Melyik tápot?
  • suba53
    #6964
    Az elektronikai iparban, ha egy tápra ráírják hogy mondjuk 500W-os, akkor azt tartósan terhelheted 500W-al, nem "küzd" az életéért, hanem teszi a dolgát, amire tervezték. Egy PC-nek a fogyasztása állandóan ingadozik, függően attól, hogy a proci, a VGA éppen mit csinál.
    A lényeg, hogy a maximum szintek ne nagyon lépjék túl a táp névleges teljesítményét. Bár a jobbaknak arra is van tartalékuk.

    Megnéztem még egyszer a táp kalkulátort, valamit korábban nem jól adhattam meg, mert most viszonylag jól lőtte be az ajánlott szintet, 400-450W-os tápot ajánlott. Ahogy adod meg komponensenként az opciókat, úgy növekszik az ajánlott teljesítmény.

    Vagyis lehet hogy érdemes használni egy adott konfig táp teljesítményének belövésére.

    Amúgy megmértem műszerrel a gépem fogyasztását, stressz progival is, meg ultra grafikán fiuttatott játékkal is, és nem lépte túl a 250W-ot.
    Mondjuk a műszer kijelzése átlagol, biztos voltak magasabb csúcsok is, de ahhoz sokkal komolyabb műszer kellene, hogy lássam.
    i5-3570, ASUS GTX 950 Echelon, 4 memória modul, 5 diszk, full ATX alaplap.