Junkies Fun Club
  • Hajnalcat
    #57
    Voltam a Metálfesztiválon (szombaton) és fellépett a Junkies is. Nagyon régóta nem láttam őket koncertezni, mert ide (Zalaegerszegre) sose jönnek. Ossian után léptek fel, de késtek vagy 1 órát. Egy zenekar se késett, mindenki időben el tudta kezdeni, de hát Junkiestól a késés már megszokott volt, furcsa is lett volna, ha pontosak. Örök életükben késtek minden koncertről. Aztán megjelent az új dobos, elkezdett próbálni, most láttam előszőr, de szimpatikus fazonnak tűnt. Aztán megjelent egy fekete baseballsapkás, fekete rövid hajú, fickó a színpadon, és egy farmermellény volt a polója felett, ami mindenféle jellel teli volt ragasztgatva. A baseballsapkáját oldalra fordította, mint a rapperek és alatta volt még egy fekete kendő. Elkezdett pakolászni, intézkedni. Messzebb voltam, így az arcát nem láttam. Egy idő után elkezdett a gitáron gyakorolni, mondom, mi van? Ki ez az ürge? Hát Barbaró volt az. Azt hittem, hogy rögtön fényt kapok. Mi a fenének vágatta le a haját? Oké, levágatta, de mi a fenének vett fel baseballsapkát, mint a rapperek? Meg ez a mellény...:S Mint aki most lépett ki a 90-es évekből. Aztán jött Ricky. A csajok egyből elkezdtek sikogatni, hogy Rickyyyyyyyyyy! Jáj, kis picsák, úgy bevertem volna a szájukat. Természetesen hozta a Rickys formáját, nem csalódtam benne :), punk stílusban nyomta. Majd rágyújtott egy cigire és egy pomberkabátos fickó a közönségből odament hozzá tüzet kérni. Látszott, hogy csak azért teszi, hogy menő legyen, de csak rajta. Ricky adott is neki, aztán utána elment elújságolni a haverjainak, hogy de menő volt. Majd mászkált egy sötétkék fejkendős fickó előttem, hírtelen azt hittem, hogy az egyik fórumtag, aki írta, hogy fejkendőben lesz koncerten. Kiderült, hogy Szekeres András volt az. Lehet, hogy most a fejkednő lesz a divat? Végre elkezdték a koncertet. Jó sok számot nyomattak. A legelején elmesélte András, hogy azért késtek ennyit, mert volt egy magánjellegű dolguk. Meghalt (akkor) 2 napja András legjobb barátja és a régi Ságvári iskolában volt közös ballagási élményük és arra emlékezett vissza András. R.I.P. :( A Maszk számot neki énekelte el.
    Persze szóba került a számok közben a mostani politikai helyzet is. Mondta, hogy a felesége a tüntetők miatt nem meri kivinni sétáltatni a kutyáját (ott lakik a Kossuth-tér közelében). És persze mérges itt volt erre az egész helyzetre. El is játszották a XXI. századi srác-ot. :) A végén pedig azt mondta, hogy felhívta őt Oroszországból az apja (ott lakik) és azt mondta most nekünk is, mint amit az apja mondott neki, hogy "Ne keveredjetek bele semmibe!" (Szép végszó.)