ahhh
  • Albertus
    #951
    Kedves DronkZéró!

    Egyrészt sorozatban gyártanak gravitációs térerősség mérőket, mint ahogyan interferométereket és még számos "különlegesnek" tűnő mérőműszert.
    Másrészt valóban így működik a skálázás. Van érzékenyebb és olcsóbb kevésbé érzékenyebb.
    Általános érvényű szabály a "legkisebb kényszer elve". A fizikai folyamatok így az emberi folyamatok is a legkisebb kényszer irányában haladnak.

    Az persze mindig jó kérdés, hogy ez a bizonyos legkisebb kényszer éppen merre és miért éppen arra tereli a folyamatot.

    "Egyébként tévedsz, hogy a gyártónak nem lenne érdeke a végtelen pontosságú mérőműszer:"..

    Nos, miután a legkisebb kényszer elvének ellent mondana, ezért nem áll érdekében.

    Egyébként mindegy, hogy én tévedek-e. Főleg akkor amikor másik emberrel-emberekkel beszélgetek.
    Hiszen mindegyikünk tudja, hogy egyikünk sincs az Isteni tudás birtokában. Ezért éppen úgy tévedhet az is aki azt állítja, hogy téved a másik.
    Ezért legközelebb sokkal szebben mutatna, ha odabiggyesztenéd, hogy "szerinted", azaz "Szerinted tévedek."
    Így legközelebb kevésbé lesz égő a számodra, hogy úgy kiáltottad ki a tévedésemet, hogy közben minden mondatod tévesnek bizonyult.