241
D-Link DI-604 típusú router hibája
  • Roll
    #161
    Hali!
    És hogy hívhatják még a router beállításainál ezt a forwarding-ot?
    Mert nekem semmi hasonló elnevezés nincs benne.
    És még egy kérdés: Ha ott nincs meg a játék portja az oldalon akkor honnan tudom hogy melyik portot használja?

    Köszi
  • lowdog
    #160
    viszont nekem is van egy kis router gondom, bár nem D-Link, de azér ideírom hátha valakinek van valami jó tippje!
    az én routerem egy SMC 7004VWBR, wireless is egyben, egy ADSL-t oszt meg két gép között. az egyik sima UTP kábelen csatlakozik a routerhez, a másik pedig egy SMC 2662W (V.4) wireless USB adapteren keresztül.
    kellett küzdeni a beállításokkal, gyakran 10-15 percekig nem volt net, hiába próbáltam a routerrel kapcsolódni, nem sikerült. Aztán átállítottam az egész hálót (a kemény 2 gépet) DHCP-re, azóta folyamatos a kapcsolat: a router nem szakad le, az egyik gépen (amelyik kábellel van bekötve) folyamatos és gyors a net.
    a másikkal viszont gond van (amelyik wireless kapcsolódik): néha még a routert sem látja, a netre meg pláne nem megy ki, ez megy pár percig, aztán pár percre megjavul (közben az UTP-s gép végig online), és megint elmegy a net. Signal strenght és Signal quality végig 80 és 100% közötti, hálózati titkosítás 128bites.
    Egy érdekes, újabb probléma merült fel némi multiplayer játék-próbálgatás során: adott egy chellós gép, és a mi két gépünk a router mögül adsl-en. egyik gépről sem kaptam választ a chellóstól pingre, ő se a router WAN címéről, viszont pl az SG-t mindketten elértük. ez vajon hogyan lehetett? mit javasoltok?

    segítséget előre is köszönöm!
  • lowdog
    #159
    lease time lejártának felénél elkezdődik az új ip-k kiosztása. ha a "másik gép" egy darabig nem kér a DHCP-től címet akkor "eltűnik", de ha megpróbál belépni a hálóba akkor kap címet (kellene neki)
  • lowdog
    #158
    játéktól függ, be kell állítani port továbbítást. a portforward.com-on számos routerhez találsz beállítást, akár programonként is!
  • Roll
    #157
    Sziasztok!
    Látom én voltam az utolsó hozzászóló :D.
    Most megint lenne egy kis problémám amit nem tudok megoldani.
    Akarunk többen neten játszani (colin, gotcha), de ha mit routeresek csinálunk szobát, a többieknek hiába ajduk meg az ip-nk nem látnak, ill. nem tudnak bejönni. Mit kell a routeren bizergálni hogy menjen?
  • Roll
    #156
    Mitől van az hogy lejárt a "lease time" és ezután a dhcp beállításoknál eltűnt a másik gép ip-címe??
  • Roll
    #155
    Légyszi segítsetek a helyi hálót beállítani.
  • Roll
    #154
    És még segítséget szeretnék kérni a helyi hálózat beállításához.
  • Roll
    #153
    Már végre működik, kaptam újat. Miért van az hogy a másik gép lassabban tölt le? Ezt lehet valahol szabályozni?
  • Roll
    #152
    Hétfőn viszem vissza.
  • CéZé
    #151
    Ezt akartam belinkelni neked de nem találtam. Ez alapján jónak kell lenni.Ennek a routernek legnagyabb hibája a tápegység, nekem a harmadik lett csak jó. Az eladó azt mondta az nem lehet hibás mert vagy ad áramot vagy nem :).Ha nem ad megfelelő feszültséget akkor ingadozik a sebesség. Nálad előfordulhat hogy csak minimális áramot ad és ezért kapcsolatot sem tud teremteni a router.
  • Roll
    #150
    igen benne a kukac, úgy csináltam
  • Aramir
    #149
    Az Axeleronál az usernévben benne van a @axelero.hu is?
    Az Invitelnél nincs ilyen. Nemlehet, hogy az a gond?
    [még nem volt Axelerom, ezért kérdezem]
  • Roll
    #148
    Végigcsináltam egy ilyet, de így se jó:

    A D-link DI604 telepítése



    Mielőtt a készüléket használni kezdenéd, végezd el az alábbi általános műveleteket minden gépen, melyet a routerhez akarsz csatlakoztatni. (Az elvégzendő műveletek mikéntjét Windows 2000/XP rendszeren mutatjuk be, de ez 98/Me rendszeren is hasonló.)

    1. Változtasd meg az Internethez való kapcsolódás módját. Ehhez indítsd el az Internet Explorert, majd az Eszközök menüpontban menj az Internet beállításokra.
    A felbukkanó menüből válaszd ki a kapcsolatok lapot. Itt középen látsz egy ablakot, Telefonos és virtuális magánhálózati beállítások névvel. Ennek az ablaknak üresnek kell lennie. Ha nem az, jelöld ki sorban a kapcsolatokat, és az eltávolítás gombbal távolíts el minden bejegyzést.
    Ezután nézd meg ugyanitt a LAN beállításokat. Egyik jelölőnégyzetben se legyen pipa.
    Ha ezzel megvagy, menj a Beállítás gombra ugyan ezen a menülapon. Elindul a csatlakozás varázsló. A telefonos beállításokra nyomj nemet, nincs rá szükség. (Ha megjelenik.)
    A varázsló végigvezet a csatlakozás menetén. Amiket ki kell választanod az egymást követő ablakokban:
    - Kapcsolódás az Internethez (1)
    - Kézzel állítom be a kapcsolatot (2)
    - Kapcsolódás állandó szélessávú kapcsolattal (3)
    Ezzel a csatlakozás módja beállításra került. (W98 alatt más válaszok szükségesek, mivel az az operációs rendszer nem volt még felkészítve az állandó szélessávú kapcsolatokra. Ott válaszd a csatlakozás helyi hálózaton (LAN) lehetőséget, ahol ezt felkínálja a varázsló)

    2. Távolíts el minden, a szolgáltatótól vagy máshonnan beszerzett és telepített (WinPPP, WinDSL, PPPoE) stb. programot. Ehhez menj be a Start menübe, majd a Vezérlőpulton a Programok telepítése és törlése menüből válaszd ki az eltávolítandó programokat, és távolítsd el azokat.
    Ezekre a programokra azért nem lesz már szükség, mert a számítógép a routerhez xDSL protokoll szerint kapcsolódik, a PPPoE csatlakozást a router végzi, ahogy ezt később tárgyaljuk majd. A számítógépek mostantól állandó szélessávú kapcsolattal csatlakoznak az Internethez. Ezen kívül EL KELL TÁVOLÍTANOD minden tűzfal programot, mert ezekkel a router nem minden esetben működik együtt. A tűzfal szerepét a későbbiekben a router végzi majd.

    3. Alaphelyzetbe kell állítani a hálózati eszközök beállításait. Ennek több módja is van, természetesen a legegyszerűbbet tárgyaljuk. Távolítsd el az eszközkezelőből a hálózati kártyát. (Itt jegyezzük meg, hogy amennyiben több hálókártya van a gépben, javasolt fizikailag is eltávolítani (kivenni) azokat, amelyeket a későbbiekben nem fogod használni, és csak azt az egyet benne hagyni, mellyel majd az Internethez akarsz kapcsolódni. ) Szóval távolítsd el az eszközkezelőből a hálózati kártyát. Ehhez az asztalon kattints jobb egérgombbal a Sajátgép ikonra, majd válaszd a Tulajdonságok menüpontot. A felbukkanó menüből válaszd a Hardver fület, majd azon belül az Eszközkezelő-t.
    Keresd ki a listából a hálózati kártyákat, nyisd meg a csoportot, majd a felsorolt hálózati kártyákon sorban kattints a jobb gombbal, és válaszd az eltávolítás lehetőséget. A biztonsági kérdésekre válaszolj értelemszerűen. Mikor mindennel kész vagy, indítsd újra a gépet. A következő indításnál az operációs rendszer felismeri a hálózati csatolót, és telepíti az ahhoz szükséges dolgokat és elvégzi a beállításokat. (Elképzelhető, hogy a PnP eszközhöz is szükség van annak telepítő lemezére, tehát ezt jó előre kikészíteni, nehogy akkor derüljön ki, hogy nincs meg, amikor már mindent jól letöröltünk gépünkről. 2000/XP általában felismeri a létező össze 10/100 hálózati kártyát, de W98/Me esetén nagy a valószínűsége, hogy szükség lesz a telepítő lemezre. Ezen kívül gyakran szükség van magának az operációs rendszernek a telepítő lemezére is. Ha ez nem áll rendelkezésre, ne kezdj hozzá semmihez, mert előfordulhat, hogy nem fogod tudni a gépet se elindítani.)

    4. Miután géped újraindult, le kell ellenőrizned a hálózati beállításokat. Ehhez a Start menüben a Vezérlőpulton keresd meg a Hálózati kapcsolatok menüt, és nyisd meg.
    Ha egy hálózati kártya van gépedben, a megjelenő ablakban látnod kell egy Helyi kapcsolatok ikont.
    A jobb gombbal kattints rá, és válaszd a Tulajdonságok menüpontot. A felbukkanó ablakban az Általános lapon látod a hálózati kártyád típusát, és annak beállításait.
    A későbbi tökéletes működéshez telepítve kell lennie a következőknek:
    - Microsoft Networks ügyfél
    - Fájl és nyomtatómegosztás Microsoft Networkshöz
    - Qos csomagütemező (XP alatt)
    - TCP/IP protokoll
    Ha a fentiek közül valamelyik hiányzik, az ablak alatt található Telepítés lehetőséggel keresd ki a telepíthető összetevők közül, és telepítsd. Fontos, hogy a fentieken kívül más szolgáltatás ne legyen telepítve, ha van, távolítsd el az Eltávolítás lehetőséggel.
    A TCP/IP protokoll tulajdonságait ellenőrizd a Tulajdonságok gombbal. Fontos, hogy mindenhol az automatikus lehetőségek legyenek bejelölve (IP automatikus kérése, DNS automatikus kérése.)
    A hitelesítés fülön (felül) töröld a pipát minden négyzetből (alulról felfelé).
    A Speciális fülön a Védem számítógépemet… jelölőnégyzetből vedd ki a pipát, a felbukkanó biztonsági figyelmeztetésre válaszolj értelemszerűen. A tűzfalra nem lesz szükség, a router hardveres tűzfala minden védelmet ellát.
    Ha kellett az utolsó újraindítás után változtatni valamit, akkor indítsd újra a gépet.

    Most már hozzá kezdetsz a készülék telepítéséhez...

    Lépésről lépésre…

    1. A routert csak egyszer, egy gépről kell konfigurálni, tehát az alább leírtakat (a fentiekkel ellentétben) nem kell minden gépről elvégezni, hanem csak egyről. Miután a fent leírt általános konfigurációt minden gépen elvégezted, a csatlakoztatásra váró gépek beállításai azonosak. Tehát mindegy, melyik gépről végzed a műveleteket. Mi azonban azt javasoljuk, hogy arról a gépről végezd, amelyik az ADSL modemhez a legközelebb van. Ezt a gépet nevezzük 1. gépnek.

    2. Helyezd áram alá a készüléket a mellékelt adapter segítségével. Ne használj más adapter. Ne csatlakoztasd a készüléket kikapcsolható konnektorba, a router szereti, ha folyamatosan áram alatt van. A készülékhez mellékelt gumi lábakat helyezd a router alján levő helyekre. Ezekre azért van szükség, mert a készülék melegedni fog, és szüksége van a szellőzésre. A melegedés normális dolog.

    3. Csatlakoztasd az 1. gépet a mellékelt UTP Patch kábellel a router LAN1 portjához. Ha a router hátulját megnézed, 4+1 portot látsz. A különálló WAN feliratú a bejövő port, a 4 egymás mellett lévő 1-4 számozott a kimenő portok. Ezek egyenértékűek, bármelyikhez csatlakoztathatsz gépet, nem lesz különbség.
    Ha minden rendben van, a router elején világít a csatlakoztatott porthoz tartozó zöld led.
    (A beállítások kábelnet és Adsl esetén eltérőek. Figyelmesen olvasd el az alábbiakat, ahol a konfigurálás eltér, ott ezt pontosan jelezzük. Ha ADSL-t használsz, neked csak az ADSL-re vonatkozó lépéseket kell végrehajtani, ha kábelt, akkor csak azokat.


    Van valami ötletetek, mi lehet a baj?
  • Roll
    #147
    látom, de az dynamic ip-nél van, de nekem adsl-hez a pppoe kell, és ott nincs ilyen beállítás
  • FL
    #146
    A CD-n levő manual 12.-ik oldal
    Ha router nélkül nincs semmi gond, akkor csak ezt a clonozást végezd el. Előtte resetelned kell a routert.
  • Roll
    #145
    ezt nem értem, hogy kell csinálni?
  • FL
    #144
    Router konfigban clonozni kell a szolgáltató hálókártyáját, majd reboot, s mennie kell bármit dugsz a routerbe.
  • Roll
    #143
    kitöröltem a kapcsolatot, de amikor futtatom a varázslót az kiírja hogy legyen bekapcsolva minden gép és az INTENET is, de ez nem megoldható mert ha be van dugva a router akkor nincs net.
    És így nem fut le a varázsló.
  • CéZé
    #142
    igen, ott nem lehet semmi.
  • Roll
    #141
    bent van egy kapcsolat, ezek szerint amikor próbáltam a varázslót akkor ezért sírt,hogy használatban van a port?
  • CéZé
    #140
    ugye az internetbaállításoknál-Kapcsolatoknál kitöröltél mindent a Telefonos és virtuális magánhálózati beállításokból és a fölötte lévő Internet kapcsolat beállításánál pedig lefuttattad a varázslot?
    első ablak első sorba a pötty
    második ablak második sorba a pötty
    harmadik ablak harmadik sorba a pötty
    bocs ha ezt tudtad
  • cozy
    #139
    Próbáld meg az unokatesód routerével, lehet hogy kifogtál egy hibás példányt...
  • Roll
    #138
    de az a zsinór szerintem jó, mert router nélkül, az van a modembe+hálókártyába és úgy van net, mert most itt írok.
  • cozy
    #137
    Hogyne jönne be...ugyanis a hálókártyával van összedugva a router, konfighoz nem kell a modem.
  • Roll
    #136
    de ha hibás lenne akkor bejönne szerinted a router konfigja?
    egyébként sajna nincs itthon több kábelem.
  • cozy
    #135
    Próbáld meg kicserélni a routerhez adott kábelt (amivel a modemmel kötöd össze), nekem alapból hibás volt.
  • Roll
    #134
    Lassan már minden információt megadtam, valaki légyszi segítsen.
  • Roll
    #133

  • Roll
    #132
    WAN Type: PPP over Ethernet (V3.06)
    Display time: Wed Aug 04 00:03:03 2004

    2004. augusztus 4. 0:00:03 DOD:triggered internally
    2004. augusztus 4. 0:00:03 start to dial-up
    2004. augusztus 4. 0:00:03 PADI sent
    2004. augusztus 4. 0:00:03 PADO recv 0016 adsl
    2004. augusztus 4. 0:00:03 PADR sent
    2004. augusztus 4. 0:00:03 PADS recv 8002 CC5E
    2004. augusztus 4. 0:00:05 PPP3: Rx LCP Request
    2004. augusztus 4. 0:00:05 PPP3: TX LCP ACK
    2004. augusztus 4. 0:00:05 PPP3: TX LCP Request

  • Roll
    #131


    Miért nullák egyes értékek?
  • Roll
    #130
    Unokatesómnak ugyanolyan routere van mint nekem, nála minden király.
    Ugyanazokkal a beállításokkal nálam nem megy.
    Ezenkívül nála a hálózati helyeben ott van a router ikonja, nekem valamiért nincs.
    Ami különbség neki sima vonalon van az adsl nekem meg isdn vonalon.
    Ha valaki tud légyszi segítsen.
  • Roll
    #129
    isdn vonalon lévő adsl-hez dinamikus ip cím kell vagy nem?
  • Forrest Tomee
    #128
    Ha connectet nyomsz mond valamit? Esetleg a logfájlban nem találsz valami utalást, hogy mi lehet a gond?
    Ha jól dugtad össze és a login/pass is jó akkor működnie kell.
    Vedd le a routert és simán csatlakozz, nézd meg, hogy van-e neted egyátalán.
  • Roll
    #127


  • Roll
    #126
    Van egy kis problémám:

    Van egy D-link di-604-es routerem, összedugok mindent jó helyre a lámpák világítanak.
    Megnyitom a router szerverét, beállítom a kapcsolatot poppe, beírom a jelszót, a végén reseteli a routert, de nincs net.
    Nézegettem a beállításokat és ott látom hogy az a poppe disconnecten van, mi lehet a probléma?
  • raziel.
    #125
    másik két gépen nem megy a net vagy mi? tiéden megy?
  • Gregorius
    #124
    Sziasztok, valakis segítsen plz mert megőrülök.

    Van egy D-Link DI-604-es routerem, és nem tud vele kommunikálni az XP-m. Három helyre van elosztva az ADSL, és az egyik állomáson van egy Me. Azon simán működik, ha beírom neki a megfelelő IP és DNS beállításokat. A másikra kötöttem egy laptopot XP-vel, és azon is simán megy, ha automatikusra van állítva. Az én gépemen viszont van egy Me és egy XP is. Me alatt a másik Me mintájára működik, XP alatt viszont se a Me, se az XP mintájára nem működik. Meg tudja pingelni magát, sőt még más gépeket is, de a routert nem, ezért internetezni nem lehet róla.
  • ricsip
    #123
    Na, megválaszolom magamnak:
    igen, lehet kapni. Csak ezt lehet kapni, a rev A-t már nem gyártják.
  • ricsip
    #122
    up!