• hzx
    #311
    "szerintetek mit hoz a közeljövő a játékok terén?"

    Ki tudja? A piac állandó mozgásban van, szinte teljesen lehetetlen kitalálni, hogy mi lesz siker, és mi nem. A PS2-re nyilván továbbra is nagy mennyiségben érkeznek majd játékok, a Sony és az EA gondoskodik majd erről :). Ezek egy része jó lesz, más része nem. Nyilván az X sem marad majd el, vannak játékstílusok, amik szinte kiáltanak az X hardvere és közönsége után. A Nintendo remélem talpon marad, bár a PSP nagyon félő, hogy úgy fogja eltörölni a GBA-t, mint a PS1/2 a DC-t anno. Nagyon szeretem a Nintendo játékait, de tudom, hogy ezzel egy szűk réteg tagja vagyok: a N sem a GTA féle agresszív vonalra, se az on-line hype -ra nem akar ráállni. Ellentétben a 2 másik céggel, akik most nagyon nyomják az on-line dolgot. Az a baj, hogy a komoly on-line tartalmakkal (azaz nem CS és UT agyatlan lövölde, hanem SWG, Everquest) még sok gond van manapság - lásd SWG szívás pár hónapja folyamatosan. A Nintendo-nak igaza van abban, hogy ez nem a mainstream, de talán nem kellene teljesen kihagynia, és főleg nem a GC-GBA kapcsolt erőltetése miatt, amiben szerintem (egyetértve az MS Xbox chief -el egyébként) nincs semmi convergence. Mindenesetre a multiplatform lepra egyre inkább jelen lesz, az biztos. A PC-s gaming industry-t nem ismerem igazán, bár nem lepődnék meg, ha a HL2 és a Doom3 már nem 55Euro (12e forint magassága) árban jönne, hanem a Neverwinter Nights -nél már felbukkant 60-70Euro árban (16e ft körül), egészen egyszerűen a fejlesztési és reklámköltségek kiugró emelkedése miatt - mindkettő saját engine-t hoz, licenszelt helyett, és nagyon nagy a hype körülöttük. Az FPS/RTS vonal megmarad, a hardcore közönség és a CPU/VGA gyártók nagylelkű pénzügyi adományai folytán, más stílusok pedig szerintem egyre inkább átkerülnek konzolokra vagy mobil device-okra.