• Bobber
    #25122
    hali mindenki:)

    egy kis szakmai segítségre lenne szükségem :)

    Napok óta tele obikat nézegetek, hobbi célu fotózgatásokra. Canon 550d gépem van és amiket kinéztem még egyszerűen nem tudtam dűlőre jutni hogy melyiket is érdemes megvenni:)
    Az egyik jelöltem a Canon 55-250/F4-5.6 EF-S IS STM a másik a Tamron Canon 70-300/F4-5.6 SP Di VC USD

    igazából rengeteget járok kirándulni így természetfotózási célal valamint csillagászkodáskor ha nincs kedvem komolyabban belemerülni és felállítani a távcsövet kissebb csillagászati fotózási céllal vásárolnám.
    Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni?
    Árba közel azonos sőt mire a canonra napellenzőt veszek már talán az a drágább.
    A Canon az egy idei modell a tamron viszont egy "régebbi" 2010es modell ha jók az infóim.
    Pro kontra írjatok valamit pls mert egyelőre a Tamron oldalára billen a mérleg de nem szeretném elkapkodni a dolgot:)
    Viszont ettől többet egyelőre nem szeretnék anyagilag rááldozni (L-es obik szóba se jöhetnek :)) hiszen így is az 50k-s árról küzdöttem fel magam ebbe a tartományba mert a tesztképek alapján az 50k-s ártartományú obikat nem igazán találtam még az én nagyon amatőr szintemre se megfelelőnek.

    Köszi a segítséget előre is:)