ADSl-Router kapcsolatmegosztás
  • the Godfather
    #205
    Assziszem hogy sok dolgot elkapkodtál igy elsőre. Nem tudom megerösiteni amit gondolok, de szerintem van egy pár dolog amit tudnod kell. Roternál nem kell hálozati varázslót csinálnod ha winXP-t használsz ( kivéve ha más win is van a hálozatban) Elég ha megosztod a wincsit, konfigolod a szoftveres tüzfalat, és csinálsz egy rákeresést. Most hogy ez a hibaüzi jött, arra következtetek, hogy egy hálóvarázslót csináltál, és ezáltal mshome lett a hálozat neve. Ez nem hiba, de figyelned kell arra hogy a többi gép is ugyanez a hálónév alatt fusson a hálozatban, hanem nem látják egymást a gépek. Én azt javaslom, hogy máskor ne csinálj varázslót, hanem csak simán keress rá a gépekre, és csinálj egy olyan-t hogy "map network drive". Ez annyit jelent, hogy a megosztott vincsi ( ami a másik gépeden van) ugy látszik mintha a gép saját vincsije lenne, és ezáltal tudod hogy kapcsolat van a 2 gép közt. Ugy látszik egy ügyes kis routered van, nem bonyolult. Nekem , mint elözöleg mondtam egy USRobotics van, illetve egy olyan DSL modem amiben eleve benne van a router( Ovislink OV711CS). Gondolom, Piotr az egyik géped...:)Szal, sok oka lehet hogy nem látja. Egyik az hogy a 2 gép, 2 külömböző hálónév alatt fut(?), a másik, a kapcsolatot blokkolja valami ( tüzfal).