Ha tudtok olyan oldalt,ahol meg lehet találni ezeket a gépezeteket,akkor írjátok ide!
  • Tomsawier
    #67
    Építésbe kezdtem jómagam is a napokban. Traktor vagy roller egy kaptafa, motor hajtja, és gurul.

    Egy kétütemű motorra gondoltam, amit a napokban meg is vettem:



    Szereztem hozzá egy roller vázat:



    Illetve a hátsó kereke, amit leszedtem, hogy tudjak méretet venni a legyártandó tárcsához.





    Sajnos nem tudom, hogy mennyit pörögnek ezek a motorok. Ha tippelni akarok, 6-7 ezer körül. (Valaki tudja pontosan?)
    A blokkon van egy 3:1-es láncos lassító áttétel. Szeretnék kitűzni egy sebességet, amit a motor még aránylag nagyobb erőlködés nélkül tud biztosítani. Nem vagyok tisztában a blokk képességeivel, így Tőletek kérdezem. Mennyi legyen ez a sebesség?
    Ékszíjas hajtást fogok használni a lassító áttétel és a kerék között. Mivel nem tudok labor pontosságot esztergáltatni, és nem akarom, hogy "üssön",
    így az ékszíj a legjobb választás, az esetleges feszületeket kibírja, csendes, olcsóbb, könnyebb cserélni, és csúszik ha muszáj.

    Végül, ha már megvan az ideális sebesség, a két ékszíjtárcsa méretezését kellene tisztáznunk. Illetve egy vagy két ékszíjat használjak?