2084
VIRTUAL DJ
  • grimm13
    #2044
    Hello mindenki valaki elmagyarázná nekem hogy végül is hogy müxik ez a füles dolog ?! Szóval az addig megvan hogyha veszek egy megfelelő hangkarit akkor fülessel beletudok majd hallgatni de azt nem értem hogy mivel tudom állítani hogy mi menyen a fülesben és mi hallatszódjon a hangfalból .Remélem hogy érthetően fogalmaztam, ha nem akkor szóljatok :D
  • criscoco
    #2043
    egy format c megoldott mindent:)
  • criscoco
    #2042
    Sziasztok.
    Volna egy problémám vettem egy hercules dj control mp3 e2-est
    VDJ vel használom azt kaptam hozzá.igazából felvételnél mikor vissza hallgatom most lehet furcsán írom mikor tekergettem a potit akkor puffogó hang alapzaj hallatszik a zenébe.mi lehet a baj? Vettem két hangkártyát hátha az a baj.az sem segített:( erős gépem van az annyira nem zavart,hogy zabálja bár nézegettem más progikat de pl kellene valami midi map hogy tudjam használni a a keverő funkciójait mondjuk traktor hoz.előre is köszi chris
  • papanel
    #2041
    Hy all. Nem tudom, hogy volt-e itt már szó házilag barkácsolt hangkarikról.
    Nos, van némi tapasztalatom bennük, és íme néhány hasznos módosítás, és építési ötlet a barkácsolni szerető embereknek:
    Amikor elkezdtem keverőt használni Atomix-hez, akkoriban volt egy C-media 5.1-em ami egy rakás kakk volt mert recseget, stb.. Aztán sikerült hozzájutnom egy SB Live 128-as 5.1-es kártyához (PC bontókban kb. 3500 Ft-ba kerül), amiről azonnal lekaptam a jack alljakat, (útálom a kontaktos jack/RCA kábeleket...) majd a helyükre CD/DVD olvasó hangkábeleket forrasztottam, amiket ezután az álltalam készített PCI foglalatba tervezett RCA modul karira dugtam (ez kb. 1000Ft-ba került nekem...). A kártyán 6 db RCA alj van amiket bármire tudom használni. :) (jelenleg az SB Live //4.1-ben// vonal ki 1 és 2, felvétel: lapi C-media CD/AUX lapi csatiján keresztül valósul meg, keverő:DM2050.)
    USB-n: Tervezgetek egy laptopos USB-s alkalmazást is, így kis kutatás után találtam szintén barkácsoló kedvűeknek a TI USB-s SMD hangkártya IC-it, amik nemcsak hogy baromi olcsóak, de kevés alkatrészt is igényelnek, (pcm27XX és pcm29XX széria, bővebben itt lehet olvasni róluk) valamint telepítgetni sem kell, mert USB AUDIO CODEC-nek ismeri fel winfos XP, Vista, 7. Természetesen ezek is kaptak egy-egy RCA aljzatot egy dobozka társaságában.
    Remélem tudtam segíteni a tapsztalataimmal minden érdeklődő egyénnek. :)
  • hexan
    #2040
    Úgy lehet felvételre bírni a gaz programot, hogy keresd meg a Record , azonbelül a konfig, alul Codek és egy fehér kocka benne MPG4. Előszőr próbálg meg , hogy beírod azt: avi. Ha nem megy ígysem akkor hagyd üresen a négyzetet, majd így próbáld. Azután a kész anyagot amit felvettél bármelyik AVI to MPG tömörítővel tömörítsd le , mert amúgy nagy a mérete a file-nak.
  • hexan
    #2039
    Javaslom használj usb hangkártyát. Minimum 6.1-s.t. Meglásd ott lessz az egyik hang mint master, a másik mint füles. Nálam esetleg van egy ilyen hangkártya 10.000.-Ft ért máris póstázom.
  • hexan
    #2038
    Egyszerű a dolog, bár szerintem egy kicsit drága. Gyári motyó. TIMEKOD rendszer. Van bakelitlemez 2 db és van 2 db cd lemez a csomagban+ egy hangkártya.Összeköt, lemezek a helyükre. Javaslom a Virtual Dj progit.Az fogadja a timekodot.
  • hungaro
    #2037
    keverőn keresztül, a többiről fogalmam sincs
  • csorbam
    #2036
    hi all!abban szeretném segítségeteket kérni h hogy bírom összekötni két pioneer cd-j 100-asom egy laptoppal?köszi előre is!
  • fezsoo
    #2035
    Nincs senkinek sem ilyen? Pedig amíg vissza olvastam, olyan lelkesen írtatok ezekről. Vagy csak nem akartok segíteni ???
  • fezsoo
    #2034
    Az az érdekes hogy csak azt a csatornát tudom hallgatni, amit egyébként is hallani. hiába kapcsolgatom semmi változás sincs
  • hungaro
    #2033
    Kontrolleren nem tudod állítani? a Behringer BCD2000-esnél lehet
  • fezsoo
    #2032
    Sziasztok.

    Virtual dj program és Hercules dj MK2 konzolnál van egy gondom.
    A fejhallgatóban hogy lehet hallani a másik csatornán hogy mi szól épp?
    Ezt valahogy nem tudom beállítani? Mi a titka ?
    Tudna valaki ebben segíteni ?
  • Gaba9
    #2031
  • Dj Furry
    #2030
    Amúgy én azóta se tudok felvenni : )) Azt elértem hogy tudok zenélni rendesen de felvenni nem akar a szemétláda :)
  • Gaba9
    #2029
    minek külön progi ?? ott van benne a "rec" .. beállítasz egy külső kódolót h milyenbe akarod pl 192Kbs és a start után már veszi is ...
  • kahya
    #2028
    Egy Terratec DMX 6 24/96-os karim van.A keverőm kimenete a kártya Line in-jére van dugva,a VDJ recording beállítása is erre van állítva.Mikor indítanám a felvételt,nem sikerül(Soundcard is unavailable).
  • Sütifutár
    #2027
    Persze,h lehe.Én is így csinálom,csak több sávos hangkártya vagy 2 hangkártya kell a gépbe és bekell állitani a cuccot aztán hajrá
  • kahya
    #2026
    Nem tudom igazán,melyiket ajánlod erre a célra?
  • Dj Furry
    #2025
    persze hogy lehet , elméletileg majd minden keverővel lehet felvenni. Milyen progivala akrod felvenni?
  • kahya
    #2024
    Sziasztok!

    A kérdésem,lehet-e analóg keverőt(Behringer VMX-200) használva mixet felvenni?Asio-s hangkarim van,de hiába dugom a line in-be a keverőt,nem történik semmi.
  • Sütifutár
    #2023
    Új trance mixem letölthető
    www.rmxmusic.mlap.hu

    Susanna feat Omnia – Closer
    Shogun Feat Emma Lock – Save Me
    Lange – Live Forever
    Andrew benett – Run Till U Shine
    Protoculture – Naked
    Tomcraft & Jerome Isma-Ae - Trouble In The Redlight District (Original Mix)
    Taylor & Close - Cafe Del Mar (Original Mix)
    Ashley Wallbridge - Chimera (Original Mix)
    Cosmic Gate - Barra (extended mix)
    Cosmic Gate - London Rain (Stoneface Terminal Remix)
    Armin Van Buuren - Full Focus (Ummet Ozcan Remix
    Max Graham feat. Ana Criado – Nothing Else Matters (Original Mix)
    BT feat. JES - Every Other Way (Armin Van Buuren Remix)


  • Gaba9
    #2022
    megnyomod a gombot a jobb felső sarokban ha van .. ha nincs akkor passz
  • hexan
    #2021
    Helló!
    Van a VDJ 6.5 progim.
    Szeretném teljes képernyőn futtatni!! Hogyan tudnám megoldani???
    Köszi a választ.
  • Gaba9
    #2020
    sorry de én passz ..
  • Dj Furry
    #2019
    No a másik gond, h nem veszi fel ha pl effectet vagy magasat vagy mélyet tekergetek : )) ennek is van valami okossága?
  • Dj Furry
    #2018
    Újratettem az xp-t tökéletesen veszi mind a 2 oldalt , de viszont a fgelvétel akad, erre tudnál vmit mondani?
  • Dj Furry
    #2017
    a felvételhez?
  • balu0221
    #2016
    hogyan kell fell tenni azta mp3 encodert?? és melyiket PLS valaki help
  • Dj Furry
    #2015
    Szerintem azért mert a vdj amikor használsz pár tracket akkor megjegyzi hogy hol van a kereső miatt. Nem helyezted át a mappát amiben vannak a trackek?
  • Yonex
    #2014
    Feltettem a Virtual DJ-t, és mitől van az hogy amikor beteszem az mp3-at, nem játssza le és semmit sem csinál, csak a szám mellé egy sima "ERROR"-t ír ki???
  • Dj Furry
    #2013
    Amúgy C-Media van hangkari , és a beállításoknál van a felvétel , nah ott nekem a line - re nme lehet rákattintani , és sztem pont az kellene nem? vagy neked hogy van? : ))
  • Dj Furry
    #2012
    Hát akkor újrateszem az xp-t és majd meglátom .... :) Remélem jó lessz.. köszi..
  • Gaba9
    #2011
    nekem ezen a csak az xp reinstall segített anno és azóta ezekkel a beállításokkal megyek előre ...
  • Dj Furry
    #2010
    Hááááát , Én már mindengogy állítottam és akkor is csak az 1ikoldalt veszi fel...
  • Dj Furry
    #2009
    jaa ugyan így állítottam be , és így nem volt jó .... akkor ? :D
  • Dj Furry
    #2008
    Köszi szépen ! :) megkukk :))
  • Gaba9
    #2007
    Config -> sound setup -> inputs - none
    Config -> sound setup -> outputs - external
    Config -> sound setup -> sound - card 4.1

    Record -> config -> Line In (elsödleges)
    Ennyi ami nekem van beállítva .. de nekem is ilyen volt még elején amit te írsz .. de nekem ez win7 alatt volt .. xp alatt normális hang driverrel már ment rendesen meg megy is ... :)
  • Dj Furry
    #2006
    Megkukkoltam , sikerült, de viszont az van , hogy nem érzékeli hogy a keverőn áthúzom , hanem csak elinditja h 1xrre megy a 2. És a azt nme veszi fel mikor áthúzom , Neked meiken van belőve?:)
  • Gaba9
    #2005
    de van ám :) a felvétel confignál találod ...