• Laza
    #25146
    Sziasztok!

    Mit gondoltok a Nikon 1 J sorozatáról? Mondjuk a Nikon 1 J3 -ról?
    Eddig mondig csak kompakt gépem volt, most is egy Samsung WB600-asom van, de ezzel nem tudok DoF-es (vagy defókuszos, mikor a háttér elmosott) képeket csinálni, mert ugyan rá tud fókuszálni a masina a közeli dolgokra, de rögtön továbbmegy, nem fogja meg. És ez igaz a legtöbb kompakt gépre, talán egy fokkal jobbak amiknek nagyobb átmérőjű objektívje van.
    Kompakt Sony gépeken van most ez a defókusz opció, de azért ez nem az igazi.

    A múltkor lőttem párat egy MILC masinával, Nikon 1 J1-el, és hát az baromi jó volt, nagyon tetszett amilyen képeket csinált. A gyári 10-30mm-es objektív volt rajta.

    Szóval mit tudtok ajánlani, ami 100-120e körül van, hasonló képeket tud?

    Mondjuk jó lenne ha lenne benne Wifi/NFC támogatás (lehet Androidos telóról távkioldani :) ) vagy egyéb rádiós vagy infra távkioldó.
    A J2-ben még volt opcionális infra távkioldási lehetőség, a J3-nál meg már nincs.

    Új kompaktnak néztem már a TZ40-41-et is anno, de ugye az még mindig csak 'kompakt'.
    Egy barátom meg az APS-C -s szenzorosokat nyomja nekem (pl Samu), mert hogy ő már nem adna 2/3-osért 100+k-t ....

    Nem vagyok profi fotós, és azt se mondja plz senki, hogy ott a Photoshop, mert van amikor egy nyaraláson ellövünk 1000-1500 képet, és nem akarok utólag maszatolni egyikkel sem :)
    Ez a Samu gép most volt 3 éves és már egyszer átfordult a számlálója (9999-nél), most is 5000 körül jár. És még van egy másik amivel szoktunk lövöldözni :)

    Előre köszi ha valaki tud ajánlani valamit. Az se baj ha az ár nem egyezik, mindent tanácsot szívesen veszek.