos. Viszont egy kis játék után (Crysis 2ben kb 2perc) újraindul a gép,semmi hibaüzenet csak újraindul. Ma vettem még egy házventit hátha a videókártya meleg vagy az alaplap. DE akkor is újraindult. Most újraraktam a Windowst de így is kikapcsol. Több 5letem nincsen! mit ajánlanátok?

    Most arra gondolok hogy mivel a táp vezetéke most csonkán ott van,akkor úgy érzi hogy nem forog eléggé(mert Everestbe kijelzi a nemlétező táp venti fordulatszámát) ezért kapcsol le!
    Ezt lehetne valahogy szabályozni?
  • Roland3
    #79
    Szia!

    Nincs mese ki kell cserélni hibás HDD vagy memóriát vagy esetleg mind2 nekem is ez volt a problémám.
  • banike
    #78
    Köszi!

    és mit lehetne ezzel tenni? csere vagy meglehet valahogy javitani?
    esetleg driverek frissitése ujrarakása?
  • Roland3
    #77
    Szia banike!

    Szerintem az lehet a baja hogy rossz a memóriád vagy a vinyod ,nekem is ez a próblámám volt hogy kikapcsolta gépem