D-Link DI-604 típusú router hibája
  • Roll
    #148
    Végigcsináltam egy ilyet, de így se jó:

    A D-link DI604 telepítése



    Mielőtt a készüléket használni kezdenéd, végezd el az alábbi általános műveleteket minden gépen, melyet a routerhez akarsz csatlakoztatni. (Az elvégzendő műveletek mikéntjét Windows 2000/XP rendszeren mutatjuk be, de ez 98/Me rendszeren is hasonló.)

    1. Változtasd meg az Internethez való kapcsolódás módját. Ehhez indítsd el az Internet Explorert, majd az Eszközök menüpontban menj az Internet beállításokra.
    A felbukkanó menüből válaszd ki a kapcsolatok lapot. Itt középen látsz egy ablakot, Telefonos és virtuális magánhálózati beállítások névvel. Ennek az ablaknak üresnek kell lennie. Ha nem az, jelöld ki sorban a kapcsolatokat, és az eltávolítás gombbal távolíts el minden bejegyzést.
    Ezután nézd meg ugyanitt a LAN beállításokat. Egyik jelölőnégyzetben se legyen pipa.
    Ha ezzel megvagy, menj a Beállítás gombra ugyan ezen a menülapon. Elindul a csatlakozás varázsló. A telefonos beállításokra nyomj nemet, nincs rá szükség. (Ha megjelenik.)
    A varázsló végigvezet a csatlakozás menetén. Amiket ki kell választanod az egymást követő ablakokban:
    - Kapcsolódás az Internethez (1)
    - Kézzel állítom be a kapcsolatot (2)
    - Kapcsolódás állandó szélessávú kapcsolattal (3)
    Ezzel a csatlakozás módja beállításra került. (W98 alatt más válaszok szükségesek, mivel az az operációs rendszer nem volt még felkészítve az állandó szélessávú kapcsolatokra. Ott válaszd a csatlakozás helyi hálózaton (LAN) lehetőséget, ahol ezt felkínálja a varázsló)

    2. Távolíts el minden, a szolgáltatótól vagy máshonnan beszerzett és telepített (WinPPP, WinDSL, PPPoE) stb. programot. Ehhez menj be a Start menübe, majd a Vezérlőpulton a Programok telepítése és törlése menüből válaszd ki az eltávolítandó programokat, és távolítsd el azokat.
    Ezekre a programokra azért nem lesz már szükség, mert a számítógép a routerhez xDSL protokoll szerint kapcsolódik, a PPPoE csatlakozást a router végzi, ahogy ezt később tárgyaljuk majd. A számítógépek mostantól állandó szélessávú kapcsolattal csatlakoznak az Internethez. Ezen kívül EL KELL TÁVOLÍTANOD minden tűzfal programot, mert ezekkel a router nem minden esetben működik együtt. A tűzfal szerepét a későbbiekben a router végzi majd.

    3. Alaphelyzetbe kell állítani a hálózati eszközök beállításait. Ennek több módja is van, természetesen a legegyszerűbbet tárgyaljuk. Távolítsd el az eszközkezelőből a hálózati kártyát. (Itt jegyezzük meg, hogy amennyiben több hálókártya van a gépben, javasolt fizikailag is eltávolítani (kivenni) azokat, amelyeket a későbbiekben nem fogod használni, és csak azt az egyet benne hagyni, mellyel majd az Internethez akarsz kapcsolódni. ) Szóval távolítsd el az eszközkezelőből a hálózati kártyát. Ehhez az asztalon kattints jobb egérgombbal a Sajátgép ikonra, majd válaszd a Tulajdonságok menüpontot. A felbukkanó menüből válaszd a Hardver fület, majd azon belül az Eszközkezelő-t.
    Keresd ki a listából a hálózati kártyákat, nyisd meg a csoportot, majd a felsorolt hálózati kártyákon sorban kattints a jobb gombbal, és válaszd az eltávolítás lehetőséget. A biztonsági kérdésekre válaszolj értelemszerűen. Mikor mindennel kész vagy, indítsd újra a gépet. A következő indításnál az operációs rendszer felismeri a hálózati csatolót, és telepíti az ahhoz szükséges dolgokat és elvégzi a beállításokat. (Elképzelhető, hogy a PnP eszközhöz is szükség van annak telepítő lemezére, tehát ezt jó előre kikészíteni, nehogy akkor derüljön ki, hogy nincs meg, amikor már mindent jól letöröltünk gépünkről. 2000/XP általában felismeri a létező össze 10/100 hálózati kártyát, de W98/Me esetén nagy a valószínűsége, hogy szükség lesz a telepítő lemezre. Ezen kívül gyakran szükség van magának az operációs rendszernek a telepítő lemezére is. Ha ez nem áll rendelkezésre, ne kezdj hozzá semmihez, mert előfordulhat, hogy nem fogod tudni a gépet se elindítani.)

    4. Miután géped újraindult, le kell ellenőrizned a hálózati beállításokat. Ehhez a Start menüben a Vezérlőpulton keresd meg a Hálózati kapcsolatok menüt, és nyisd meg.
    Ha egy hálózati kártya van gépedben, a megjelenő ablakban látnod kell egy Helyi kapcsolatok ikont.
    A jobb gombbal kattints rá, és válaszd a Tulajdonságok menüpontot. A felbukkanó ablakban az Általános lapon látod a hálózati kártyád típusát, és annak beállításait.
    A későbbi tökéletes működéshez telepítve kell lennie a következőknek:
    - Microsoft Networks ügyfél
    - Fájl és nyomtatómegosztás Microsoft Networkshöz
    - Qos csomagütemező (XP alatt)
    - TCP/IP protokoll
    Ha a fentiek közül valamelyik hiányzik, az ablak alatt található Telepítés lehetőséggel keresd ki a telepíthető összetevők közül, és telepítsd. Fontos, hogy a fentieken kívül más szolgáltatás ne legyen telepítve, ha van, távolítsd el az Eltávolítás lehetőséggel.
    A TCP/IP protokoll tulajdonságait ellenőrizd a Tulajdonságok gombbal. Fontos, hogy mindenhol az automatikus lehetőségek legyenek bejelölve (IP automatikus kérése, DNS automatikus kérése.)
    A hitelesítés fülön (felül) töröld a pipát minden négyzetből (alulról felfelé).
    A Speciális fülön a Védem számítógépemet… jelölőnégyzetből vedd ki a pipát, a felbukkanó biztonsági figyelmeztetésre válaszolj értelemszerűen. A tűzfalra nem lesz szükség, a router hardveres tűzfala minden védelmet ellát.
    Ha kellett az utolsó újraindítás után változtatni valamit, akkor indítsd újra a gépet.

    Most már hozzá kezdetsz a készülék telepítéséhez...

    Lépésről lépésre…

    1. A routert csak egyszer, egy gépről kell konfigurálni, tehát az alább leírtakat (a fentiekkel ellentétben) nem kell minden gépről elvégezni, hanem csak egyről. Miután a fent leírt általános konfigurációt minden gépen elvégezted, a csatlakoztatásra váró gépek beállításai azonosak. Tehát mindegy, melyik gépről végzed a műveleteket. Mi azonban azt javasoljuk, hogy arról a gépről végezd, amelyik az ADSL modemhez a legközelebb van. Ezt a gépet nevezzük 1. gépnek.

    2. Helyezd áram alá a készüléket a mellékelt adapter segítségével. Ne használj más adapter. Ne csatlakoztasd a készüléket kikapcsolható konnektorba, a router szereti, ha folyamatosan áram alatt van. A készülékhez mellékelt gumi lábakat helyezd a router alján levő helyekre. Ezekre azért van szükség, mert a készülék melegedni fog, és szüksége van a szellőzésre. A melegedés normális dolog.

    3. Csatlakoztasd az 1. gépet a mellékelt UTP Patch kábellel a router LAN1 portjához. Ha a router hátulját megnézed, 4+1 portot látsz. A különálló WAN feliratú a bejövő port, a 4 egymás mellett lévő 1-4 számozott a kimenő portok. Ezek egyenértékűek, bármelyikhez csatlakoztathatsz gépet, nem lesz különbség.
    Ha minden rendben van, a router elején világít a csatlakoztatott porthoz tartozó zöld led.
    (A beállítások kábelnet és Adsl esetén eltérőek. Figyelmesen olvasd el az alábbiakat, ahol a konfigurálás eltér, ott ezt pontosan jelezzük. Ha ADSL-t használsz, neked csak az ADSL-re vonatkozó lépéseket kell végrehajtani, ha kábelt, akkor csak azokat.


    Van valami ötletetek, mi lehet a baj?