ahhh
  • Anaid
    #646
    Nem ingat meg, csak abban, hogy a méréseket a mérőeszköz és a körülmények is befolyásolják és nem annyira objektív és pontos, mint hirdetik. Egyszerű lázmérésnél hogy mennyire szorítja, mennyire nem is befolyásoló tényező, bonyolultabb méréseknél is lehetnek pontatlanságok. Egyszerűen a mérés sem 100%-ig megbízható forrás. Ott van egy példa egy cikkben, hogy a fototnok mozgása miatt az sem mérhető pontosan sorolhatnám a példákat a tudomány világából, mi minden nem mérhető pontosan és megbízhatóan, bár létező dolog és a tudomány is elismeri létezését. Nem lehet mindennel kapcsolatban mérési eredményekre hivatkozni...Mérési eredményeket követelni...Nem az egyszerű ember hibája, ha egy adott dolgot a tudomány jelen állása szerint nem tudnak mérni. Miért egy ember vigye el a belhét, hogy nem tudják? Miért egy embert kell lenézni ezért, meg megszólni? Szerintem nem kellene...
    Nem az a lényeg számomra, hogy volt ilyen, azon már túltettem magam. Szerettem volna megérteni, mitől volt, hellyel közzel sikerült is, de nem mindent. De az, hogy ennek kapcsán mennyi vita volt, hogy megnehezedett az életünk, hogy lettem azért a természeti jelenségért is lehülyézve, mint egy GV, az felháborít. Mi borulna? Ó semmi, csak pár elmélet...Csak az anézet borulna, hogy biztonságban vagyunk, mert már ismerjük mik zajlanak körülöttünk. Nem ismerjük még. Mindent nem. Tényleg nem ismerjük a valóság minden szeletét, csak önámítás lenne ezt állítani. Ebben a tekintetben tényleg nem én élek álomvilágban....