- Ennyien nézik most a topikot!
-
#677
No de nincs semmi gond, ha valaki hozzám hasonlóan nem tud németül, akkor itt a fordítás:
Leigazolta az olasz AS Roma csapata a Bayern München ghánai védõjét, Samuel Kuffourt. A játékosnak a szezon végén járt le a szerzõdése a bajorokkal, így ingyen került az olasz fõvárosi csapathoz. A 28 éves afrikai védõ hároméves szerzõdést kötött az AS Romával, amelynek õ az idei második igazolása.
Kuffour 1996-ban igazolt a Bayern München csapatához, ám elsõ évét még az FC Nürnbergnél töltötte kölcsönben. Ezt követõen azonban sikerült beilleszkednie a bajor csapatba, ahol az egyik meghatározó ember lett. Annyira, hogy a 2001-es BL-gyõzelem egyik záloga volt, majd a Világkupán õ szerezte a Bayern gyõztes gólját a Boca Juniors ellen.
Kuffourt kétszer választották (1998 és 1999) az év ghánai játékosának, míg 1999-ben és 2001-ben az év második legjobb afrikai futballistája lett. Az AS Roma elõtte a brazil Taddeit vette meg a Siena csapatától az idén nyáron, és amennyiben megnyerik a farkasok az Olasz Kupát, úgy kiharcolják a jogot az UEFA-kupa indulásra.