ahhh
  • dronkZero
    #565
    Na látod, ez a baj.

    "elõször jön az ötlet"

    "Elõször nem tudjuk mirõl van szó, de "látjuk", érzékeljük,"

    Nagyon nem mindegy, hogy egy elméletet a valóság megfigyeléséből állítod fel, vagy csak légből kapod.
    Ezt próbáld tudatosítani.

    A homeopátia a tökéletes példa az elsőre. Samuel Hahnemann 1796-ban kitalálta, elkezdték alkalmazni, és _AZÓTA SINCS_ pozitív klinikai teszt a hatásosságára. A placebó szintjét hozza.
    Ennek ellenére széles körben alkalmazzák.

    Ugynaz például az általad emlegetett akkupunktúrával. Nagyon nagy divat magas vérnyomásra felírni kezelésként, pedig arra egyáltalán nem hat.

    Egyébként attól, hogy valamit orvos ír fel, attól az még nem orvostudomány. Placebót is csak orvos írhat fel. Sőt, ha semmi bajod sincs (csak unalmadban bajokat találsz ki magadnak), akkor is orvos fog
    elküldeni homeopatikushoz, aztán az majd szórakoztat.

    Én egyébként úgy tudom, hogy az akkupunktúra 100% alternatív medicina, nem igazolták a hatásosságát. Tudom, szerinted meg nem. Linkelj valamit plíz, ami alátámasztja. (Maga a tény, hogy orvos elküld rá, az a fentiek alapján nekem nem bizonyíték)