VIRTUAL DJ
  • papanel
    #2041
    Hy all. Nem tudom, hogy volt-e itt már szó házilag barkácsolt hangkarikról.
    Nos, van némi tapasztalatom bennük, és íme néhány hasznos módosítás, és építési ötlet a barkácsolni szerető embereknek:
    Amikor elkezdtem keverőt használni Atomix-hez, akkoriban volt egy C-media 5.1-em ami egy rakás kakk volt mert recseget, stb.. Aztán sikerült hozzájutnom egy SB Live 128-as 5.1-es kártyához (PC bontókban kb. 3500 Ft-ba kerül), amiről azonnal lekaptam a jack alljakat, (útálom a kontaktos jack/RCA kábeleket...) majd a helyükre CD/DVD olvasó hangkábeleket forrasztottam, amiket ezután az álltalam készített PCI foglalatba tervezett RCA modul karira dugtam (ez kb. 1000Ft-ba került nekem...). A kártyán 6 db RCA alj van amiket bármire tudom használni. :) (jelenleg az SB Live //4.1-ben// vonal ki 1 és 2, felvétel: lapi C-media CD/AUX lapi csatiján keresztül valósul meg, keverő:DM2050.)
    USB-n: Tervezgetek egy laptopos USB-s alkalmazást is, így kis kutatás után találtam szintén barkácsoló kedvűeknek a TI USB-s SMD hangkártya IC-it, amik nemcsak hogy baromi olcsóak, de kevés alkatrészt is igényelnek, (pcm27XX és pcm29XX széria, bővebben itt lehet olvasni róluk) valamint telepítgetni sem kell, mert USB AUDIO CODEC-nek ismeri fel winfos XP, Vista, 7. Természetesen ezek is kaptak egy-egy RCA aljzatot egy dobozka társaságában.
    Remélem tudtam segíteni a tapsztalataimmal minden érdeklődő egyénnek. :)