• hzx
    #131
    Akkor még egy példa. Ma a diplomás alapbér 100e. Ez mindenféle plusz dolgokkal 140e, azaz egy pályakezdő diplomás képzhez kap minimum 85-90e-t, kezdőfizetésként. Ha van egy párja (felesége), ugyanabben a cipőben, akkor az havi 180-200e netto(!) forint. És ehez nem kellett se minisztériumi haver, se elsikkasztott vállalat. Ez egy alap közalkalmazotti bér, még Bivalybasznádon is, nemcsak Pesten. Mivel én ebben a cipőbe járok, pontosan tudom, hogy a.) pár havi félretevéssel megvan a nextgen konzol, újabb pár havival, esetleg 13. havi pénzel megvan egy alap PC-t, amit lehet fejlesztgetni. Nem a felső 10e-nek: nekem. És ez a 20e/játék dolgot sem értem, amivel mindig jönnek, egy konzolos játék 12-14e, a drágább helyeken 16. Ha használtan veszed, akkor 4-8e. Ha cseréled, akkor ezer. Eddig nem költöttem többet mint mondjuk 30e konzolos játékokra összesen, és baromi sok játékkal játszottam, köszönhetően annak, hogy a second hand PS2 játékpiac virul itthon. Ezen az áron viszont lehet hogy mégis csak lesz konzolforradalom, mert ennél többe van a PC-s hardver, ami ahhoz kell, hogy a legújabb stufokkal nyomulhass.

    Baldurs Gate: igen. a TV képernyő jellmezői miatt egy sok szöveg/apró részletek játékot nagyon nehéz átírtni konzolra. Ez nem jelenti azt persze, hogy nincsennek jó kalandjátékok konzolon, sőt. Vegyük pl. a Dark Cloud-ot. Karakter elég kevés van a képernyőn, a DVD-re fér hanganyag, a szereplők beszélnek. Minden érték grafikusan van kijelezve, mert ez is elfér a lemezen. Ez egyáltalán nem rontja a játék élvezeti értékét, a történek lehet ugyanolyan mély, mint bármelyik PC-s RPG-ben.